Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Daniel von Tauer

Strony: [1]
1
II Szczyt Promocji / Odp: Błękitna Sala
« dnia: Pon, 05 Mar 2018, 21:47:59 »
Chętnych do prowadzenia strony Polskie Mikronacje proszę o wysłanie tu poprzez PW informacji ws konta na Facebooku - będę mógł każdemu nadać odpowiednie uprawnienia.
Tylko róbmy to z głową, jeśli będą z tego jakieś efekty, w postaci napływu paru osób to przełożą się one na wzrost zainteresowania tą formą współpracy. Coś a la dotacje unijne, insza kwestią jest brak odpowiednich kadr i oczywiście cennego czasu.     

2
II Szczyt Promocji / Odp: 2. Facebookowe Grupy - Komnata Smoka
« dnia: Śro, 28 Lut 2018, 15:59:22 »
AD; grup to najprościej byłoby wytypować te w których jest sporo mikronautów np. "Polityka USA" czy też "Polityka w Europie" największym problemem jest dość często zaktywizowanie się i podjęcie działania w postaci napisania do admina i przedstawienia projektu, czyli mikronacji. Kolejną kwestią jest również to jakie mają być te wizytówki i w jaki sposób najlepiej przyciągnąć ludzi.
Inna sprawa jest taka, że w niektórych przypadkach pojawia się bariera wstydu, bo to jakiś niszowy projekt, parapaństwo nerdów czy coś takiego.  Przynajmniej takie komentarze, da się zobaczyć na forach.

@Piostr_Paweł_I  kwestia względna, gdyby założenie takiego stowarzyszenia gwarantowało, że do każdej mikronacji przyjdzie z 10 osób aktywnych i zaangażowanych, to bym się nawet nie zastanawiał i od razu zakładał. Niemniej samo założenie stowarzyszenia nie jest rozwiązaniem problemu demograficznego, co najwyżej usankcjonowaniem istnienia mikronacji w świecie realnym, które w najlepszym przypadku może generować problemy, które wygenerują aktywność w mikronacjach. Niemniej najbardziej prawdopodobne jest to, że będzie to stowarzyszenie widmo, początkowo spełniającym swoja role (Promocja mikromacji?), niemniej z czasem (po roku) zostanie rozwiązane. Chodzi o to, że w realu państwa przystępują do np. NATO lub UE, bo mają z tego korzyści w postaci dotacji lub deklaracji pomocy w przypadku agresji. To są takie moje uwagi, bo ogólnie rzecz biorąc to lepiej robić cokolwiek niż nic. 

3
Całkiem nieźle, poczekajmy jeszcze na opinie pozostałych delegacji, jeśli wyrażą aprobatę dla koncepcji to świetnie. Jak dojdzie z danej mikronacji człowiek to jeszcze lepiej, oczywiście nie musi być to koniecznie delegat (miło byłoby, gdyby informacja o tym, że można dołączyć do takiej inicjatywy obiegła cały mikroświat). Jak tylko koncepcja uzyska poparcie większości delegacji ruszymy z tworzeniem tego zespołu.

4
O jaką grę chodzi jeśli można spytać?
Obstawiam stajnie Innogames (Plemiona, Grepolis, FoE, The West), problem jest taki, że ciężko dotrzeć do pojedynczego gracza. Swego czasu wstawiałem nawet informacje o mikronacjach na forach tych gier, ale są one mało uczęszczane. Około 1% graczy tych gier zagląda na forum ogólnodostępne. 

5
II Szczyt Promocji / Odp: 2. Facebookowe Grupy - Komnata Smoka
« dnia: Pon, 26 Lut 2018, 21:50:51 »
Potencjalnych grup w których możemy znaleźć ludzi do projektu jakim są mikronacje jest sporo. Od fanów jakieś gry po grupy komentujące wydarzenia polityczne. Niemniej, kwestie wrzucania linków trzeba byłoby dogadywać z adminami grupy w stylu.
"Dzień dobry, prowadzimy projekt społeczny symulujący społeczeństwo w przestrzeni wirtualnej i szukamy uczestników, czy możemy umieścić link do projektu z jego opisem na grupie, w  której jest Pan adminem?"

6
Mam propozycje w kwestii Facebooka, zbierzmy zespół wszystkich chętnych. (Będę optymistą i mam nadzieje, że każdy kraj będzie miał co najmniej jednego przedstawiciela)  Ów zespół będzie administrował tą stroną, konwersacja na FB jako forum dyskusyjne zespołu. Przewodniczący wybierany, bądź rotacyjny w zależności od liczby chętnych. Jeśli koncepcja wypali to w ramach rozwoju stworzymy YT i ew. Instagrama (licealiści i studenci na tym siedzą).

Jeśli propozycja zyska aprobatę, to chętnie dołączę do zespołu.

Strony: [1]