Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Na tropie ...
Spoiler: pokaż
.....CAREM!

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.  >>D

Pon, 02 Maj 2016, 14:09:44
1
Odp: Uwagi c.d. forum Proszę teraz sprawdzić.
Pon, 19 Gru 2016, 09:52:43
1
Odp: Uwagi c.d. strony głównej Stawiac na nowo to nie jest zly pomysl, zwlaszcza, ze na aktualnej nie ma wiele tresci :D
Wto, 20 Gru 2016, 20:32:35
1
Odp: Wizyta JKM Tomasza Ivo Hugona i Kanclerza Roberta Janusza v-hr. von Thorn Wasza Królewska Wysokość!

Pięknie dziękujemy za ten wspaniały spacer. Zaiste, zabytki Hasselandu robią wrażenie. A Pałac Królewski piękny wewnątrz, a jego zewnętrze zapiera dech w piersiach. Choć muszę przyznać, że chyba największe wrażenie zrobił na mnie widok na całość - pokazujący majestat otoczenia.

Wasza Królewska Mość!

Bardzo smutno zaczyna się ta historia. Mimo genezy przybycia Waszej Królewskiej Mości do Sarmacji, cieszę się, że mieszkał WKM tak długo i stworzył tyle wspaniałych rzeczy w Księstwie. Mam nadzieję, że już nikt nigdzie i przed nikim nie będzie musiał uciekać, a wizyty Hasselandczyków w Sarmacji będą powodowane współpracą i chęcią poznania naszej mikronacji.

Mości Dowódco!

Wspaniały pokaz lotniczy! Dziękujemy.

Śro, 04 Sty 2017, 16:03:41
1
Skład Hasselandzkiego Domu Młodzieżowego
Cytuj

Skład Hasselandzkiego Domu Młodzieżowego


Przewodniczący
baron Sheldon Anszlus Lovelace

Członek
baron Freyton Camirr

Członek
Józef SowińskiStan z dnia 04.01.2017r.

Śro, 04 Sty 2017, 17:17:26
1
Odp: Wizyta JKM Tomasza Ivo Hugona i Kanclerza Roberta Janusza v-hr. von Thorn Wasza Królewska Mość,
Szanowni Państwo,

jestem urzeczony tym co oglądam w Hasselandzie. Wasze miasta są przepiękne, mieszkańcy gościnni, a zewsząd czuć bardzo fajną pozytywną energię.

Znamy się, jak wspomniał Jego Królewska Wysokość, od dawien dawna, na warunki mikronacyjne to szmat czasu, który dany był tylko nielicznym. Tym bardziej cieszy mnie możliwość goszczenia tu, zwiedzania Waszych miast, uczestniczenia w tych pięknych pokazach. Chylę czoła przed kulturowym dziedzictwem Hasselandu.

Wspominam bardzo dobrze współpracę z Królem Piotrem, a jednocześnie też pamiętam, że gdy różniliśmy się to było to piękne. Zawsze między nami był przeogromny szacunek, a i ma to odniesienie także w znajomości, wieloletniej już, realnej. Liczę, że dzięki temu nasze kraje będą w stanie zacieśniać i rozwijać swoją współpracę. Tego życzę Wam, i nam.

Kłaniam się.

Śro, 04 Sty 2017, 17:42:33
1
Odp: Odznaczenia Szanowni państwo,


Muszę wystąpić opozycyjnie wobec waszych poglądów co do liczby odznaczeń/baretek/medalów. Czemu? Ponieważ mała liczba tychże "pochwał" udzielanych za aktywność nie może sprzyjać rozwojowi Hasselandu poprzez ściąganie "nowych mieszkańców"...
Poniżej postaram się przedstawić argumenty przemawiające za moją opinią pochodzące z obserwacji poczynionych przed wejściem do mikroświata.

