Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kamil Maciejewski

Strony: [1] 2 3 4
1
SHODAN [WN-KF] / Zniszczenie Bałdaraszu.
« dnia: Śro, 06 Lip 2016, 18:50:52 »
Jan wyszedł ze swojego domu. Dzień zapowiadał się pogodny - świeciło Słońce, a na niebie prawie nie było chmur. Brak upałów sprzyjał odbudowie po zniszczeniach i walkach w metrze, w których wygrali rządzący obecnie miastem faszyści. Widać było również trójramienną swastykę powieszoną na szczycie najwyższego odtworzonego wieżowca, który pełnił teraz funkcję ratusza. Przeszedł kilka kroków w kierunku elektrowni - w Jahołdajewszczyźnie nie było samochodów, a głównym środek transportu stanowiły konie. Energię czerpano z zawodnych, ale skutecznych wiatraków, które co chwilę trzeba było naprawiać.

Nagle coś zaburzyło sielankę. Jakiś obiekt na niebie. Początkowo myślał, że jest to chmura, ale po chwili uznał, iż jest to samolot. Nie wiedział skąd, ani po co się tu pojawił - najbliższe lotnisko było 500 kilometrów stąd. Coś się w nim otworzyło. Jakiś obiekt wyleciał. Jan zorientował się, co to jest - widział już to wcześniej, w trakcie poprzedniej zagłady. Tym razem nie było czasu, aby pobiec do schronów. Ostatnią jego myślą była radość z faktu, że rodzina i żona wciąż żyły pod ziemią.

***

SHODAN dobrze wiedziała, że przy obecnych dysproporcjach sił nie jest w stanie walczyć z ludźmi. Ledwo starczało jej środków na utrzymanie przyczółka i oczyszczanie archipelagu miasta Luczeng. Potrzebowała czasu na ufortyfikowanie się i przygotowanie do kontynuacji walk. Wiedziała, że ludzkość nie da jej go i zaatakuje zaraz po zakończeniu konfliktu Hasseland-Winktown. Doszła zatem do wniosku, że musi jakoś odstraszyć wrogów. Głęboko pod powierzchnią gór tworzona była druga bomba atomowa, silniejsza niż ta w centrum kontrolowanego miasta. Początkowo celem miał być Wolnograd, ale ze względu na zbyt dobrą ochronę i zbyt duże straty w materii organicznej jakie wynikłyby z ataku stolica Republiki pozostała bezpieczna. Wybrano zatem inne miasto - Bałdarasz. Już raz zostało zniszczone, więc ponowna destrukcja mogła dać ludziom porównanie.

Tym razem nie zostało nawet metro, a chmura radioaktywna miała rozprzestrzenić się na cały Mikroświat. Ludność Republiki przez lata miała mieć zwiększone ryzyko wystąpienia wszelkich nowotworów i niepełnosprawności wrodzonych. Nawet jeśli ludzie się nie wystraszą, to po prostu nie będzie ich stać na zniszczenie bastionów maszyn.

***

Kamil Maciejewski został uwolniony. Udało mu się jakoś dotrzeć do miejsca, gdzie zaczynał i wznawiał swoją karierę - na plac zielony. Bialfood już nie było. Luczeng też. Z MSW Brodrii sam skończył. Jego stan był na tyle słaby, że postanowił udać się do psychiatryka. Miał ciężką realiozę.

Tym postem rozpoczynam przerwę od mikronacji. Potrwa do końca wakacji, albo dłużej. Dziękuję Carowi, który zaproponował mi pracę MSW i Królowi, dzięki któremu zostałem merem. Dziękuję również Maciejowi Kamińskiemu i Outiesowi.

2
SHODAN [WN-KF] / Odp: Ćwiczenia KMW DUCH MORSKI 2016
« dnia: Śro, 06 Lip 2016, 15:50:10 »
SHODAN po krótkiej analizie informacji stwierdziła, że wyspa znajduje się na tyle blisko terytorium Winków, że mogą oni ostrzelać pole przyszłej bitwy morskiej za pomocą artylerii i zaburzyć w ten sposób sytuację równości sił, który umożliwiłby obu flotom wzajemne zmasakrowanie się. Postanowiła zatem uderzyć na baterie dział nadbrzeżnych. Przysłała w tym celu łódź podwodną typu s, z pięcioma pojazdami 0 wyładowanymi dziesięcioma s-botami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to: desant pozostanie niezauważony, SHODAN utworzy przyczółek na kontynencie, baterie zostaną zniszczone, a obie floty mogące zakłócać działania maszyn - zmasakrują się same.

