Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
3 x WOLNOŚĆ Konferencja naukowa.jpg

ZAPRASZAM - SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

Pią, 16 Gru 2016, 16:44:12
1
Odp: Dzień dobry Zaglądam tylko na chwilę... wciąż jestem w górach Zegiesy; temperatura minus 17, ale mały klasztor razuryjski daje mi schronienie - tu jest tylko 7 mnichów, spokój i cisza...
Nasz Gość jest jedną z najsłynniejszych i najwybitniejszych postaci w polskich mikronacjach. Radość wielka, że przybył! Witam serdecznie...

Czw, 29 Gru 2016, 21:14:38
1
NIEPODLEGŁOŚĆ Drodzy Hasselandczycy,
Szanowni Goście!


Kończy się okres stowarzyszenia z Republiką Bialeńską. Zaczyna się czas niepodległości. Trzeciej niepodległości!
Nie będzie długiej mowy. Na coś takiego przyjdzie czas za 3 miesiące i pół roku: taki proponuję okres sprawdzania efektów naszej pracy. Koniec marca 2017 i koniec czerwca tego roku.
Co mamy do zrobienia w pierwszej kolejności? Najpierw - wybór Premiera (wyniki głosowania podam jutro rano...) i jeśli Premier zostanie wybrany, to powołanie Rządu. Przyszły Premier może liczyć na moje wsparcie i pomoc. Rząd nie powinien być nadmiernie liczny, sądzę, że warto zastanowić się nad ustawą o działach administracji państwowej, takich "portfelach" przydzielanych ministrom.
Potem powinniśmy zintensyfikować aktywność międzynarodową. Wysyłać ambasadorów i występować z inicjatywami międzynarodowymi. Równolegle pracować nad promocją. I budować v-gospodarkę.
Wszystko to są sprawy oczywiste. To, co mniej oczywiste, to moje przekonanie, że musimy stale i ciągle wynajdywać nowe pola aktywności. Ja sam nie zajmę się wszystkim; moje sfery to Akademia i Marynarka Wojenna. Obiecuję, że będą aktywne i będą oferować coś ciekawego i wartościowego.
Powinniśmy czerpać z naszej historii. Mało kto ma taką historię, jak Hasseland. Ona jest naszym znakiem rozpoznawczy, naszą marką. Dbajmy o nią! Mamy się czym szczycić: ponad 15 lat w wirtualnym świecie.

Drodzy Hasselandczycy!

Życzę nam wszystkim,by trzecia niepodległość była naszym wspólnym sukcesem!
Vivat Hasseland!

Pią, 30 Gru 2016, 20:46:10
1
Odp: Wizyta JKM Tomasza Ivo Hugona i Kanclerza Roberta Janusza v-hr. von Thorn Wasza Książęca Mość,
Ekscelencjo Panie Kanclerzu,


Z wielką radością witam Was w Hasselandzie! Cieszę się, że mogę przywitać przywódców największej mikronacji! Moja radość jest tym większa, że czuję się z Sarmacją związany emocjonalnie - gościłem tam wiele lat, sprawując ważne urzędy, od namiestnika Gellonii, po kanclerza całego Księstwa. To w Sarmacji znalazł przytułek Rząd Emigracyjny Królestwa Hasselandu. To w Sarmacji znaleźli swoje miejsce uchodźcy z pogrążonego w wojnie domowej kraju.
To wszystko pamiętamy. Dlatego też chciałbym, aby nasze stosunki były szczególne. Spróbujmy zwłaszcza kultywować łączące nas więzy historyczno-kulturowe. Byłoby wspaniałe, gdybyśmy mogli zadbać o odpowiednie ich upamiętnienie. Choćby, po naszej stronie, w Muzeum Hasselandzkim.
Oferujemy Sarmacji współpracę naukową. Nasza Akademia jest przecież następcą Gellońskiego Instytutu Dziennikarstwa, który z kolei był następcą uczelni w "starym" Hasselandzie. Oferujemy współpracę kulturalną. Możliwości współdziałania są duże, właściwie w każdej sferze.

Drodzy Goście!

Czujcie się u nas jak u siebie w domu! Liczę na owocne rozmowy!

