Forum Królestwa Hasselandu

Archiwa => Archiwum Hasselandzkie => II Szczyt Promocji => Wątek zaczęty przez: Eddard Noqtern w Czw, 22 Lut 2018, 10:27:00

Tytuł: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Czw, 22 Lut 2018, 10:27:00
(http://forum.hasseland.eu/gallery/137_22_02_18_10_22_53.png)

Szanowni Państwo, Wasze Ekscelencje,

Zapraszam do udziału w pierwszej debacie: Fanpage Polskie Mikronacje -wspólna promocja mikronacji poprzez fanpage social media: podział administracji, zasady publikowania.

Na początku chciałbym zadać pytania pomocnicze:
- Czy i dlaczego warto promować mikronacje poprzez social media a w szczególności Facebook?
- Jeśli nie tylko Facebook to co jeszcze?
- Czy warto stworzyć jeden, wspólny fanpage? Jak powinien nazywać się taki fanpage?
- Jakie treści mogłyby się tam pojawiać? Co z udostępnianiem? Jak często?
- Kto powinien mieć prawo do publikowania postów? Kto by administrował?

Zapraszam do dyskusji!
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Piotr Pawel I w Czw, 22 Lut 2018, 15:46:28
Drodzy Państwo,

https://www.facebook.com/polskiemikronacje/ - ta strona jest. Ale by cokolwiek tam zamieszczać, trzeba mieć co zamieszczać! Opisy mikronacji, jakieś linki, jakieś ciekawe zdjęcia albo i filmiki. I potrzeba też odbiorców, a na razie strona ta ma tylko 29 lajków.
Przyznam, że nie ma koncepcji rozwoju tego fanpage'a - przydadzą się dobre rady...
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Czw, 22 Lut 2018, 21:50:17
Wasze Ekscelencje,
Pozwólcie, że wypowiem się w tej kwestii.

Przede wszystkim uważam, że jako mikronacje powinniśmy podążąć za trendami współczesnego świata i musimy promować się tam, gdzie najwięcej potencjalnych mikronautów przebywa - w social media. A wśród nich prym wiedzie Facebook, także i na nim powinniśmy zdecydowanie być aktywni. Poza Facebookiem warto pomyśleć o wspólnym koncie mikronacji na Youtube (o tym mówił jeden z delegatów w Błękitnej Sali). Twitter, Instagram, Snapchat? Nie jestem przekonany, ale jeśli byliby chętni do prowadzenia - czemu nie.

Jeśli chodzi o konkretny fanpage na FB według mnie mogłaby to być strona "Polskie Mikronacje", oczywiście jeśli zgodziliby się z tym Szanowni Delegaci. W innym wypadku możnaby pomyśleć o założeniu czegoś od nowa (ale czy jest sens tracić "like'i"?). Powinniśmy jednak dokładnie ustalić zasady postępowania np.
- każda reprezentowana mikronacja posiada po 1 redaktorze na stronie,
- post z każdej mikronacji może pojawić się nie częściej niż co tydzień (o ile nie dzieje się coś niezwykle pilnego - np. abdykacja, ważne wybory itp).
- udostępnianie postów własnych mikronacji tylko raz w miesiącu,
itd. itp.

Chciałem początkowo spytać co sądzą WE na ten temat, a jeśli są WE za jakie zasady publikacji proponowalibyście przyjąć.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Czw, 22 Lut 2018, 23:09:23
Odnosząc się do poszczególnych punktów:
1. Czy i dlaczego warto promować mikronacje poprzez social media a w szczególności Facebook? Jeśli nie tylko Facebook to co jeszcze?

Owszem, warto promować się na różnych stronach, czy na Facebooku. Argumentem przemawiającym z a tym jest to, że większość osób w dzisiejszych czasach korzysta z nich, co pozwala dotrzeć do większej grupy odbiorców. Tak jak wspomniano w poprzedniej wiadomości, You Tube, Twitter etc. to dobre platformy do promowania mikronacji

2.Czy warto stworzyć jeden, wspólny fanpage? Jak powinien nazywać się taki fanpage? Jakie treści mogłyby się tam pojawiać? Co z udostępnianiem? Jak często? Kto powinien mieć prawo do publikowania postów? Kto by administrował?