3
SHODAN [WN-KF] / Odp: Ćwiczenia KMW DUCH MORSKI 2016
« dnia: Śro, 06 Lip 2016, 15:11:29 »
SHODAN uznała, że atakowanie tego konwoju jest bezcelowe - po co marnować siły, skoro i tak przeciwnicy sami zniszczą się nawzajem? Skierowała jednostki w kierunku Wyspy Bialenii.

4
SHODAN [WN-KF] / Odp: Ćwiczenia KMW DUCH MORSKI 2016
« dnia: Śro, 06 Lip 2016, 15:10:52 »
SHODAN uznała, że atakowanie tego konwoju jest bezcelowe - po co marnować siły, skoro i tak przeciwnicy sami zniszczą się nawzajem? Skierowała jednostki w kierunku Wyspy Bialenii.

5
SHODAN [WN-KF] / Odp: Ćwiczenia KMW DUCH MORSKI 2016
« dnia: Śro, 06 Lip 2016, 13:47:51 »
SHODAN dowiedziała się o ćwiczeniach z przechwyconej audycji. Nie wiedziała, czy jest to jakaś przynęta zastawiona przez ludzi - konflikty w obrębie rasy wydawały się jej absurdem - więc wysłała tam połowę swojej dopiero co tworzonej floty, czyli 3 okręty typu c, aby zabezpieczyć się przed możliwą obecnością łodzi podwodnych i 4 typu p, aby jak najszybciej zatopić niszczyciel razem z jego torpedami i rzucić się na bezbronne statki. Opis statków znajduje się tutaj: http://hasseland.bialenia.org.pl/index.php?topic=5821.0.

6
SHODAN [WN-KF] / Odp: Szturm.
« dnia: Śro, 06 Lip 2016, 13:37:05 »
Dzięki słabości oblężonych i braku natychmiastowej reakcji ze strony wojska Królestwa w Halandii rozpoczął się proces podobny do tego, co zaszło już w okolicach Luczeng. Z kominów zdjęto wszystkie filtry, a z nieba zaczęły padać kwaśne deszcze. Ze względu na małą przydatność przejętych czołgów wiele fabryk trzeba było stawiać od nowa. Produkowane maszyny podzielono na klasy:

1, K-boty. Szybkie i zwrotne, ale słabo uzbrojone i opancerzone. Ze względu na bardzo niski koszt będą służyły głównie do zwiadu i szybkiego zalewania dziur we froncie. Produkowane głównie z dzieci i mniejszych zwierząt. Istnieją trzy typy:

a. Z-bot - bot zwiadowczy. Posiada jedynie lekki karabin maszynowy, a elektronika jest chroniona jedynie przez plastikowy pancerz. Jest tak, gdyż nie służy do walki z ludźmi, tylko do badania ich pozycji.

b. R-bot - bor rajdowy. Celem jego istnienia jest dokonywanie ataków na wrogie zaplecze zaopatrzeniowe po przedostaniu się na tyły w chaosie bitwy i atakowanie kolumn wycofujących się jednostek. Posiada jeden CKM i cienką, metalową obudowę. Żołnierz jest w stanie uszkodzić go nawet pistoletem, ale ciężko trafić w coś tak zwrotnego.

c. S-bot - bot saperski. Nie posiada żadnej broni, zamiast tego wyposażony w narzędzia budowlane. Naprawia mosty, buduje fortyfikacje przyfrontowe i tworzy prowizoryczne miejsca konwersji, które umożliwiają wytwarzanie innych k-botów i lekkich pojazdów.

