Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: I Ekspedycja Arktyczna Dziś wykonane zostały dodatkowe badania Wyspy Reniferowej które dały komplet informacji potrzebnych do stworzenia mapy wyspy.Na Wyspie Reniferowej znajdują się złoża węgla i uranu. Ich eksploatacja jest opłacalna - mając zasoby uranu Brodria mogłaby zbudować sieć elektrowni jądrowych. @Iwan Pietrow proponuję przyłączyć Wyspę Reniferową do Brodrii. Co ty na to?

Dalsze losy ekspedycji zależą od zainteresowania nią Brodryjczyków. Jeżeli kogokolwiek obchodzi co ja tu piszę to kontynuuję wyprawę. Jeżeli jednak ekspedycją tą nikt się nie interesuje to zawrócę statki i sprzęt do Brodrii.

Nie, 19 Mar 2017, 13:18:08
1
Konfederacja Amicitia- pora na zmiany? Zapowiedź wyjścia z konfederacji Federacji Slawonii jest czymś, co nastąpić nigdy nie powinno, a na pewno nie w tak krótkim czasie po jej utworzeniu. Więc co poszło nie tak na samym początku? Gdzie potrzebne są zmiany?
Na pewno nikt jeszcze się nie odnalazł w nowej sytuacji w pełni... Nikt nie wie jak powinien postępować, a życie toczy się tak, jak się toczyło przed wstąpieniem do konfederacji- czyli konfederacja nic nikomu nie dała a członkowie nic nie włożyli do Konfederacji poza paroma postami...

Jeżeli o mnie chodzi uważam, że trzeba jasno określić co komu  wolno by nie powstała swoista przepaść (zauważalna teraz również ze względu na to, że każde państwo członkowskie żyje swoim życiem). Dodatkowo jestem za większą centralizacją życia politycznego jak i kulturowego Konfederacji. Co przez to rozumiem? Między innymi to, że w ramach nowego państwa władza realna należy do organów centralnych, prawo jest ustanawiane odgórnie przez odpowiednio do tego powołany organ, w którym każde państwo członkowskie ma swoich przedstawicieli, a rządy terytorialne (czyt. rządy państw członkowskich) miałyby za zadanie jedynie organizowanie życia narracyjnego i urozmaicanie wydarzeń w danych częściach Konfederacji.

Zapewne większość z Was czytając teraz moje "wypłociny" nie zgadza się z tym co napisałem, jednakże musimy zauważyć pewną specyfikę mikronacji: wirtualne państwa łączące się w jedność poprzez zgodę i budowanie jednolitych, centralnych organów władzy, które posiadają jedno prawo trwają latami. Przykład? Dwa pierwsze państwa z tkz. Wielkiej Trójki... Jedyną rzeczą, którą potrzebujemy to zgoda nas wszystkich by Konfederacja stała się nie tylko luźnym związkiem na jednym serwerze a jednością obywateli, władzy i prawa. Gdy przestaną istnieć między nami podziały typu obywatel Carstwa Brodryjskiego czy też obywatel Królestwa Hasselandu a pojawi się obywatel Konfederacji Amicitila będziemy mogli zasnąć spokojnie i myśleć o przyszłości w jaskrawych barwach. To właśnie różnice i coraz większe przepaście między państwami doprowadziły Bialenie do obecnego kryzysu- musimy również z tego przykładu wyciągnąć odpowiednie wnioski i nie budować podziału.

Na koniec posłużę się jednym ze słów premiera Włoch z XIX wieku: "Stworzyliśmy Włochy, pora stworzyć Włochów". Tak i my stworzyliśmy jedynie nazwę i rysy organizacji- teraz pora stworzyć państwo bo inaczej możemy zapomnieć o potędze, o której każdy z Nas marzy...

Wto, 18 Kwi 2017, 18:59:02
1
Odp: Mapa Cyberii Poprawiłem już błąd.

map.PNG
map2.PNG

Tak sie prezentuje mapa Cyberii na tle Hasselandu.