Także uważam, że warto. Jeden wspólny Fanpage, gdzie każda mikronacja posiadała by po jednym moderatorze. Na takim Fanpage zamieszczało by się wycinki z pras, wiadomości sfabularyzowane, czy nowinki z Polinu. Fanpage mógłby nosić nazwę "Polskie Mikronacje". Posty powinny pojawiać się co 3-5 dni, nie było by z tym problemu, patrząc na ilość aktywnych mikronacji. Administratorem grupy mogliby być pomysłodawcy tejże inicjatywy.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Antoni Kacper BurbonConti w Pią, 23 Lut 2018, 07:13:05
Tworzyć i kreować media społecznościowe z pewnością trzeba, ale aby robić to skutecznie, należy mieć do tego smykałkę, bowiem nowych osób nie zachęci informacja o jakiejś kłótni w czyimś parlamencie, zaś może zachęcić sam opis mikronacji, napisanie, co można tutaj robić, jak działamy, kim można być. Pamiętajmy, że większość potencjalnych odbiorców fanpage'a będzie pierwszy raz słyszała o mikronacjach (pomijając realna małe pseudopaństewka). Wypadałoby również zbierać odbiorców strony na innych portalach i forach, gdzie jak się domyślamy, mogą być osoby, którym mikronacje się spodobają. Warto wspomnieć również o jednym - większość obecnych v-ludzi nie chce publikować swoich realnych danych i nie działa w mediach społecznościowych. Gdyby nowa osoba widziała, że dana strona ma żywych użytkowników, a nie tylko administratorów, istniałaby większa szansa na przyciągnięcie jej uwagi.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Wilhelm Orański w Pią, 23 Lut 2018, 14:16:21
Szanowni Delegaci,
pragnę podziękować za zaproszenie dla Rzeczpospolitej Obojga Narodów i wyrazić głęboką nadzieję, że postanowienia, które tutaj zostaną podjęte, rzeczywiście przyczynią się do promocji mikroświata i polepszenia ostatnio kulejącej demografii.
Na początku pragnę jednak zapytać, dlaczego wystosowano zaproszenia do ograniczonej liczby mikronacji i pominięto te, które na arenie międzymikronacyjnej odgrywają dość istotną rolę, a mowa tutaj m.in. o Dreamlandzie, Rotrii, czy Monarchii Austro-Węgierskiej? Jakimi przesłankami kierowali się organizatorzy szczytu, wysyłając (lub nie) zaproszenia? Czy oznacza to, że jeżeli dojdzie do powstania wspólnego fanpage'a, informacje o tych mikronacjach nie będą się tam pojawiać, czy chcemy debatować o nich bez nich? Liczę, iż organizatorzy rozwieją moje wątpliwości.

Przechodząc jednak do sedna sprawy, chyba wszyscy zgadzamy się, że aby v-państwa mogły rozwijać się pod względem demograficznym, niezbędne jest w dzisiejszym świecie prowadzenie promocji w mediach społecznościowych. Aby taka promocja przyniosła efekty, musi być prowadzona w sposób umiejętny i w miarę profesjonalny. Cieszę się, że został założony fanpage promujący polskie mikronacje, chociaż wymaga on wielu zmian. Przede wszystkim szata graficzna, którą trzeba zmienić całkowicie, by zachęcała tych, którzy zobaczą ją po raz pierwszy. Jeśli chodzi o administratorów, możemy ustalić, że będzie to po jednej osobie z każdej mikronacji, albo grupa osób (2-3, do której każde państwo będzie wysyłać treść, którą chce opublikować) która będzie dbać o jakość publikowanych postów. Oprócz tego mogą pojawiać się ciekawostki historyczne, jakieś grafiki, memy, itp. Ważne, żeby fanpage został przekazany osobie, która zna się na rzeczy i jest obyta w marketingu, może ktoś wie, czy taka osoba przebywa w mikronacjach? Skuteczna okazałaby się również płatna promocja na fb.
Co do innych portali, nie ma to moim zdaniem większego sensu. Twitter nie jest tak upowszechniony jak za granicą, instagram nie przyniesie większych korzyści, snapchat również. YouTube ma sens tylko wtedy, gdy filmiki będą pojawiać się regularnie, np. wiadomości z mikroświata co dwa tygodnie/miesiąc. Jeśli jednak będziemy coś wrzucać raz na pół, czy półtora roku, nie będzie to miało większego sensu, raczej tylko odstraszy. Filmy te oczywiście mogłyby, a raczej powinny być udostępniane na naszym fanpage'u.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Pią, 23 Lut 2018, 14:42:20
Wasza Ekscelencjo,

Wydaję mi się, że sala debat nie jest odpowiednim miejscem na rozmowy ogólne. Dlatego pozwolę sobie odpowiedzieć na postawione pytanie w Błękitnej Sali.