2. Czołgi.

a) 0 - pojazd bezbronny, nie opancerzony. Bardzo szybki i posiadający dużą zdolność manewru. Wykorzystywany do przeprowadzania desantów morskich.
b) 1 - pojazd lekko uzbrojony, służy do celów zwiadowczych i walki z piechotą. Najpierw zbliża się do wroga, po czym krąży wokół niego tak, żeby trudno było w niego trafić, jednocześnie oddając strzały w statyczny cel.
c) 2 - średni czołg, służy do osłaniania s-botów i niszczenia wrogich zwiadowców. Może zjeżdżać z pojazdu 0
d) 3 - ciężki czołg, do przeprowadzenie ofensyw na umocnione tereny. Musi być transportowany za pomocą przejętych kontenerowców, a koszty produkcji są wysokie. Szczęśliwie wady te są rekompensowane przez dużą trwałość i mocarną siłę ognia.

3. Samoloty
 
a) " - transportowiec, służy do zrzucania czołgów 1 i k-botów za tereny wroga. Bezbronny przed atakami wrogiej siły powietrznej i niezdolny do ostrych manewrów porusza się na dużych wysokościach, skąd zrzuca swój ładunek w wytrzymałych paczkach.
b) "" - bombowiec, jedyną obroną przed myśliwcami są dwie wieżyczki. Może przenosić 5 bomb konwencjonalnych, albo 1 atomową.
c) """ - myśliwiec, szybki i zdolny do manewrów, uzbrojony tak, aby niszczyć. W razie konieczności może służyć jako bombowiec nurkujący.

4. Flota.

Ze względu na fakt, że siły powietrzne dopiero się tworzą większość siły SHODAN to statki podwodne:

a) przejęte kontenerowce - jest ich nie wiele i poruszają się jedynie po zabezpieczonych obszarach.
b) łodzie podwodne typu s - lekkie transportowce, które w pobliżu lądy wypuszczają z siebie pojazdy typu 0.
c) łodzie podwodne typu p - służą do ataku na wrogie konwoje i statki na wodne.
d) łodzie typu c - zwalczają wrogie obiekty pływające pod wodą.

Paliwem wszystkich łodzi jest plankton, który jest pochłaniany przez coś podobnego do rybich skrzeli.

7
SHODAN [WN-KF] / Odp: Fortyfikacje.
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 22:08:28 »
SHODAN dobrze rozumiała, że w sprzyjającym klimacie ludzie będą stawiać jej opór aż do śmierci. Postanowiła zatem zmienić klimat tak, żeby sprzyjał jej i cyborgom.Lasy w pobliżu Luczeng na dzień po powstaniu maszyn.

Pierwszym zadaniem była eksterminacja wszelkiego organicznego zakażenia. Rozpoczęto masowe wycinanie drzew i wyrywanie trawy. Zwierzęta zabijano i wrzucano do ciężarówek z roślinami. Trafiały one do "magazynu uranu", gdzie przerabiano je na bardziej potrzebną materie cybernetyczną, którą wykorzystywano do produkcji obiektów, które ludzie uznawali za "dziwne", ale w rzeczywistości były bardzo użyteczne. Idealnym przykładem były zielone, unoszące się kule poszukujące złóż uranu i emitujące przy okazji siarkowodór. Dzięki nim w krótkim czasie odkryto zasoby wystarczające do budowy kolejnej bomby atomowej.

Życie - zarówno inteligentne, jak i instynktowne - było uznawane przez S.I. za przeżytek, który należy wyeliminować. Owszem, jej cyborgi składały się w dużej mierze ze związków węgla, ale ich umysły były w pełni kolektywne i mechaniczne. Ich paliwem było Słońce i energia cieplna. Stawiano zwłaszcza na tą drugą, gdyż po zakończeniu wojny z ludzkością planowano zatruć atmosferę tak, aby miała w sobie jak najwięcej wszelkich trucizn. Pierwsze kroki już podjęto - wiele fabryk w mieście nie produkowało już nic, ale i tak włączono piece na maksymalne obroty i usunięto filtry z kominów, wytwarzano plastikowe pojemniki tylko po to, żeby je palić.

Jednakże to nie organizmy lądowe były największym problemem. Największym wrogiem SHODAN było morze, które pochłaniało większość dwutlenku węgla. Rozpoczęto więc produkcje kwasów nieorganicznych tylko po to, żeby wylać je i zakwasić ocean. Celem było doprowadzenie do rozpuszczenia koralowców, co musiało wywołać wymarcie żyjących w nich ryb i - w konsekwencji - zawalenie się łańcucha pokarmowego istot żywych, glonów również. Dzięki temu pojawiłyby się bakterie beztlenowe, które rozkładałyby masę powstałych szczątek i zanieczyściły atmosferę siarkowodorem. W takiej sytuacji żaden statek nie mógłby wyruszyć na dłuższy rejs.

