Autor Wątek: Błękitna Sala  (Przeczytany 1902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RCA

• Książę Sarmacji
  • Przechodzień
  • *
    • Odznaczenia
Odp: Błękitna Sala
« Odpowiedź #25 dnia: Nie, 25 Lut 2018, 19:42:43 »
A Pan Prezydent?
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii, etc. etc.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #26 dnia: Czw, 01 Mar 2018, 20:30:41 »
A Pan Prezydent wyjechał i chyba nie ma już zamiaru rozmawiać...
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #27 dnia: Czw, 01 Mar 2018, 20:36:13 »
Ja jestem gotów do rozmów. Bialenia była i powinna być dla nas ważnym partnerem.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

Offline Antoni Kacper BurbonConti

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #28 dnia: Pią, 02 Mar 2018, 21:06:32 »
Szanowni,

Do momentu, kiedy Bialenia chciała rozmawiać i podtrzymywała chęć rozmów, Hasseland zwlekał z odpowiedziami, nie kierował się słowami Jego Królewskiej Mości, że Bialenia powinna być dla Was ważnym partnerem, ponieważ w żaden sposób tego nie okazywaliście, ale oczywiście nie mam prawa mieć Wam czegokolwiek za złe, ponieważ każdy z nas ma prawo kreować własną politykę - chociażby poprzez robienie jednego, a mówienie drugiego. Jednak nie było i nie jest moim zamiarem zepsucie relacji pomiędzy naszymi państwami. Najważniejszym dla mnie celem jest dobro Bialenii i Bialeńczyków. Jeżeli jednak zostaliśmy znieważeni, a później pociągnęły się za tym kolejne nieodpowiednie ruchy, musiałem (a nawet musieliśmy - bowiem decyzja zapadła na forum obywatelskim) podjąć stosowne kroki, których nie uważam za błąd.

Nawiązując jednak do powyższej wypowiedzi, Bialenia jest zawsze otwarta, dla każdego państwa, które chce, aby jakiekolwiek rozmowy były prowadzone. Nie widzę żadnej przeszkody, aby władze Hasselandu odwiedziły nasze forum (czy jakiekolwiek inne miejsce - nawet Discord) i skontaktowały się chociażby ze mną. Odpowiadam na każdą wiadomość, dlatego proszę nie tworzyć aluzji, iż Bialenia byłaby krajem zamkniętym na inne nacje. Decyzja należy do Hasselandu.
Prezydent Republiki Bialeńskiej
Antoni Kacper Burbon-Conti

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #29 dnia: Pią, 02 Mar 2018, 22:18:57 »
Po pierwsze, propozycje Bialenii były zdecydowanie niekorzystne dla Hasselandu; po prostu nie mogliśmy ich zaakceptować. To fakt, równolegle prowadziliśmy rozmowy z Sarmacją. I propozycje sarmackie okazały się korzystniejsze. Nie widzę, w jaki sposób mieliśmy znieważyć Bialenię.
Tak czy inaczej, stosunki hasselandzko-bialeńskie są obecnie w złym stanie; wypada sobie życzyć więcej dyplomacji, a mniej emocji. Z obu stron.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #30 dnia: Sob, 03 Mar 2018, 13:07:18 »
Postanowiłem nie ujawniać szczegółów naszych rozmów, ale ciężko porównywać obie oferty, bowiem były na innych poziomach autonomii, a Wasza Królewska Mość powinien sobie doskonale z tego zdawać sprawę.

Jak już wspominałem, Bialenia jest otwarta i czeka na ruch Hasselandu.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #31 dnia: Sob, 03 Mar 2018, 15:18:45 »
Ekscelencjo Panie Prezydencie,

Ja też nie ujawniam szczegółów naszych rozmów. Jestem zdania, że oferta bialeńska była bardzo skromna. A co do możliwego ruchu z naszej strony - cóż, pewien rozdział jest zamknięty, teraz rozmawiać będziemy z Sarmacją. Stosunki dyplomatyczne z Bialenią utrzymujemy, choć z pewnością perspektywy współpracy są niejasne. Możemy się zgodzić, że nie udało nam się zgodzić - i funkcjonować dalej.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #32 dnia: Nie, 04 Mar 2018, 00:46:16 »
Wasza Królewska Mość,