Zgadzam się, że szata graficzna powinna zostać poprawiona. Można to rozwiązać, albo znajdując grafika chętnego do wykonania jej, albo zlecając to w ramach konkursu.
Zastanawiam się też w jaki sposób ustalić wszystkie kwestie techniczne (l. administratorów, częstość publikacji itd), czy w formie regulaminu?
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Piotr Pawel I w Pią, 23 Lut 2018, 15:20:02
Ja jestem adminem strony FB Polskie Mikronacje, ale będę ogromnie zadowolony, mogąc zaprosić do współpracy wszystkich zainteresowanych - z tym, że trzeba ustalić pewne, ogólne zasady. Fanpage nie powinien służyć promowaniu jednej mikronacji, ale wszystkich i idei budowy i rozwijania mikronacji.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Antoni Kacper BurbonConti w Pią, 23 Lut 2018, 18:35:36
Może na Facebook'u powinny pojawiać się posty takie jak na stronie z linku poniżej. Zwróćcie uwagę na znacznie ciekawsze grafiki, które ktoś zaczął robić.

https://www.facebook.com/Polskie-mikronacje-106672446823391/ (https://www.facebook.com/Polskie-mikronacje-106672446823391/)
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Pią, 23 Lut 2018, 20:52:01
Nie wiem czy jest sens tworzyć konkurencyjne strony i to jeszcze o tej samej nazwie? Ale rzeczywiście grafiki są lepsze, tyle że likeujących w tym wypadku brak.  :o
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Pią, 23 Lut 2018, 22:31:22
Strona na FB na pewno musiałaby być prowadzona z głową. Schematycznie i ciekawie. Nie można pozwolić, żeby wiało nudą. Na takim Fanpage'u można też poruszać różna off topic.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Wilhelm Orański w Sob, 24 Lut 2018, 13:14:10
Zastanawiam się też w jaki sposób ustalić wszystkie kwestie techniczne (l. administratorów, częstość publikacji itd), czy w formie regulaminu?

Moim zdaniem regulamin nie będzie potrzebny, wystarczy że administratorzy rozdzielą między sobą zadania. Tak jak wspomniałem wcześniej, 2-3 osoby powinny wystarczyć, ale to tylko moja propozycja. Myślę że będzie ok, jeśli w tygodniu pojawią się 3-4 posty, nie należy też z góry narzucać sztywnej liczby, bo to ograniczy lub wymusi aktywność, a nie o to chodzi. Administrowaniem powinni zająć się ci, którzy już mieli z tym do czynienia. Myślę, że w mikroświecie są takie osoby, trzeba się zorientować.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: RCA w Sob, 24 Lut 2018, 13:39:39
[to jest przekaz satelitarny z Grodziska]
Wasze Ekscelencje, Szanowni Goście.

Zacznę od określenia, które kanały nie nadają się do promowania mikronacji:
1) twitter - całkowicie chybiony pomysł. Twitter to nie jest narzędzie do promocji i reklamy. To flow wolnych i szybkich myśli. Jeśli nie ma nikogo, kto prowadziłby nasze konto, brał udział w REALNYCH dyskusjach na REALNE tematy, i w ten sposób ściągał na siebie zainteresowanie, to po prostu para w gwizdek. Każda próba automatyzacji Twittera to błąd - ten błąd popełniamy świadomie w Sarmacji, bo nasz GAP jest z Twitterem spięty, jednak to jest działanie nieproduktywne i daje takie same efekty jakby go nie było. To nie jest narzędzie do tego.
2) instagram - kolejny pomysł, który nie wypali. To nie ten target, nie to narzędzie. Tagowanie jest OK, i ściąga zainteresowanie, ale aby ściągać dzięki temu nowe osoby do mikronacji? Po czym? Po tagu #sarmacja? #hasseland? :D
3) IMO nie jest najszczęśliwszym narzędziem YouTube - bo pytaniem jest kim jest przeciętny odbiorca treści na YouTubie i czy potrzebna nam rozdygotana 13-latka czy 14-letni troll z nadmiarem hormonów? Promocja za pośrednictwem "vlogerów" to iMO też nieporozumienie.