Wto, 03 Sty 2017, 13:33:51
1
Odp: Wieści z zagranicy Przykład likwidacji stowarzyszenia Bialenia-Hasseland pokazuje wg. mnie coś takiego: możliwa jest albo równoprawna <federacja czy konfederacja państw w miarę zbliżonych co do liczby mieszkańców>, albo nierówoprawny układ <państwo silniejsze nadrzędne - państwo słabsze podporządkowane (co najwyżej autonomiczne)>. Droga pośrednia, którą usiłowaliśmy iść, jest nie do przyjęcia, bo państwo silniejsze zawsze będzie chciało dążyć do osłabienia słabszego. My się nie daliśmy osłabić - i stąd taki silny ruch antyhasselandzki w Bialenii.
Możliwe jest natomiast stworzenie jakiejś nowej formuły współpracy międzynarodowej mikronacji - i w takim kierunku powinniśmy iść. Ale to już odrębny temat.

Wto, 03 Sty 2017, 22:10:31
1
Odp: Wiadomości z zagranicy Przed fałszywymi przyjaciółmi uchroń nas, Panie...
Pan prezydent Swarzewski to niestety doskonały przykład, jak fałszywi potrafią być ludzie odgrywający w mikronacjach role polityków. Deklarował wielką przyjaźń, ba - był nawet przez krótki czas Lordem Szambelanem, nie hańbiąc się zresztą żadnym działaniem, ani pozytywnym, ani negatywnym. Teraz ujawnił swoje prawdziwe myśli.
Generalnie, mamy tu przykład typowego myślenia o "powszechnej potrzebie dominacji". "Hasseland chciał zdominować Bialenię, a że mu się nie udało, to odszedł". A może jednak inaczej: to Bialenia chciała mieć prowincję Hasseland, usiłowała Hasseland zdominować, a że się nie udało, to zorganizowała giga-hejt, aż musieliśmy odejść?
Pan Swarzewski otrzymuje ode mnie tytuł MIKROFARYZEUSZA (Mikronacyjnego Faryzeusza).


Śro, 04 Sty 2017, 12:18:41
1
Odp: Wizyta JKM Tomasza Ivo Hugona i Kanclerza Roberta Janusza v-hr. von Thorn Wasza Książęca Mość,
Ekscelencjo Panie Kanclerzu,


Serdecznie dziękuję za wizytę. Myślę, że teraz nastał czas na konkrety. Nasze propozycje przedstawimy niebawem. Oczekujemy też na propozycje i sugestie strony sarmackiej.
Dziękuję za zaproszenie; z chęcią przybędę, liczę zwłaszcza na odwiedzenie Feru...

Do zobaczenia!

Vivat Sarmacja! Vivat Hasseland!

Nie, 08 Sty 2017, 11:47:33
1
Odp: Postanowienia Królewskie
Cytuj
Postanowienie Królewskie
ws. odebrania obywatelstwa


Działając na podstawie powszechnie obowiązującej wykładni Ustawy o obywatelstwie, wobec wyrażenia woli przez zainteresowanego, pozbawiam Iwana Pietrowa obywatelstwa Królestwa Hasselandu.

(-) Piotr Paweł I

Czw, 12 Sty 2017, 10:24:20
1
Odp: Nota protestacyjna Odpowiadając Andrzejowi Swarzewskiemu, byłemu Lordowi Szambelanowi Królestwa Hasselandu, stwierdzam, iż niejasny jest dla mnie status byłego obywatela Hasselandu - czy w zwiazku z ciągłym nabywaniem i rezygnacją z obywatelstw, obecnie jest obywatelem Brodrii, czy Bialenii, czy też obu tych państw, a może jeszcze inaczej. W związku z tym, żaden protest p. Swarzewskiego, osoby o nieustalonym obywatelstwie, nie może być przyjety przez żaden urząd Królestwa Hasselandu.
Śro, 22 Lut 2017, 22:00:04
1
Odp: ŁISKI W HLEPIE Doceniamy.
Za wyróżniające się utwory, hasselandzka Akademia przyzna nagrody.
Na początek - Nagroda Srebrnego Pióra. To wstepny wzór  ^^

silver.jpg

Czw, 23 Lut 2017, 17:27:10
1