Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2
Wiadomości Liczba polubień
Bez noty protestacyjnej Dobrzy Ludzie,

na zaproszenie cara Iwana Szalonego ja, Król Hirschbergii i Weerlandu Ametyst Faradobus, postanowiłem przybyć do Carstwa Brodrii. Co prawda jestem również obywatelem bialeńskim, ale nie przynoszę ze sobą żadnej noty protestacyjnej.

Przesyłam także monarchosocjalistyczne pozdrowienie Władzom Hasselandu. Korzystając z okazji informuję, że Socjalistyczne Królestwo w dalszym ciągu uznaje ważność traktatu dwustronnego, który został zawarty jeszcze przed okresem stowarzyszeniowym. Umowa może zatem nadal stanowić podstawę naszych stosunków.

W prezencie dla narodów Brodrii i Hasselandu przywiozłem dwa wizerunki świętej pamięci Króla Joksymila Obfitego:


Czw, 23 Lut 2017, 00:41:12
1
Odp: Wiadomości z zagranicy Moglibyście pobawić się w jakiś chwilowy podział, zawsze to ciekawiej, ale wątpię żeby łżecaryca była do tego zdolna.
Czw, 23 Lut 2017, 17:28:06
1
Ziemia Małorosyjska


Ziemia Małorosyjska

Ziemia Małorosyjska stanowi najbardziej na zachód wysuniętą część Carstwa Rosyji, a z perspektywy całej Brodrii jest położona w jej samym centrum. Historycznie dzielnica składa się z dwóch części: nowoługańskiej na południu, o charakterze handlowym, której stolica jest jednocześnie głównym miastem całej Małorosyji, oraz nowodonieckiej na północy, której gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

Częścią państwa brodryjskiego Ziemia Małorosyjska została na przełomie XVII i XVIII wieku. Dziś około 80 procent mieszkańców stanowią rodowici Brodryjczycy, a najliczniejszą mniejszością są nomadzi. Znaczna część tubylców to obywatele Nowoługańska, największego ośrodka miejskiego w regionie. Dominuje tu obrządek wschodni.

Władzę w dzielnicy sprawuje Ametyst Faradobus, król Hirschbergii i Weerlandu, który od września 2015 roku jest zarządcą nowoługańskim, a od marca 2017 roku - wielkorządcą całej Małorosyji.


Sob, 04 Mar 2017, 15:51:02
1
Odp: Ziemia Małorosyjska
Nowoługańsk (Новолуганск)

Historia miasta Nowoługańsk jest niezbyt odległa i sięga początków XVIII wieku, kiedy to postanowiono w miejsce zniszczonej wówczas dotychczasowej stolicy ziemi, Ługańska, zbudować nowy ośrodek. Budowa oficjalnie zakończyła się w roku 1734 i od tamtej pory Nowoługańsk jest z jednej strony lokalnym centrum politycznym, a także ważnym ośrodkiem gospodarczym, przede wszystkim handlowym. Liczba mieszkańców wynosi 102 tysiące.


Główną atrakcją miasta jest tutejszy kreml, który jednak nigdy nie pełnił funkcji obronnych, chociaż część zabudowań stanowi pozostałość twierdzy istniejącej tu do czasu powstania miejscowości. W obrębie kremla znajdują się pałac wielkorządcy całej ziemi, budynki użyteczności publicznej, sobór i kilka mniejszych świątyń. Do innych ważnych obiektów w mieście można zaliczyć m.in. plac targowy i otaczający go zespół architektoniczny, Ogród Zimowy oraz dworzec kolejowy z 1898 roku.