Na pierwszy i wg mnie najważniejszy argument zasługuje przykład gier internetowych. Czemu właściwie one? Ponieważ są najbliższe państwom wirtualnym. Posłużę się przykładem ze znanych tytułów gier strategicznych (proszę nie uznać tego za kryptoreklamę) a mianowicie serii gier Bytro Labs: Supremacy 1914, Call of War oraz New World Empires. Wszystkie one opierają się na podbiciu świata (bądź jego części). Czemu właściwie o nich wspomniałem? Ponieważ dzięki pełnieniu funkcji na stanowiskach począwszy od Game Operatora a na Moderatorze skończywszy widziałem zachowanie graczy w tych trzech różnych grach.
Pierwsza gra: Supremacy 1914- zastosowano tutaj chwyt który miał na celu nadawanie "baretek" (odznaczeń bardziej 3 kategorii) za różne działanie np. gospodarcze, militarne itp. Można je było szybko zdobyć co zachęcało do aktywności by dostać coraz to nowe odznaczenia. Kolejnym typem były medale nadawane po skończeniu danej rozgrywki i za jej wygranie- gracz który wytrwał do końca, zachęcony tym, że może powiększyć swój profil osiągnieć o nowy medal chciał dalej grać. Podobnie to zorganizowano w Call of War.
Przeciwieństwem tego było New World Empires. Tam nie zastosowano baretek a jedynie medale za skończenie rozgrywki... Gracze się pojawiali ale zazwyczaj po rozpoczęciu jeden rozgrywki porzucali grę... Nic ich nie zatrzymywało.

Kolejny przykład zaczerpnę ze świata współczesnego- za osiągnięcia szkolne- nie ważne czy regionalne, gminne czy też inne- uczniowie są nagradzani. Również za pracę na rzecz szkoły. Apele (przynajmniej w placówkach gdzie mogłem zaciągnąć jezyka z pierwszej ręki) organizowano raz na miesiąc- pochwał udzielano osobą jak i całym klasom za dobre wyniki w nauce- efekt był jeden- rozpoczęła się rywalizacja by na kolejnym apelu zostać pochwalonym- pytanie: czy byłaby ona możliwa gdyby pochwał udzielano jedynie na końcu roku bądź też tylko na forum klasy? Sądzę że nie...

Do czego zmierzam?- Otóż prócz odznaczeń, na które trzeba się natrudzić dla osób dopiero przybyłych powinny być stworzone odznaczenia zachęcające do aktywności lecz uważane za powszechne i z mniejszym prestiżem ich posiadania. Temu też rozumiem, że Hasseland nie może ujmować sobie "doskonałości" i tworzyć odznaczenia państwowe ale czemu nie stworzyć mniejszych odznaczeń? Możemy mieć niewiele ich- i nie wykorzystać zalet płynących z zatrzymania danego nowego osiedleńca, bądź też utworzyć nowe, które są nadawane "z automatu" np. "Miesiąc w Hasselandzie" nadawany osobą, które w ciągu 1 miesiąca były bardzo aktywne i wytworzyli odpowiednią ilość postów. Oczywiście moja opinia rozumiem, że jest jednostkowa... Jednakże mogę już powiedzieć, że jako Menadżer Luczeng w mieście tym postanie więcej odznaczeń niż tylko "Zasłużony dla Luczeng".

Sob, 07 Sty 2017, 09:30:34
1
Odp: Wiadomości z zagranicy
Cytuj
Jak ktoś chce rzucać "kurwami" na lewo i prawo to świadczy tylko o nim.
Wiecie, to się jeszcze da jakoś znieść przy czytaniu, jeżeli ktoś wkłada w to trochę roboty i pomyślunku, żeby chociaż kreatywnie i "schludnie" (tzn. w poukładany sposób) wszystkie te bluzgi ująć razem z resztą tekstu, jak Angus Kaufman na przykład. O wiele gorzej, kiedy po prostu klnie się bez żadnego ładu i składu, "bo wszyscy tak robią, więc i mnie wolno".

Nie, 29 Sty 2017, 19:05:26
1
Odp: Przybycie Prałata Bałmucji
Po rozmowach z władzami Republiki Bialeńskiej oraz Federacji Brodryjskiej wycofuję uznanie dla Carstwa Brodryjskiego.
Trochę smutne że wystarczy że "większe państwo" napiszę i już się pod nie kościół podporządkowuje. Może odpusty wprowadzimy? Co nie zmienia faktu że Car jest legalną władzą.
Wstyd dla kościoła..

Nie, 19 Lut 2017, 22:08:04
1
Odp: Przybycie Prałata Bałmucji To jest zdrada Prałata Bałmucji która powinna być ukarana.
Nie, 19 Lut 2017, 22:15:23
1