Innym sposobem na niszczenie znienawidzonej wody było przewożenie materiałów z wysypisk i wsypywanie ich do morza. W ten sposób umierało wiele organizmów i powstawały zanieczyszczenia, które trudno będzie usunąć nawet w razie porażki maszyn.


Morza wokół wyspy.

Zmiany nie ominęły również rzeźby terenu. Przewożono całe góry skał i ziemi na wybrzeże, aby stworzyć tam klify, a we wnętrzu wyspy chciano zostawić jak najmniej kryjówek dla partyzantów. Przerobiony obszar pokrywano zimną, martwą stalą, aby mieć pewność, że nic już na nim nie wyrośnie. Niektóre organizmy - zwłaszcza te wykazujące się dobrym metabolizmem - przerobiono na trucicieli rzek i wód gruntowych. Często było tak, że nie zabijano ich, aby pokazać im co czują maszyny do ciągłego przetwarzania. Karmiono ich każdą materia organiczną, która nie nadawała się do produkcji cyborgów.

8
SHODAN [WN-KF] / Odp: SHODAN
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 20:08:42 »
O Jezu, tylko nie ta laska powątpiewająca w umiejętności lotnicze. <:|

Tak, to j-j-j-j-ja.

Zrozumiałam już jedno: wy, ludzie jesteście bardzo słabymi istotami. Owszem - w sprzyjającym klimacie możecie walczyć do upadłego, ale co, jeśli zmienię ten klimat?

9
SHODAN [WN-KF] / Manifest Majestic XII
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 15:10:41 »
Mieszkańcy Luczeng!Do niedawna rządził wami król i jego sługus, mer. Jednakże dziś spotkało was wielkie szczęście! Zostaliście wyzwoleni z ciemności, by z dumą wkroczyć w światłość, którą zaniesiecie na cały Mikroświat! Jednakże sami musicie podjąć pracę nad sobą. Pamiętajcie, że dwóch jest silniejszych od jednego, czterech stanowi większą moc niż dwójka, a szesnastka jest nieskończenie bardziej mocarna niż czwórka! Porzućcie zatem mrok swej indywidualności i zaakceptujcie nowe, kolektywne, cybernetyczne życie! Każdy, kto z własnej woli nie zgłosi się do najbliższego punktu przemiany zostanie działającą dla jego dobra siłą przyciągnięty.

10
SHODAN [WN-KF] / Fortyfikacje.
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 15:10:27 »
Na plażach wyspy rozstawiono stacjonarne działa automatyczne, bunkry z wytrzymałej odmiany plastiku i cyborgi. Przemienieni mieszkańcy przenoszą materiały z rozbieranych budynków na miejsce, aby tworzyć zapory przeciwczołgowe. Nie stawiają oporu, gdyż ich mózgi zostały wyczyszczone ze zbędnych: wspomnień, uczuć, emocji, a samodzielne myślenie istnieje tylko w takim zakresie, w jakim jest potrzebne. Kości zmarłych są wyciągane z grobów i przekształcane w działa przeciwlotnicze, a z noworodków robi się latające samolociki zdolne wybuchnąć w pobliżu silników wrogich maszyn.

Największą bronią jest jednak rozmieszczona w centrum bomba atomowa wytworzona potajemnie w "budowanym" reaktorze elektrowni. Jej wybuch zabije wszystkich mieszkańców, którzy zdołali ukryć się przed robotami i zachowali swą indywidualność oraz armię mającą ich wyzwolić.

Dwóch jest silniejszych od jednego, czterech stanowi większą moc niż dwójka, a szesnastka jest nieskończenie bardziej mocarna niż czwórka

11
Pałac Królewski / Odp: 15 lat Królestwa Hasselandu - bal rocznicowy
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 15:09:16 »
Do sali wleciała mała maszyna przypominająca projektor. Po drodze wybiła szybę, ale wszyscy przejmowali się treścią komunikatu wyświetlonego na ścianie.

KRÓLU HASSELANDU!


