Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ametyst I Dziecię

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Regaty Dookoła Pollinu / Odp: IV Regaty - zgłoszenia uczestników
« dnia: Wto, 26 Wrz 2017, 18:22:46 »
1. Imię i Nazwisko Żeglarza: Ametyst Faradobus
2. Kraj Pochodzenia: Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu
3. Dane o jachcie: OZSKHiW Multiprawdziwek Pospolity, zbudowany w 2012 roku w stoczni w Draśnie (ob. Ferdynandia)

2
FOTY 2017 / Odp: FOTY 2017 - scena
« dnia: Czw, 31 Sie 2017, 20:07:45 »
Dobry wieczór Państwu, nazywam się Ametyst Faradobus i jestem laureatem dzisiejszego wydarzenia.

Na początku było słowo, a później urodziłem się ja. Przyszedłem na świat się jako syn, obalonego później przez ogólnov-światowy spisek, króla Ferdynanda Wspaniałego. Później, jako najmłodszy i najwierniejszy spośród wszystkich uczniów Wielkiego Sternika odzyskałem dziedzictwo Faradobusów tworząc Jedyną Legalną Partię, która po dziś dzień prowadzi Lud Szlachecki prostą drogą do monarchosocjalizmu. Przy okazji zostałem też przywódcą Bialenii, zarządcą połowy Brodrii i księciem Lotaryngii. Tak właśnie się robi kariery.

Jestem dzisiaj tutaj razem z Wami, aby opowiedzieć Wam, jak żyć. Najprostsza odpowiedź brzmi: tak jak Wielki Sternik powiedział. Ale jak Wielki Sternik powiedział? Aby to wyjaśnić przytoczę Wam kilka anegdot z jego bohaterskiego żywota.

Wyjmuje z kieszeni pomiętą kartkę i rozkłada ją

Cytuj
W czasie jednej z wędrówek po górach Mahakam Wielki Sternik spotkał górala, który widząc wędrowca utrudzonego i zakurzonego, zapytał go, kim jest.
– Premierem! – odpowiedział zziajany Sternik
– Jak wyście som premierom, to jo jestem generałom! – wzruszył ramionami góral.

Cytuj
Podczas powitania w Hirschbergu Wielki Sternik spytał licznie obecne dzieci: „Dano wam dziś wolne w szkole?”
– Tak – wrzasnęła z radością dzieciarnia.
– To znaczy – skomentował Erick Monde – że premier powinien częściej tu przyjeżdżać.

Cytuj
Nazajutrz po wyborze na premiera ZSKHiW, Wielki Sternik spotkał się w Domu Rządu ze swymi rodakami licznie przybyłymi do Hirschbergu. Dostrzegłszy aralskich górali w pięknych, tradycyjnych strojach, podszedł do nich i powiedział: – „No, jacyż to z was są górale, co te wasze maczety macie, a swojego zarządce toście wypuścili z Arakny?”. Na to Zygfryd Lade odpowiedział: „Przecież jakby się tu wom jaka krzywda działa, to my przyjdziemy i was bydziemy bronić!”.

Na koniec jeszcze anegdota o Premierze Tysiąclecia:

Cytuj
Któregoś razu Premier Tysięclecia powiedział na posiedzeniu weerlandzkiej Starszyzny, że 40% byłych premierów ZSKHiW codziennie pije bimber. Jeden z członków rady zauważył, że teraz w ZSKHiW jest dwóch byłych premierów. Laszk Młynariew na to: „Tak, tylko że Wielki Sternik stanowi 60%”.

Tak jest, Moi Drodzy, podążajcie z entuzjazmem za przykładem Wielkiego Sternika. Trzeba rozwijać mikroświat, a nie zmieniać. Potrzeba nam należycie rozumianego postępu, a za każdy postęp, za rozwój trzeba drogo, moi Młodzi Towarzysze, płacić. Przede wszystkim nie pozostaje nam dziś nic innego, jak tylko szukać dogłębnie nowych mieszkańców, obiecujących młodych ludzi. Z drugiej strony mikronacje nie mogą być tym, czym były dziesięć lat temu. Należy zastanowić się dziś, co należy zmienić i w jakim kierunku pójść, aby być nadal atrakcyjną rozrywką. Czy na pewno musimy nadal być czymś elitarnym, czy może warto postawić na szerszą rzeszę potencjalnych obywateli? Do tego dochodzą kwestie polityczne i potrzeba kolektywizacji w ramach większych organizmów państwowych. Nie mogę też nie przyznać części racji mojemu przedmówcy. Wiele mikronacji spotyka się dziś z problemem rozbudowanego systemu prawnego. My, doświadczeni mikronauci, często zapominamy, jak to wygląda z punktu widzenia nowicjusza.

