Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 5
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Uwagi c.d. forum
Teraz trochę lepiej. A może dało by się je jeszcze trochę rozjaśnić?

Nieprzeczytany post (tak jest)
off.png

Przeczytany post (tak jest)
KHbcz.png

Przeczytany post (propozycja)
ddddddf.png

Śro, 21 Gru 2016, 18:12:33
1
NIEPODLEGŁOŚĆ Drodzy Hasselandczycy,
Szanowni Goście!


Kończy się okres stowarzyszenia z Republiką Bialeńską. Zaczyna się czas niepodległości. Trzeciej niepodległości!
Nie będzie długiej mowy. Na coś takiego przyjdzie czas za 3 miesiące i pół roku: taki proponuję okres sprawdzania efektów naszej pracy. Koniec marca 2017 i koniec czerwca tego roku.
Co mamy do zrobienia w pierwszej kolejności? Najpierw - wybór Premiera (wyniki głosowania podam jutro rano...) i jeśli Premier zostanie wybrany, to powołanie Rządu. Przyszły Premier może liczyć na moje wsparcie i pomoc. Rząd nie powinien być nadmiernie liczny, sądzę, że warto zastanowić się nad ustawą o działach administracji państwowej, takich "portfelach" przydzielanych ministrom.
Potem powinniśmy zintensyfikować aktywność międzynarodową. Wysyłać ambasadorów i występować z inicjatywami międzynarodowymi. Równolegle pracować nad promocją. I budować v-gospodarkę.
Wszystko to są sprawy oczywiste. To, co mniej oczywiste, to moje przekonanie, że musimy stale i ciągle wynajdywać nowe pola aktywności. Ja sam nie zajmę się wszystkim; moje sfery to Akademia i Marynarka Wojenna. Obiecuję, że będą aktywne i będą oferować coś ciekawego i wartościowego.
Powinniśmy czerpać z naszej historii. Mało kto ma taką historię, jak Hasseland. Ona jest naszym znakiem rozpoznawczy, naszą marką. Dbajmy o nią! Mamy się czym szczycić: ponad 15 lat w wirtualnym świecie.

Drodzy Hasselandczycy!

Życzę nam wszystkim,by trzecia niepodległość była naszym wspólnym sukcesem!
Vivat Hasseland!

Pią, 30 Gru 2016, 20:46:10
1
Odp: NIEPODLEGŁOŚĆ
To dobra okazja by życzyć Królestwu Hasselandu i królowi Piotrowi Pawłowi I, jak i wszystkim mieszkańcom tego wspaniałego kraju, wszystkiego najlepszego na nowej-starej drodze życia. Hasseland to jedna z najstarszych polskich mikronacji, mająca swój specyficzny klimat i nader bogatą historię. Dotykana przez dziejowe zawieruchy w najróżniejszy sposób nadal trwa i jest żywym przykładem przywiązania do idei, wartości i pewnej tradycji. Vivat Hasseland!

Sob, 31 Gru 2016, 09:51:52
1
Odp: Wiadomości z zagranicy Przed fałszywymi przyjaciółmi uchroń nas, Panie...
Pan prezydent Swarzewski to niestety doskonały przykład, jak fałszywi potrafią być ludzie odgrywający w mikronacjach role polityków. Deklarował wielką przyjaźń, ba - był nawet przez krótki czas Lordem Szambelanem, nie hańbiąc się zresztą żadnym działaniem, ani pozytywnym, ani negatywnym. Teraz ujawnił swoje prawdziwe myśli.
Generalnie, mamy tu przykład typowego myślenia o "powszechnej potrzebie dominacji". "Hasseland chciał zdominować Bialenię, a że mu się nie udało, to odszedł". A może jednak inaczej: to Bialenia chciała mieć prowincję Hasseland, usiłowała Hasseland zdominować, a że się nie udało, to zorganizowała giga-hejt, aż musieliśmy odejść?
Pan Swarzewski otrzymuje ode mnie tytuł MIKROFARYZEUSZA (Mikronacyjnego Faryzeusza).