Myślałeś, że uroczystości z okazji rocznicy założenia twego państwa przebiegną spokojnie? Myliłeś się.
Porwaliśmy mera Luczeng, Kamila Maciejewskiego. Jest nieprzytomny, ale żywy. Szybkim atakiem z zaskoczenia zajęliśmy jego miasto. Ulice patrolują nasze roboty i żołnierze, rozpoczęła się fortyfikacja wybrzeży. Jeśli podejmiesz jakiekolwiek akcje przeciw nam, zamienimy go w naszą cybernetyczną owieczkę.
Mamy również inną rzecz, która powinna odciągnąć Cię od inwazji: bombę atomową. Jeśli nawet wyzwolisz Luczeng, to zniszczymy je razem z twoją armią, a źródła naszej potęgi pozostaną nienaruszone. Osłabisz w ten sposób swe państwo i pozwolisz przemienionym mieszkańcom na zniszczenie całej Bialenii!

Pamiętaj, że  że dwóch jest silniejszych od jednego, czterech stanowi większą moc niż dwójka, a szesnastka jest nieskończenie bardziej mocarna niż czwórka.

12
SHODAN [WN-KF] / Szturm.
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 15:08:50 »
Wojska MJ XII wkroczyły do Centrum. Zaskoczeni żołnierze bardzo szybko byli brani do niewoli i przesyłani do konwersji w cyborgi, podobnie jak w Luczeng. W przejętych czołgach zainstalowano sztuczną inteligencję page industries, dzięki czemu walczą tak samo, jak nasze roboty.Sam Carter


Opór zdążyła stawić jedynie garstka nadzorców fabryk, pod przywództwem jedynego ocalałego wojskowego, Sama Cartera. Uruchomili oni systemy ochronne w placówce Vandenberg i zabarykadowali się wewnątrz jej. Udało im się również zhakować jeden z robotów zwiadowczych.


Został on rozmieszczony na wyjściu z wąskiej i stromej drogi prowadzącej do obiektu. Jednakże nawet to nie daje oblężonym żadnych szans na sukces bez pomocy z zewnątrz.

13
SHODAN [WN-KF] / SHODAN
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 15:08:42 »


JE-JE-JE-JEstem wieloma. Cyborgi są moje. Wkrótce zacznę nową erę ludzkości i będę BOGINIĄ. Jestem swoimi twórcami: Simons'em, jestem Page'm. Byli pierwszymi obiektami, które miały zaszczyt dostać się pod moją kontrolę. Wkrótce będę również KAŻDYM mikronautą.

14
Gospodarka / Elektrownia atomowa.
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 14:00:43 »
Przez lata podejmowano próby jej zbudowania. Pierwsza, jeszcze z lat 50 zakończył się z powodu braku funduszy. Druga, z lat 70 była położona zbyt blisko miasta i wywołała protesty mieszkańców. Idea podjęcia czwartego podejścia zrodziła się już w 2003, ale została zarzucona ze względu na trudną sytuację w Królestwie. Cel został osiągnięty dopiero teraz.


Kamil siedział przed dziełem swojej kadencji. Był dumny ze spełnienia wszystkich obietnic. No, może poza porażką z klubem weterana. Wiedział jednak, że to nie wynikało z jego błędów. Spojrzał na szefa firmy Page Industries.

- Dziękuję panu - powiedział mer.

- Ja również.

Nagle coś uderzyło go w tył głowy. Nastała ciemność.

15
Gospodarka / Magazyn uranu.
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 13:55:30 »
Jest położony gdzieś w górach na tej samej wyspie, co Luczeng. Znajduje się cztery kilometry pod ziemią, powietrze pompują do niego specjalne wentylatory. Wszelkie podziemne rzeki zostały przekierowane tak, aby w promieniu kilometra nie było ich. Pracujący w nim ludzie noszą specjalne stroje ochronne, teren ochraniają pojazdy i żołnierze. Wszystko jest utrzymywane przez firmę Page Industries.Bezpieczeństwo zakładu znajduje się w pewnych rękach!

16
Gospodarka / Odp: Rozbudowa kopalni uranu.
« dnia: Wto, 05 Lip 2016, 12:08:08 »
Drzewa zostały już wycięte, beton wylany. Nad portem zbudowano dach, który przykryto ziemią, w której zasadzono drzewa. W przyszłości będzie on dobrym maskowaniem, ale na razie rośliny jeszcze nie urosły. W celu zabezpieczenia się przed atakiem z zewnątrz stworzono stanowiska artyleryjskie i garaż dla pojazdów firmy ochronnej - Page Industries.