Cóż więcej wypada mi powiedzieć? Oszczędźmy słów. Niech pozostanie tylko wielkie milczenie.

(Bardzo proszę, jeżeli są jakieś pytania to będę starał się odpowiadać)
3
FOTY 2017 / Odp: FOTY 2017 - dyskusja z prelegentami
« dnia: Czw, 31 Sie 2017, 17:28:52 »
Płynny monarchofaszyzm to najpewniej taka woda ohydna z Franciszkiem Józefem, ale nie Żywiec, tylko taka którą w Budapeszcie kupiłem.

4
FOTY 2017 / Odp: FOTY 2017 - dyskusja z prelegentami
« dnia: Czw, 31 Sie 2017, 15:22:04 »
Bimber dlatego jest płynnym monarchosocjalizmem, że powstaje pod ojcowską opieką Premiera Tysięclecia, Wicekróla Weerlandu, Metropolity laszkberskiego i patrybowskiego, Księcia Węglogrodu tow. marsz. Laszka Młynariewa.

5
FOTY 2017 / Odp: FOTY 2017 - aleja stoisk
« dnia: Śro, 30 Sie 2017, 20:44:29 »
Stanowisko Ludu Szlacheckiego

Na Alei Stoisk rozłożyła się grupa ludzi, którzy wśród kłótni zaczęli prezentować różne przedmioty. Szybko przyciągnęli uwagę wielu zwiedzających, dzięki temu, że rozdawali za darmo bimber. Na manekinach rozłożyli podróbki znanych marek odzieżowych oraz perfum. Rozstawili też półkę z książkami oraz ołtarzyk z wizerunkami Wielkiego Sternika, Premiera Tysiąclecia oraz Ametysta Faradobusa.

Witajcie na stanowisku Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu!

W dowód przyjaźni ofiarujemy Wam bimber, o którym mówi się, że jest płynnym monarchosocjalizmem. Ponadto w naszej biblioteczce możecie zapoznać się z dziełami naszych klasyków. Niestety wydanie kolejnych dzieł Wielkiego Sternika opóźnia się, ale już wkrótce trafią one także do Hasselandu, więc nic straconego. W zamian mamy dla Was foldery turystyczne (to nic, że poplamione kawą, musiały przetrwać wcześniej kilka takich iwentów), płyty z muzyką oraz to, z czego słynie Hirschbergia - podróbki wszystkiego.


6
Carstwo Rosyji / Odp: Carstwo Rosyji - garść statystyk
« dnia: Czw, 04 Maj 2017, 21:07:27 »
Bardzo rigczowa statystyka.

7
Plac Wolności / Odp: Wizyta Prezydenta Republiki Bialeńskiej
« dnia: Wto, 02 Maj 2017, 21:24:49 »
Wasza Carska Mość, Drodzy Kuledzy,

dziękując za tak piękne powitanie w Waszej stolicy stwierdzam, że moje serce napełnia się radością podobną do tej, która towarzyszyła Wielkiemu Sternikowi po włączeniu Aralii do Hirschbergii i Weerlandu. Zawsze powtarzam, że w kraju takim jak Brodria potrzebny jest silny przywódca, który ten cały majdan by za mordę trzymał jako tako. W osobie Cara Iwana rząd bialeński widzi takiego przywódcę. Wasza ojczyzna, i mówię tu o Brodrii niepodzielonej, o jednej Brodrii, stanęła nad przepaścią i wydaje mi się, że to w Waszych właśnie rękach leży to, aby zrobić krok do przodu. Żywię nadzieję, iż ta wizyta stanie się początkiem współpracy na nowych warunkach, a rozmowy, które zaraz rozpoczniemy okazją do stworzenia jej fundamentów. Przyjeżdżam do Was z pewną wizją, otwarty równocześnie na różne propozycje. Zachęcam włodarzy Brodrii to ich przedstawiania.

Pozdrawiam niezłomny, bohaterski Naród Brodryjski!

8
Pałac Królewski / Odp: KONKURS NA OPOWIADANIE MIKRONACYJNE
« dnia: Wto, 02 Maj 2017, 17:55:05 »
Namówcie Manciniego z Rotrii, on jest w tym mistrzem.

