Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Przybycie Prałata Bałmucji
Po rozmowach z władzami Republiki Bialeńskiej oraz Federacji Brodryjskiej wycofuję uznanie dla Carstwa Brodryjskiego.
Trochę smutne że wystarczy że "większe państwo" napiszę i już się pod nie kościół podporządkowuje. Może odpusty wprowadzimy? Co nie zmienia faktu że Car jest legalną władzą.
Wstyd dla kościoła..

Nie, 19 Lut 2017, 22:08:04
1
Korpus Arktyczny "Arctic Corps" Korpus Arktyczny składa się ze 200 żołnierzy oraz osób obsługi.
Żołnierze i ładunek jest przewożony m.in. z wykorzystaniem „śniegobłotochodów” i samochodów terenowych.

9429de9fa02ecbce29cb23b0e008776d.jpeg

Jako sprzęt transportowy użyto zmodernizowane, przegubowe transportery wojskowe - czyli pojazdy gąsienicowe  - pływającej z jedną przyczepą  (o wadze 39 ton zdolne do transportu 30 ton ładunku) z dwiema przyczepami. Dodatkowo testowano przystosowane dla potrzeb armii pojazdy terenowe Trekoł na wielkich, niskociśnieniowych oponach (produkowana seryjnie, rosyjska wersja monster trucków).

ef902f0e80e40ea7332e04f59921aa7d.jpeg

Korpus może pokonać ponad 2000 km działając w typowych warunkach dalekiej północy: w temperaturach często poniżej 60 stopni, w czasie nocy polarnej, w zamieci i przy wietrze o prędkości ponad 35 m/s (ponad 126 km/h), przebywając głęboki śnieg i jadąc po lodzie.

cc223d298ef021b83fdfe4edff320655.jpeg

W ekspedycji weźmie udział łącznie 14 pojazdów: samochody ciężarowo-terenowe GA-466 i GA-866, pojazdy terenowe Trekoł, transportery opancerzone  oraz wojskowe śniegochody.

images (5).jpg

Korpus jest jednak przygotowywany również do walki bez stosowania ciężkiego sprzętu. Żołnierze przeszli również szkolenie z poruszania się za pomocą psich zaprzęgów .

e068e9af36fd8d557341bcafd489a2e7.jpeg

Brodryjczycy w czasie ekspedycji i ćwiczeń sprawdzają nie tylko technikę wojskową, ale również całe wyposażenie niezbędne do przeżycia zimą na dalekiej północy – w tym specjalną odzież arktyczną (z pianką do pokonywaniu przeszkód wodnych - przerw między krami, wykonaną z 8 mm neoprenu o wysokiej gęstości), maski chroniące twarz przed mrozem i „słoneczną ślepotą”, produkty żywnościowe i medycznego zabezpieczenia, nowe systemy oczyszczania i odsalania wody, przenośne i stacjonarne środki do określania grubości pokrywy lodowej oraz paliwo arktyczne. Sprawdzane są także kontenery mieszkalne oraz szkieletowe, nadmuchiwane, szybko rozkładające się namioty zabezpieczające zarówno ludzi, jak i technikę wojskową.

8366376312c42bedd5f07f75c06156d0.jpeg


W skład Korpusu Arktycznego wchodzi także lodołamacz OCB "Czerwony Iwan" , na pokładzie którego Korpus Arktyczny będzie odbywał swoje podróże.

1280px-Russian_Nuclear_Icebreaker_Arktika.jpg

20131021_north_pole_265_zpscb5d2bed.jpg

20131021_north_pole_2671_zps23fa3110.jpg

Okręt dodatkowo wyposażony jest w śmiglowiec wielozadaniowy MW-14.

Sob, 04 Mar 2017, 14:05:29
1
Odp: I Ekspedycja Arktyczna Trzeba tam będzie zbudować kołchoz reniferowy.
Nie, 19 Mar 2017, 13:24:48
1
Odp: I Ekspedycja Arktyczna Dziękujemy, Mikołaju, za odkrycie Wyspy Reniferowej. Miejsce to jak najbardziej powinno być przez nas zagospodarowane, nie tylko w celach cywilnych... @Ahmed Husain Niech korpus Arctic Corps założy na wyspie stałą placówkę wojskową. @Mikołaj Patryk Dostojewski Proponuję, aby na wyspę wysłac więcej specjalistów, którzy określą dokładne położenie złóż dóbr naturalnych.