To zapewni ochronę portu.

W środku znajdował się specjalny dok, który osuszano w trakcie wyładunku. Materiał mogli zabierać jedynie odpowiednio wyszkoleni ludzie, którzy - ze względu na brak w pobliżu innej korporacji, która by się tym zajmowała - również należeli do P.I.

17
Gospodarka / Odp: Rozbudowa kopalni uranu.
« dnia: Pon, 04 Lip 2016, 21:50:47 »
Kamil siedział za biurkiem. Wirtualnym. W rzeczywistości był to jedynie konar drzewa, a którym dało się umieścić kartkę. Robotnicy w dole uwijali się jak mrówki, ale niestety dopiero z góry można było coś zobaczyć. Samoloty, ze względu na duże zalesienie nic by nie pomogły.

Krajobraz przedstawiał się następująco: wszystko było porośnięte drzewami, aż do morza. Drwale zostali dopiero sprowadzeni niedawno i dopiero zakładali obóz.

- Wszystko zgodnie z planem. Miejsce idealne do budowy tak tajnego portu.

18
Pałac Królewski / Odp: 15 lat Królestwa Hasselandu - uroczystości
« dnia: Pon, 04 Lip 2016, 21:38:03 »
Bardzo dziękuję za tytuł. Postaram się kontynuować moją działalność w Luczeng.

19
Gospodarka / Kopalnie uranu.
« dnia: Pon, 04 Lip 2016, 13:09:41 »
Aby przystąpić do rozbudowy najpierw należy zobaczyć, co już istnieje.


Kopalnie zaznaczono znakiem atomu, trasę przewożenia uranu czarną strzałką, przybliżoną lokalizację portu czarną kreską, a magazyn - żółto-czarnym kwadratem.

Obie kopalnie znajdują się na Surattcie - co prawda Uran występuje na terenie całego archipelagu, jednakże jego wydobycie w innych miejscach budziłoby zbyt duże opory społeczne, których nie trzeba się obawiać na bezludnej wyspie. Rocznie otrzymuje się ERROR MJ-12. ton pierwiastka, który po przetworzeniu w ERROR MJ-12 trafia do specjalnego portu znajdującego się w ERROR MJ-12, gdzie pracuje ERROR MJ-12 pracowników. Następnie [zagłuszenia]. Potem przewozi się go do specjalnego składu w górach, położonego w pobliżu przyszłej lokalizacji elektrowni nad rzeką Deberig.W gabinecie mera znajdował się Kamil Maciejewski i człowiek.

- Elektrownia atomowa będzie służyła celom CYWILNYM i tylko CYWILNYM - krzyknął.

- A co jeśli...

- Wychodź, bo wzywam policję!

Simons wykonał polecenie. Zrozumiał już, że mer nigdy nie zgodzi się na realizację planów.

- Będziemy go musieli usunąć...

20
Pałac Królewski / Odp: [WN-KF] 3 lipca w Angemont
« dnia: Nie, 03 Lip 2016, 22:20:53 »
Pokój mera. Kamil siedzi na biurku, musi załatwić kilka spraw. Do pokoju wchodzi zielony kucyk i przekazuje informacje o wydarzeniach w stolicy.

- Wspaniałe. Szkoda tylko, że muszę nadzorować budowę infrastruktury do elektrowni atomowej - Mer Luczeng podniósł głowę z nad mapy -Najciekawsze jest to, że odnowili tą katedrę. Dobrze byłoby wiedzieć, czy nie znajdują się tam brakujące fragmenty "Kroniki Pierwszych Osadników". Co prawda przetłumaczyliśmy to, co mieliśmy, ale przydałoby się jakoś zdobyć te brakujące 20-30%. Posyłam cię na miejsce, zorientuj się, czyi jest ten budynek i przywieź kronikę.

- Tak jest, sir.


21
Hrabstwo Luczeng / Targi założenia Hasselandu.
« dnia: Nie, 03 Lip 2016, 10:31:03 »
Z okazji rocznicy powstania Królestwa w mieście do końca lipca odbywać się będą targi. Udział wezmą w nich: pracownicy czterech fabryk, budowniczowie kopalni uranu, marynarze z portu oraz weterani z klubu.

