Forum Królestwa Hasselandu

Archiwa => Archiwum Hasselandzkie => SHODAN [WN-KF] => Wątek zaczęty przez: Kamil Maciejewski w Wto, 05 Lip 2016, 15:08:50

Tytuł: Szturm.
Wiadomość wysłana przez: Kamil Maciejewski w Wto, 05 Lip 2016, 15:08:50
Wojska MJ XII wkroczyły do Centrum. Zaskoczeni żołnierze bardzo szybko byli brani do niewoli i przesyłani do konwersji w cyborgi, podobnie jak w Luczeng. W przejętych czołgach zainstalowano sztuczną inteligencję page industries, dzięki czemu walczą tak samo, jak nasze roboty.

(https://i.ytimg.com/vi/AnMmERInJio/maxresdefault.jpg)


Sam Carter


Opór zdążyła stawić jedynie garstka nadzorców fabryk, pod przywództwem jedynego ocalałego wojskowego, Sama Cartera. Uruchomili oni systemy ochronne w placówce Vandenberg i zabarykadowali się wewnątrz jej. Udało im się również zhakować jeden z robotów zwiadowczych.

(http://vignette2.wikia.nocookie.net/deusex/images/8/83/PageBravo3Peacebringer.png/revision/latest?cb=20110117162216&path-prefix=en)
Został on rozmieszczony na wyjściu z wąskiej i stromej drogi prowadzącej do obiektu. Jednakże nawet to nie daje oblężonym żadnych szans na sukces bez pomocy z zewnątrz.
Tytuł: Odp: Szturm.
Wiadomość wysłana przez: Kamil Maciejewski w Śro, 06 Lip 2016, 13:37:05
Dzięki słabości oblężonych i braku natychmiastowej reakcji ze strony wojska Królestwa w Halandii rozpoczął się proces podobny do tego, co zaszło już w okolicach Luczeng. Z kominów zdjęto wszystkie filtry, a z nieba zaczęły padać kwaśne deszcze. Ze względu na małą przydatność przejętych czołgów wiele fabryk trzeba było stawiać od nowa. Produkowane maszyny podzielono na klasy:

1, K-boty. Szybkie i zwrotne, ale słabo uzbrojone i opancerzone. Ze względu na bardzo niski koszt będą służyły głównie do zwiadu i szybkiego zalewania dziur we froncie. Produkowane głównie z dzieci i mniejszych zwierząt. Istnieją trzy typy:

a. Z-bot - bot zwiadowczy. Posiada jedynie lekki karabin maszynowy, a elektronika jest chroniona jedynie przez plastikowy pancerz. Jest tak, gdyż nie służy do walki z ludźmi, tylko do badania ich pozycji.

b. R-bot - bor rajdowy. Celem jego istnienia jest dokonywanie ataków na wrogie zaplecze zaopatrzeniowe po przedostaniu się na tyły w chaosie bitwy i atakowanie kolumn wycofujących się jednostek. Posiada jeden CKM i cienką, metalową obudowę. Żołnierz jest w stanie uszkodzić go nawet pistoletem, ale ciężko trafić w coś tak zwrotnego.

c. S-bot - bot saperski. Nie posiada żadnej broni, zamiast tego wyposażony w narzędzia budowlane. Naprawia mosty, buduje fortyfikacje przyfrontowe i tworzy prowizoryczne miejsca konwersji, które umożliwiają wytwarzanie innych k-botów i lekkich pojazdów.

2. Czołgi.

a) 0 - pojazd bezbronny, nie opancerzony. Bardzo szybki i posiadający dużą zdolność manewru. Wykorzystywany do przeprowadzania desantów morskich.
b) 1 - pojazd lekko uzbrojony, służy do celów zwiadowczych i walki z piechotą. Najpierw zbliża się do wroga, po czym krąży wokół niego tak, żeby trudno było w niego trafić, jednocześnie oddając strzały w statyczny cel.
c) 2 - średni czołg, służy do osłaniania s-botów i niszczenia wrogich zwiadowców. Może zjeżdżać z pojazdu 0
d) 3 - ciężki czołg, do przeprowadzenie ofensyw na umocnione tereny. Musi być transportowany za pomocą przejętych kontenerowców, a koszty produkcji są wysokie. Szczęśliwie wady te są rekompensowane przez dużą trwałość i mocarną siłę ognia.

3. Samoloty
 
a) " - transportowiec, służy do zrzucania czołgów 1 i k-botów za tereny wroga. Bezbronny przed atakami wrogiej siły powietrznej i niezdolny do ostrych manewrów porusza się na dużych wysokościach, skąd zrzuca swój ładunek w wytrzymałych paczkach.
b) "" - bombowiec, jedyną obroną przed myśliwcami są dwie wieżyczki. Może przenosić 5 bomb konwencjonalnych, albo 1 atomową.
c) """ - myśliwiec, szybki i zdolny do manewrów, uzbrojony tak, aby niszczyć. W razie konieczności może służyć jako bombowiec nurkujący.

4. Flota.

Ze względu na fakt, że siły powietrzne dopiero się tworzą większość siły SHODAN to statki podwodne:

a) przejęte kontenerowce - jest ich nie wiele i poruszają się jedynie po zabezpieczonych obszarach.
b) łodzie podwodne typu s - lekkie transportowce, które w pobliżu lądy wypuszczają z siebie pojazdy typu 0.
c) łodzie podwodne typu p - służą do ataku na wrogie konwoje i statki na wodne.
d) łodzie typu c - zwalczają wrogie obiekty pływające pod wodą.

Paliwem wszystkich łodzi jest plankton, który jest pochłaniany przez coś podobnego do rybich skrzeli.
Tytuł: Odp: Ćwiczenia KMW DUCH MORSKI 2016
Wiadomość wysłana przez: Kamil Maciejewski w Śro, 06 Lip 2016, 15:10:52
SHODAN uznała, że atakowanie tego konwoju jest bezcelowe - po co marnować siły, skoro i tak przeciwnicy sami zniszczą się nawzajem? Skierowała jednostki w kierunku Wyspy Bialenii.