9
Dyskusja ogólna i powitania / Odp: Wiadomości z zagranicy
« dnia: Wto, 02 Maj 2017, 13:42:29 »
Wszystkim spada.

10
Kawiarnia "Царская" / Odp: Wieczory muzyczne w kawiarni
« dnia: Pią, 28 Kwi 2017, 01:28:34 »
7/10

macie coś z Tuwy:


11
Wszyscy pamiętają Rzeszę Bialeńską, a nie jakąś trzecią.

12
Carstwo Rosyji / Odp: Ziemia Małorosyjska
« dnia: Nie, 23 Kwi 2017, 15:23:46 »
Pomimo licznych obowiązków nadal zajmuje mnie bardzo sprawa uchodźstwa z Czuwacji. Upadek administracji w Brodrii Południowej sprawia, że fala bieżeńców nie maleje. Działania władz centralnych, a także rosyjskich pozwoliły jednak zapanować nad tym procesem, choć opisane okoliczności zmuszają nas do ciągłego działania. W Małorosyji nie budujemy już kolejnych obozowisk. Czuwacy lokowani są w gospodarstwach mieszkańców, a na początku koszty z tym związane zwraca gospodarzom państwo. Aktualnie w Ziemi Małorosyjskiej przebywa około 15 000 przybyszów.


13
Prezydent Konfederacji / Zaproszenie
« dnia: Nie, 23 Kwi 2017, 12:39:43 »
Cytuj


PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ

Wolnograd, 23 kwietnia 2017 r.

Wasza Ekscelencjo,

w imieniu Władz Republiki Bialeńskiej pozwalam sobie wystąpić z zaproszeniem, skierowanym do Pana Prezydenta oraz przedstawicieli państw Konfederacji, do złożenia wizyty w Republice Bialeńskiej w najdogodnym dla Państwa, czasie. Wierzę, że tradycyjna kawusia wypita w murach Pałacu Prezydenckiego w Wolnogradzie będzie dobrą okazją, aby omówić kwestie związane ze współpracą wielostronną w najbliższej przyszłości.

Z wyrazami szacunku i przyjacielskim pozdrowieniem,


14
Dyskusja ogólna i powitania / Odp: Wiadomości z zagranicy
« dnia: Śro, 19 Kwi 2017, 23:45:46 »
Dziękować. To się nazywa prawdziwa demokracja.

15
To by nie miało sensu. Amicitia nawet nie ma naturalnej, związanej z jakimś narodem albo terytorium nazwy, która mogłaby służyć za coś, co będzie mogło być identyfikowane jako państwo. A poza tym unitaryzm jest złem i powinien zostać zniszczony.

16
Dyskusja ogólna i powitania / Odp: Wiadomości z zagranicy
« dnia: Pon, 17 Kwi 2017, 21:31:52 »
Dobrze, że nie zdążyłem wysłać swojego wojska do Golicji. Bym im musiał wybijać z głowy.

17
Stalinizm to wypaczenie marksizmu-leninizmu.

18
A czy marksizm został zastąpiony leninizmem?

19
Wielkim oburzeniem napełniły mnie fałszywe plotki, jakoby automat AK-47 nie był dziełem bohaterskiego generała-lejtnanta Michaiła T. Kałasznikowa. Na fali wściekłości postanowiłem, że aby ukrócić tego typu pogłoski należy wziąć się do pracy i zgodnie ze wskazówkami, które JCM Iwan Iwanowicz udzielił nieprzypadkowo dnia 10 kwietnia. Biuro konstrukcyjne BZZ rozpoczyna więc projektowanie ulepszonego karabinku automatycznego, który trafi do rąk naszych żołnierzy. Zaczęliśmy od lektury dzieł generała Kałasznikowa.

20
Iwanogród / Odp: Nowa stolica
« dnia: Pon, 17 Kwi 2017, 12:47:27 »
Skoro lotnisko jest już gotowe moja Kompania niedługo uruchomi połączenia lotnicze do Iwanogrodu!

22
Rada Prezydencka / Odp: Szczyt Vaarlandu i Orientyki
« dnia: Pon, 10 Kwi 2017, 22:19:49 »
Nic. Ideja połączenia kontynentów upadła, głównie przez wycofanie się RON i Santero-Agurii, upadek Skarlandów etc. Generalnie pomysł był taki-se.

23
Inżynieriat / Odp: Split Forum Mod
« dnia: Pon, 10 Kwi 2017, 21:18:56 »

24
Duma Bojarów / Odp: Zakon o Carskich Siłach Zbrojnych
« dnia: Pon, 10 Kwi 2017, 21:08:21 »
ZA

25
Widziałem Pana w metrze.

Strony: [1] 2 3 ... 5