Śro, 04 Sty 2017, 12:18:41
1
Odp: Gazeta Hasselandzka
Nowy: HASSELANDZKI SKRÓT WYDARZEŃ – GRUDZIEŃ już w Gazecie Hasselandzkiej.

LINKŚro, 04 Sty 2017, 18:28:34
1
Odp: Wizyta JKM Tomasza Ivo Hugona i Kanclerza Roberta Janusza v-hr. von Thorn Wasza Książęca Mość,
Wasza Ekscelencjo Panie Kanclerzu,
Szanowni Państwo,


Tak się składa, że w trakcie trwania wizyty Premier Anszlus powołał Radę Ministrów, a pośród nowo powołanych szefów resortów znalazłem się ja, jako Minister Spraw Zagranicznych. W związku z tym wypadałoby zabrać głos i powiedzieć parę słów podczas tej, jakże ważnej i ciekawej wizyty.

Po pierwsze chciałbym serdecznie podziękować Waszym Wysokościom za przybycie i obdarzenie zaufaniem nowo odradzającego się Hasselandu. To dla Nas naprawdę wiele znaczy - obecność dwóch najważniejszych osób największej mikronacji udowadnia nam, że możemy liczyć na silną i owocną współpracę w przyszłości.

Księstwo Sarmacji i Królestwo Hasselandu łączy wiele lat wspólnej historii, która jednak, jak myślę, pośród obu narodów nie jest dobrze znana. Czy każdy wie o okresie pobytu Hasselandu w Gellonii i o naszym wspólnym dziedzictwie z tego okresu? Wydaję mi się, że nie i dlatego chciałbym zaproponować organizację jakiejś inicjatywy, być może spotkania obywateli na jakimś wspólnym święcie, albo budowę  porządnej i ciekawej "izby pamięci", która pomagałaby nam, osobom nie żyjącym w tamtym okresie lepiej go poznać i zrozumieć.

Na zakończenie pragnę życzyć wszystkim dobrej zabawy na Balu w Pałacu Zimowym!  :D

Pią, 06 Sty 2017, 19:16:07
1
Odp: Wiadomości z zagranicy Sejm Księstwa Sarmacji wyrazi zgodę na ratyfikację traktatu z Hasselandem. Takowoż uczyniły to już obydwie strony.  ;D

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=30&t=21616#p241574

Nie, 08 Sty 2017, 12:28:24
1
Zapowiedź... Pewien etap został zamknięty.

Opuściliśmy naszą siedzibę.

Przerwaliśmy naszą wspólną pracę.

Wróciliśmy do naszych domów.

Ale...

Nie zapomnieliśmy naszych przyjaciół.

Nie porzuciliśmy naszej misji.

Nie przestaliśmy pragnąć odrodzenia.

Nadchodzi czas naszego powrotu.

Odradza się to co było wcześniej.

Znów siadamy do wspólnego stołu.

Powraca Wspólnota Przyjaciół.

Śro, 15 Lut 2017, 19:20:25
1
Odp: Przybycie Prałata Bałmucji To już szopka. Najpierw Pan Faradobus zgadza się uznać Jego Carską Mość Iwana Pietrowa, bo taka była wola ludu Brodrii, po czym Bialenia powiedziała parę słów. Parę słów powiedziało też to "małżeństwo" (liczba rozwodów i ponownych zaślubin jest ciężka do obliczenia) Swarzewskich, a Castiglioni uznaje nagle jakąś sztuczną Federecję Brodryjską.

Kompletny brak honoru. Jeśli tak miałby wyglądać ten kościół, może lepiej żeby go tu nie było.

Nie, 19 Lut 2017, 22:19:08
1
Odp: Przybycie Prałata Bałmucji Bywa, ze kosciol jest zaklamany, widac ze w tym przypadku tez tak jest... smutne lecz prawdziwe.
Nie, 19 Lut 2017, 23:09:15
1