Pon, 07 Sie 2017, 22:33:59
1
Podziękowanie Witam Serdecznie,

chciałbym podziękować wszystkich za mijającą kadencję Rządu. W dniu dzisiejszym jest to mój ostatni dzień w roli Premiera Królestwa Hasselandu i mojego Rządu.

Niestety, nie udało nam się zaktywizować Państwa. Udało się natomiast zorganizować kilka ciekawych inicjatyw. To jednak za mało. Za mało dzieje się i w Hasselandzie i mikroświecie. Liczę, że ten kryzys minie.

Kolejnej kadencji w roli Premiera nie przewiduję, muszę odpocząć, zająć się czym innym. W każdym razie chętnie nowemu kandydatowi pomogę.

Pozdrawiam i miłego wieczoru wszystkim,

Sob, 14 Paź 2017, 19:31:36
1
Odp: KONKURS NA OPOWIADANIE MIKRONACYJNE Zgodnie z zapowiedzią, wrzucam część drugą opowiadania. Trochę czytania jest, więc jak ktoś woli, to można czytać etapami - opowiadanie podzielone jest na rozdziały. Życzę miłej lektury!

http://forum.hasseland.eu/index.php/topic,7925.0.html

Nie, 15 Paź 2017, 20:58:36
1
Prezydent MUP Witajcie,
Chciałbym ogłosić, że kandyduję na Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Jestem jedynym zgłoszonym kandydatem, a głosowanie już się rozpoczęło. Głosowanie potrwa do 26 października.

Dotychczasowe głosy:
1. Bialenia - ZA.
2. Wandystan - ZA.
3. Hasseland - wstrzymujący.
4. Baridas - ZA.
5. Brodria - ZA.
6. Suderland - ZA.

Jak widać szansę są naprawdę duże.  ;) Byłbym pierwszym Hasselandczykiem na tym stanowisku.

Nie, 22 Paź 2017, 15:39:00
1
Odp: Hasseland w Lidze Mikroświatowej MISTRZOSTWO LIGI MIKROŚWIATOWEJ DLA HASSELANDU!

Stało się! Po raz pierwszy w historii wygrywamy puchar na arenie międzynarodowej. Jesteśmy mistrzami XXXII ligi mikroświatowej! Nie Wandystan, nie Baridas, nie Sarmacja. Ale my - Hasseland.


Nie zatrzymał nas trizondalski mur. 90 minut, tylko 1 okazja, 1 strzał celny, 1 główka Sappiego Kanta po 1 asyście Ronny'ego Åhlina i 1 gol! Wygrywamy to arcyciężkie spotkanie na Stadionie Narodowym w Trizopolis odbierając Puchar wręczony przez Wiceprezydenta Ligi Mikroświatowej Michała Michaelusa (Prezydent jest trenerem kadry).

30 punktów, 26 bramek na plus, to nasz dorobek w tym sezonie. Zasłużone brawa dla drugiego Wandystanu i trzeciego Baridasu za niezłą walkę do (prawie w wypadku Baridasu) końca.


Wto, 12 Gru 2017, 22:24:18
1
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! Drodzy Haselandczycy,
Mili Goście!


W nadchodzącym roku 2018 życzę Wam radości -i sukcesów, które będą powodami do radości. A Hasselandowi życzę, by mimo wszystkich przeszkód się rozwijał!

Wszystkiego najlepszego!


happy-new-year-2018-animation-fireworks-6062126467.gif

Nie, 31 Gru 2017, 12:30:03
1
Odp: Ogródek informacyjny XVII V-Mundialu Garapenia & Slawonia 2017/18 Z ostatniej chwili: wygrywamy z Wandystanem 6-5 po rzutach karnych. Zażarty mecz zakończył się wynikiem 0-0. Awansujemy do finału mikroświata! Zagramy z Baridasem.
Wto, 23 Sty 2018, 19:19:34
1
Odp: Prezydent MUP Po raz drugi zgłosiłem swoją kandydaturę na stanowisko Prezydenta MUP:
http://mup.mikronacje.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1274&p=9782#p9782

Czw, 08 Lut 2018, 19:04:43
1