Źródło: opracowanie własne opublikowane na forum tej drugiej Brodrii

Nie, 05 Mar 2017, 09:35:05
1
Odp: Reforma administracyjna Jeszcze co do wielkich książąt to mam pewien pomysł. Generalnie w tradycji rosyjskiej tytuł wielkich książąt, kiedy już przestał być godnością księcia zwierzchniego, przysługiwał jak wiadomo członkom rodziny monarszej, stanowiąc swego rodzaju odpowiednik arcyksięcia. Można by stworzyć taką zasadę, że zarządca nagradzany godnością wielkoksiążęcą byłby włączany w obręb dynastii panującej, najczęściej poprzez adopcję przez Cara, a w wyjątkowych przypadkach w jakiś inny sposób. W ten sposób ten wysoki tytuł nie utraci prestiżu, a w dodatku Car będzie mógł budować ród panujący w oparciu o najlepsze jednostki, tak jak to miało miejsce w Rzymie epoki tetrarchów.
Nie, 05 Mar 2017, 18:25:21
1
Odp: Ziemia Małorosyjska
Nowodonieck (Новодонецк) i okolice

Nowodonieck jest drugim pod względem wielkości miastem Małorosyji i właściwie na tym kończy się tutejsza gama miejscowości, które można w ten sposób nazwać. Wbrew temu, co sugeruje nazwa jest to dosyć stary gród, który korzeniami sięga XIII wieku i został założony przez kniazia południowej Bałmucji Jurija Borysowicza jako Wielki Jurijew, stolica władanego przez niego księstwa. W XVIII wieku po założeniu Nowoługańska stolicę północnej Małorosyji przemianowano na Nowodonieck, a źródłem tej nazwy jest miasto Donieck leżące w granicach dzisiejszej Bałmucji.

Dzisiejszy Nowodonieck zamieszkuje 26 tysięcy mieszkańców, którzy zajmują się handlem i pracują w dobrym przemyśle. Działa tu kilka średniej wielkości zakładów. Do atrakcji turystycznych zaliczyć można cerkiew oraz niewielki pałac, w dodatku brzydki. Generalnie - typowe zadupie, a zdjęcia samego miasta nie wrzucam, bo nie warto.


Ziemia nowodoniecka jest z kolei większą, choć jednocześnie słabiej zasiedloną, z  dwóch dzielnic tworzących Małorosyję. Mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rolnictwem - uprawą zbóż, kartofli oraz hodowlą bydła. W krajobrazie dominują niewielkie wsie, brak jest większych ośrodków. Przy kilku drogach powstały nieliczne miasteczka, które w rzeczywistości są większymi wioskami. 

Pon, 06 Mar 2017, 17:18:17
1
Odp: Nowa stolica Sankt-Petersburg, Jekaterindar, Jekaterynburg, Władimir nad Klaźmą, Władimir Wołyński, Lwów, Daniłów, Kijów... To długa tradycja w realu jest.
Nie, 12 Mar 2017, 13:05:04
1
Odp: Ziemia Małorosyjska Niniejszym przedstawiam mapę Ziemi Małorosyjskiej, która została wykonana przez kartografów z Hirschberskiego Instytutu Kartograficznego w Hirschberg-Joksopolis. Przebieg rzek samolubnie postanowiłem wytyczyć sam, gdyż w źródłach nie znalazłem na ten temat żadnych informacji. Inni będą musieli się dostosować, ich problem.


Nie, 19 Mar 2017, 13:20:33
1
Odp: I Ekspedycja Arktyczna Trzeba tam będzie zbudować kołchoz reniferowy.
Nie, 19 Mar 2017, 13:24:48
1
Odp: Nowa stolica

W tej samej części miasta od kilku tygodni trwała inna budowa. Robotnicy, miejscowi i gastarbajterzy, uwijali się tworząc prawie już ukończony gmach w stylu biedaklasycystycznym. Wciąż trwały prace nad wykończeniem detali, płaskorzeźb. Niedługo miano przystąpić do urządzania wnętrz wraz z instalacją sieci sanitarnej i elektrycznej. W ten sposób powstawał pałac Faradobusów w Iwanogrodzie.

Pon, 20 Mar 2017, 20:55:32
1