Nie znam snapchata. Wiem co to Tinder ;)

Co się zaś tyczy Facebooka. Oczywiście jest to kanał, który w Polsce w sposób szczególny jest synonimem określenia social media. Natomiast promocja na FB by była efektywna musi być promocją celowaną. FB jako narzędzie marketingowe posiada szerokie możliwości określania targetu i kierowania postów do wskazanych grup odbiorców. Problem w tym, że to kosztuje. Wrzucanie ogólnych postów nie da nic, wrzucanie postów hermetycznych da jeszcze mniej. Z każdym jednym fanpagem mikronacji na FB jest jeden problem — treści na nim prezentowane są ciekawe dla osób, które już ideę mikronacji znają i są gotowe kliknąć i zobaczyć. Kolejny jednak problem jest w tym, że samo czytanie i klikanie w linki nie jest działaniem wystarczającym. By post na FB szedł w świat musi być komentowany, lajkowany, udostępniany - a to się nie dzieje. Dlaczego? Bo się wstydzimy naszego hobby.

Jakimś rozwiązaniem jest jednak stworzenie kilku artykułów, dobrej jakości, dobrego flow, które zaproponować można jako materiały podkładowe dla osób, które prowadzą lifestylowe blogi o hobby. To jest źródło potencjalnie ambitniejszych odbiorców - tam trzeba czytać, a nie tylko oglądać wygłupy vlogera.

Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
[koniec przekazu]
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Wilhelm Orański w Sob, 24 Lut 2018, 14:06:23
3) IMO nie jest najszczęśliwszym narzędziem YouTube - bo pytaniem jest kim jest przeciętny odbiorca treści na YouTubie i czy potrzebna nam rozdygotana 13-latka czy 14-letni troll z nadmiarem hormonów? Promocja za pośrednictwem "vlogerów" to iMO też nieporozumienie.
Może się wydawać, że osoby w wieku 13-14 lat faktycznie przeważają na YouTube. Gdyby jednak Wasza Książęca Mość wystąpił w "20m2", być może przyciągnęłoby to nieco starszych mieszkańców (chociaż statystyk kanału nie znam) ;)
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: RCA w Sob, 24 Lut 2018, 14:24:58
No ale też akurat 20m2 jest wyjątkiem na tle reszty vlogów :)
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Sob, 24 Lut 2018, 14:45:59
Nie jestem przekonany. Youtube też jest oglądany przez młodzież w różnym wieku. Pytanie tylko, czy jesteśmy w stanie co tydzień/dwa wypuszczać dobrej jakości film? Raczej ciężko by było o o to.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Sob, 24 Lut 2018, 14:48:27
Zależy co chcielibyśmy w tych filmach umieścić.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Sob, 24 Lut 2018, 14:54:27
Myślę, że skrótowe wiadomości byłyby dobrym pomysłem. Ewentualnie mogą to być wizytówki v-państw, albo różnego rodzaju poradniki.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Sob, 24 Lut 2018, 15:00:42
Można wypuścić na początek kilku minutowe  filmiki informujące, ze szczegółowym opisem mikronacji, o której będzie ten film. W ten sposób możemy zrobić z 10 filmów. Proponowałbym też filmy o postaciach związanych z mikronacjami.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Sob, 24 Lut 2018, 15:03:39
A kto byłby w stanie takie filmy nagrywać? Bo potrzeba wizji, pewnie jakiegoś komentarza, scenariusza. no i montażu. Więc trochę pracy by w tym było, a nie sądzę żeby w każdej nacji znalazł się odpowiedni człowiek.

Ale pomysł o postaci nie jest zły. Może też seria o historii?
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Sob, 24 Lut 2018, 15:08:06
Z pewnością pomysł z serią nie jest zły. Nie trzeb nam wielu osób, wystarczy jedna, może dwie. A materiały, które by były przez nich montowane, przygotowywały by osoby obeznane w historii i zwyczajach swojej v-nacji.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Sob, 24 Lut 2018, 15:12:45
Czy może WE chciałby spróbować? Ja w zasadzie nie za wiele umiem w gestii filmów, mógłbym co najwyżej pomóc z materiałami. Sam chętnie natomiast prowadziłbym stronę Polskie Mikronacje.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Sob, 24 Lut 2018, 15:29:00
A czy komentarz do filmów miałby być czytany, czy napisy miałbym stworzyć? Niestety z dykcją u mnie nie najlepiej, a nie wiem jaką wersje chciałby Pan widzieć w takich filmach.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Sob, 24 Lut 2018, 16:00:15
Wydaję mi się, że najlepsze i ciekawsze do oglądania są filmy z komentarzem głosowym, ale to tylko moja opinia.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Sob, 24 Lut 2018, 16:08:47
W takim razie niestety nie mogę prowadzić kanału, ale może w rozległym Polinie się ktoś znajdzie.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Norbert Byfyj w Sob, 24 Lut 2018, 19:02:42
Trochę krytycyzmu sie także przyda. Z Facebookiem problem może być taki, że obecnie młodzież zaczyna powoli z niego odchodzić. Gdzie? Póki co pojawia się grupa ludzi dla których obecna sytuacja na tej platformie nie jest czymś co ją zachęca.

Sprawa kanału na youtube? Tutaj o ile wizja wydaje mi się świetna to jeśli ktoś będzie naprawdę chciał to mógłbym postarać się napisać dłuższy tekst o tym czemu to byłoby wręcz niemożliwe osiągnąć coś ponad te subskrypcje wynikały by od mikronautów.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Sob, 24 Lut 2018, 19:28:47
W takim razie niestety nie mogę prowadzić kanału, ale może w rozległym Polinie się ktoś znajdzie.

Proszę nie rezygnować. Może Pan pomontuje, a ktoś inny nagra głos?
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Sob, 24 Lut 2018, 19:30:11
da. Z Facebookiem problem może być taki, że obecnie młodzież zaczyna powoli z niego odchodzić. Gdzie? Póki co pojawia się grupa ludzi dla których obecna sytuacja na tej platformie nie jest czymś co ją zachęca.

Nie jestem przekonany. A jeśli nawet to Facebook i tak będzie na topie przez najbliższe lata, a więc to na nim powinniśmy się skupić.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Sob, 24 Lut 2018, 21:25:53
Możemy zacząć promocję na FB, a w momencie, gdy inna platforma stanie się popularna, to przeniesiemy tam stronę.

Nie wiem tylko czy miałbym czas na montaż, zwłaszcza, że nie jestem do końca obeznany. Ale jak wspominałem, możemy popytać po innych mikronacjach, czy ktoś umie montować filmiki.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Daniel von Tauer w Pon, 26 Lut 2018, 21:44:20
Mam propozycje w kwestii Facebooka, zbierzmy zespół wszystkich chętnych. (Będę optymistą i mam nadzieje, że każdy kraj będzie miał co najmniej jednego przedstawiciela)  Ów zespół będzie administrował tą stroną, konwersacja na FB jako forum dyskusyjne zespołu. Przewodniczący wybierany, bądź rotacyjny w zależności od liczby chętnych. Jeśli koncepcja wypali to w ramach rozwoju stworzymy YT i ew. Instagrama (licealiści i studenci na tym siedzą).

Jeśli propozycja zyska aprobatę, to chętnie dołączę do zespołu.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Eddard Noqtern w Pon, 26 Lut 2018, 21:46:58
Propozycja wydaje się rozsądna. Chętnie wstąpiłbym do takiego zespołu.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Piotr Pawel I w Wto, 27 Lut 2018, 09:04:27
Ja się dołączam - i nadam odpowiednie uprawnienia dla strony Polskie Mikronacje na FB tym, którzy w takiej grupie się znajdą.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Jan Lubomirski-Dostojewski w Wto, 27 Lut 2018, 19:27:27
Również chętnie dołączyłbym do takiej inicjatywy.
Tytuł: Odp: 1. Fanpage Polskie Mikronacje - Kryształowa Komnata
Wiadomość wysłana przez: Daniel von Tauer w Wto, 27 Lut 2018, 20:19:14
Całkiem nieźle, poczekajmy jeszcze na opinie pozostałych delegacji, jeśli wyrażą aprobatę dla koncepcji to świetnie. Jak dojdzie z danej mikronacji człowiek to jeszcze lepiej, oczywiście nie musi być to koniecznie delegat (miło byłoby, gdyby informacja o tym, że można dołączyć do takiej inicjatywy obiegła cały mikroświat). Jak tylko koncepcja uzyska poparcie większości delegacji ruszymy z tworzeniem tego zespołu.