Co zaś się tyczy pytania o przyszłość ekspedycji, to uważam, iż wypadałoby ją kontynuować. Oczywiście, jeżeli istnieją szanse na odkrycie równie interesujących obszarów.

Nie, 19 Mar 2017, 14:10:49
1
Odp: Wypowiedzenie Traktatu Szanowny Ludwiku!

Cóż takiego skłoniło władze Slawonii do wypowiedzenia traktatu? Czy można prosić o wyjaśnienia?

Pon, 17 Kwi 2017, 14:44:36
1
Odp: Imigranci i uciekinierzy z Uhrainy W związku z tak nagłym i gwałtownym napływem uchodźców z zachodu, władze centralne Brodrii Północnej postanowiły o wzmocnieniu posterunków granicznych dodatkowymi pododdziałami wojskowych. Zwiększono również częstotliwość patrolowania granic z Imperium Abachazji. Do tej pory zanotowano od kilku do kilkunastu prób nielegalnego przekroczenia granicy przez grupki Uhraińców, co i tak powinno cieszyć, jeżeli weźmiemy pod uwagę skalę uchodźstwa.

W miejscowościach granicznych władze lokalne przy pomocy wojska rozbiły specjalne obozy dla tych, którzy znaleźli się na terytorium północy. Z jednostek wojskowych wydzielono do pomocy oddziały medyczne, gospodarcze, czy logistyczne. Żołnierze wraz z pracownikami służby medycznej i straży pożarnej stale zajmują się potrzebującymi. W brodryjskich szkołach publicznych otwarto punkty żywnościowe i sanitarne, gdzie imigranci mogą zjeść ciepły posiłek i skorzystać z pomocy medycznej. Imigrantom wydawane są także czysta odzież i środki higieniczne, ponieważ niektórzy z nich w strachu przed wojskami południa po prostu porzucili cały swój majątek, uciekając właściwie bez niczego do życia.

Władze centrale planują, aby część uchodźców przemieścić z terenów przygranicznych w głąb kraju, do specjalnie wybudowanych osiedli. Ma to na celu zapobiec przeludnieniu i tak już zapełnionych obozów. Zachęca się także obywateli brodryjskich do przyjmowania pod własny dach uhraińskich rodzin.

Nie, 21 Maj 2017, 13:44:10
1
Odp: Imigranci i uciekinierzy z Uhrainy Sytuacja na granicy jest już znacznie spokojniejsza od tego, co mogliśmy zaobserwować jeszcze kilka dni temu. Kolejki są, ale dzięki otwarciu dodatkowych przejść, przeprawa prowadzona jest znacznie sprawniej. Także, wśród przeprawiających się przez granicę, można coraz częściej zaobserwować Abachazów. Uhraińców jest mniej, co, jak chodzą plotki, może być spowodowane polityką władz Brodrii Południowej, które zamknęły na Uhrainie wszelkie przejścia graniczne. Ci, którzy i tak chcą się wydostać, trafiają do ośrodków resocjalizacyjnych i otrzymują wysokie kary pieniężne. Na południu ponadto zaczęło szerzyć się donosicielstwo, które jest szczodrze nagradzane. Tym sposobem ostatnie, duże grupy Uhraińców przeszły przez granicę 25 maja.

W przygranicznych obozach życie toczy się spokojnie. Dzięki pomocy wojska w obozach postawiono nowoczesne namioty oraz kontenery sanitarne. Dla bezpieczeństwa prowadzona jest ewidencja mieszkańców, ponadto wprowadzono zakaz opuszczania miejsca pobytu po 22:00. Powołano do życia także specjalny program, który ma pomóc wszystkim uhraińskim uchodźcom nauczyć się języka brodryjskiego, a następnie zdobyć pracę w Carstwie.

Ci, którzy Brodrię znali, świetnie odnaleźli się w nowej sytuacji. Wielu z nich podejmuje proste prace w sklepach, restauracjach, czy innych miejscach, gdzie potrzeba taniej siły roboczej. Brodryjscy pracodawcy lubią zatrudniać Uhraińców, bo cechuje ich pracowitość, rzetelność i spokojne nastawienie. Uhraińcy nie są także wymagający, co tym bardziej zwiększa ich popularność na brodryjskim rynku pracy.

Sob, 27 Maj 2017, 00:30:00
1