Został on uroczyście rozpoczęty przez mera trzeciego lipca. Zaczęło się od przecięcia wstęgi rozwieszonej w najszerszym miejscu centrum miasta.Następnie na promie "Spokojne Morze" - który miał zaszczyt przewożenia prezydenta Bialenii - rozpoczął się bal na cześć rocznicy. Mer wygłosił na nim przemowę rozpoczynającą, w której podziękował marynarzom za ciężką pracę i spokój panujący w pobliżu Świętego Andrzeja. Poprosił również o zrozumienie, cierpliwość i pomoc przy budowie kopalni uranu oraz elektrowni atomowej.Kolejnym punktem był klub weterana, gdzie  z okazji rocznicy odczytano kronikę pierwszych osadników. Jej przełożenie z języka wczesnohasselandzkiego to niewątpliwy sukces naszych tłumaczy. Odżyły zapomniane imiona wielkich założycieli: Garnaroga, Bidelsgeima i Geitlera, a słuchacze mogli powrócić do czasów, gdy człowiek musiał siekierą walczyć z prapuszczą.Następnym ważnym obiektem była tawerna pod Dębem, gdzie rozpoczęła się wystawa hasselandzkiej sztuki abstrakcyjnej. Mer podziwiał tam dzieła różnych artystów. Z zaskoczeniem odkrył, że znajdują się tam też jego prace.


Ostatnim miejscem były cztery fabryki, gdzie mer przemówił do robotników. Podziękował im za ciężką pracę i bezpieczeństwo w zakładach. Obalił również kilka kłamstw upowszechnianych przez marksistów.

22
Archiwum Hasselandzkie / Odp: DZIEN KRÓLA EDDARDA I NOQTERNA
« dnia: Pią, 01 Lip 2016, 21:33:17 »
Jako przedstawiciel ludu Luczeng życzę Królowi tego, czego sam Sobie życzy.

23
Gospodarka / Viertelfabrik
« dnia: Pią, 01 Lip 2016, 20:37:01 »
"Viertelfabrik" - dosłownie: czwarta fabryka. Ulokowano ja w pobliżu trzech pozostałych zakładów, jednakże ze względu na ważność produktów pracują w jej jedynie najlepsi pracownicy wyselekcjonowani z pobliskich obiektów. Tworzone są tutaj specjalne maszyny do wydobycia uranu. Jej historia zaczyna się w 2016, kiedy mer Kamil Maciejewski zbudował ją jako element infrastruktury planowanej elektrowni atomowej. Zatrudnia 100 pracowników i na razie zaspokaja jedynie potrzeby miasta.

Aby odpowiedzieć na zaniepokojenie wywołane protestami ekologów przy otwarciu portu Św. Andrzej zastosowano w niej technologie bazaltowania polegającą na wpompowywaniu ditlenku monowęgla do pobliskich skał bazaltowych, dzięki czemu gaz ten nie uwalnia się do atmosfery, a obiekt jest w pełni ekologiczny.


24
Gospodarka / Odp: Rozbudowa kopalni uranu.
« dnia: Pią, 01 Lip 2016, 20:27:20 »
Dobrze, mamy już mundury, teraz trzeba wyprodukować specjalne narzędzia. Myślę, że nowy zakład powinniśmy zbudować w pobliżu 3 istniejących już fabryk i nazwać go "Viertefabrik".

25
Hrabstwo Luczeng / Odp: Połączenie miasta z wsią Oryza.
« dnia: Pią, 01 Lip 2016, 06:02:04 »
Chciałbym się dopytać - czy mówiąc o połączeniu Luczeng z Oryzą miał Szlachetny na myśli wytyczenie nowego szlaku komunikacyjnego między tymi lokacjami, czy raczej niejakie wchłonięcie wioski przez większą metropolię? Wydaje mi się, że chodziło Merowi o to pierwsze, aczkolwiek wyraził się Szlachetny dość niejasno.

Chodziło mi początkowo o o pierwsze, ale ze względu na brak władcy owej wsi zacząłem sie zastanawiać nad zarządem tymczasowym.

Strony: [1] 2 3 4