To jest oczywiste, że podjętych decyzji się nie zmienia, jednak po otrzymaniu informacji o publicznym wyznaniu Waszej Królewskiej Mości, że nie zamierza już zaglądać na nasze forum, jestem zaniepokojony przyszłością naszych stosunków, przynajmniej do momentu oficjalnego przejścia "pod Sarmację", bowiem wówczas rozmowy będą toczyły się z Jego Książęcą Mością, jak to odbywa się obecnie.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #33 dnia: Nie, 04 Mar 2018, 13:25:15 »
Ekscelencjo Panie Prezydencie,

Jeśli można się spodziewać niechętnego przyjęcia, to po co wybierać się z wizytą?... Po co sprawiać kłopot gospodarzom, po co sprawiać kłopot samemu sobie?...
Co do przyszłości... Ja na przykład jestem zdania, że wobec szczególnych związków, jakie nas w przeszłości łączymy, nasze uczelnie mogą stworzyć np. Instytut Współpracy Bialeńsko-Hasselandzkiej jako forum dla takiej współpracy w chwili, gdy Hasseland zawrze unię z Sarmacją.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #34 dnia: Nie, 04 Mar 2018, 13:31:47 »
Wasze Ekscelencje,

Zachęcałbym jednak do tego, aby rozmowy nie odbiegały od tematu szczytu - czyli promocji mikronacji.

Dziękuję.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #35 dnia: Pon, 05 Mar 2018, 08:16:51 »
Wasze Ekscelencje,
Szanowni Delegaci,

Zgodnie z terminarzem od dziś rozpoczynamy okres podsumowania II Szczytu. Zachęcam wszystkie delegacje do przedstawienia swoich wniosków i przemyśleń. Mam nadzieję, że uda się też zapoczątkować działania służące wspólnej promocji.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #36 dnia: Pon, 05 Mar 2018, 11:55:37 »
Ekscelencje,

To oczywiste, że nie wymyśliliśmy tu idealnej recepty na promocję mikronacji. To znaczy, recepta jest, ale droga: mając dużo pieniędzy moglibyśmy promować mikronacje w mediach. Ale tych pieniędzy nie mamy.
Natomiast widzę dwa efekty Szczytu.

> wznowimy działania Stowarzyszenia Polskich Mikronacji. W ciągu około kilku tygodni, w weekend (oczywiście - nie podczas Wielkanocy...) zorganizuję spotkanie w jakimś lokalu (kawiarnia?) w centrum Warszawy, konsultując się najpierw poprzez stronę SPM na Facebooku. Zachęcam wszystkich do zgłaszania akcesu do SPM poprzez wypełnienie deklaracji załączonej tu:
http://forum.hasseland.eu/index.php/topic,8046.msg71232.html#msg71232

> Chętnych do prowadzenia strony Polskie Mikronacje proszę o wysłanie tu poprzez PW informacji ws konta na Facebooku - będę mógł każdemu nadać odpowiednie uprawnienia.

I proponuję kontynuację naszych debat w przyszłości! Angemont zawsze z przyjemnością przywita Ekscelencje w Pałacu Królewskim!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline Daniel von Tauer

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #37 dnia: Pon, 05 Mar 2018, 21:47:59 »
Chętnych do prowadzenia strony Polskie Mikronacje proszę o wysłanie tu poprzez PW informacji ws konta na Facebooku - będę mógł każdemu nadać odpowiednie uprawnienia.
Tylko róbmy to z głową, jeśli będą z tego jakieś efekty, w postaci napływu paru osób to przełożą się one na wzrost zainteresowania tą formą współpracy. Coś a la dotacje unijne, insza kwestią jest brak odpowiednich kadr i oczywiście cennego czasu.     

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #38 dnia: Wto, 06 Mar 2018, 09:28:05 »
Zgadzam się! Dodatkowo potrzebna będzie chyba grupa dyskusyjna na FB, ale nie do dyskusji ogólnych, tylko konkretnie - co robimy na stronie Polskie Mikronacje.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu