Autor Wątek: Błękitna Sala  (Przeczytany 1900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
Błękitna Sala
« dnia: Pon, 19 Lut 2018, 22:10:01 »

To właśnie tu - w Błękitnej Sali - głównej sali obrad II Szczytu Promocji Mikronacji w Vienbien odbywać się będą wszystkie najważniejsze wydarzenia Szczytu. Wszystko rozpocznie się od Ceremonii Otwarcia Szczytu. W dalszej kolejności będzie się tu odbywała rozmowa na tematy ogólne. Na koniec Błękitna Sala będzie gospodarzem Uroczystości Zakończenia Szczytu.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
Odp: Błękitna Sala
« Odpowiedź #1 dnia: Śro, 21 Lut 2018, 13:49:08 »
W czasie, gdy kolejne delegacje przybywają do Vienbien i kwaterują się w specjalnie przygotowanym do tego celu Hotelu, serwis Szczytu przygotowuję Błękitną Salę do dzisiejszej Ceremonii Otwarcia. Wszystko ma być gotowe już na 21:00, kiedy to w Sali pojawią się najznamienitsze postacie z całego mikroświata. W Pałacu Wicekróla już dziś powieszono na maszcie flagę Hasselandu na znak, że Jego Królewska Mość Król Hasselandu znajduje się w Pałacowych Salach.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Śro, 21 Lut 2018, 20:08:31 »
Ekscelencje,
Drodzy Goście!

Witam serdecznie w Hasselandzie, witam w Vienbien! Mamy rozmawiać na temat trudny wydawałoby się - beznadziejny. O promocji mikronacji mówimy od dawna, a efekty są skromne...
W przypadku Hasselandu próbowaliśmy różnych opcji. Artykuły w mediach - efektu brak. Rozdawanie ulotek na konwentach s-f - efekt minimalny. Akcja na Discordzie - po początkowych sukcesach, stagnacja. Znamy przykłady pozytywne, np. bialeńska akcja na forach czy artykuł w piśmie komputerowym promujący Sarmację - ale to są wyjątki potwierdzające regułę.
Według mnie, mikronacje mają sens, inaczej mnie samego by tu nie było - i Was, Czcigodni Goście też by tu nie było. Czemu więc nie przyciągają innych? Odpowiedź wydaje się prosta: nie umiemy do tych innych dotrzeć. Najłatwiej byłoby to uczynić mając sporo pieniędzy. Wydać na reklamę w TV, Internecie. Ale tych pieniędzy nie mamy. Zapewne przyciągnęliśmy niemal wszystkich znajomych; zapewne zajrzeliśmy na wszystkie znane nam fora; zapewne próbowaliśmy działać na Facebooku. Udało się pozyskać jedną osobę, dwie, trzy - i koniec.
Musimy więc znaleźć - wspólnie! - jakąś metodę działania. Tak, żeby bez wydawania pieniędzy znaleźć dojście do potencjalnych zainteresowanych. I musimy mieć przekonujące, proste i krótkie wyjaśnienie, po co mają do wirtualnych państw przyjść. Czyli: konieczne są narzędzia i pomysł na ich zastosowanie.
Jest strona "Polskie mikronacje" na FB, słabo aktywna. Jest Stowarzyszenie Polskich Mikronacji, realowe, które może i powinno się odrodzić. Spróbujmy zrobić coś razem, inaczej będzie nam grozić powszechna leblandyzacja, a więc sytuacja, gdy w każdym państwie zostanie jego szef - i koniec.
A warto, naprawdę warto, by było nas więcej!
Zapraszam do dyskusji!

PP I
Rex Hasselandiae
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Śro, 21 Lut 2018, 20:52:39 »
Szanowni Goście,
Wasze Ekscelencje,

Niezmiernie miło mi widzieć jak licznie odpowiedziano na wysłane przeze mnie zaproszenie na II Szczyt Promocji Mikornacji. Chciałbym serdecznie wszystkich powitać i życzyć owocnej dyskusji, która doprowadzi nas do celów - nowych obywateli mikronacji. I na tym skupimy się na owym szczycie. Na konkretnych planach na promocję.

W najbliższych dniach otwarte zostaną zgodnie z Terminarzem kolejne dyskusje na następujące tematy: Fanpage Polskie Mikronacje, Facebookowe grupy, Stowarzyszenie Polskich Mikronacji oraz Wymiana Doświadczeń. Zapraszam do udziału we wszystkich lub w wybranych. Dlaczego akurat takie tematy? Postanowiłem wybrać trzy konkretne, ważne i mogące przynieść rezultaty kwestie. Zapewne znalazłoby się wiele innych i dobrych tematów, aczkolwiek wielość zagadnie prowadziłaby do rozmycia dyksusji. Także ostatni, czwarty temat jest bardziej ogólny i może służyć do poruszania innych kwestii, jak również do ustalenia tematów które moglibyśmy poruszyć na kolejnym szczycie.

Tymczasem zapraszam wszystkich do wypowiedzenia słów wstępnych i przedstawiania swojej wizji promocji i współpracy w ramach szczytu.

Offline Jan Lubomirski-Dostojewski

• Przechodzień
  • *
  • "W polityce głupota nie stanowi przeszkody"
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Śro, 21 Lut 2018, 21:19:36 »
Witam serdecznie wszystkich uczestników szczytu. Moim pomysłem na wspólną promocję i współpracę jest Fanpage ogólnomikronacyjny na Facebooku oraz kanał informacyjny na You Tubie. Na Fanpage'u znajdowały by się odnośniki do wszystkich aktywnych mikronacji a kilku moderatorów dodawałoby artykuły prasowe i newsy z najciekawszych wydarzeń na Polinie. Natomiast kanał na YT mógłby być "podlinkowany" na Facebook'u oraz zamieszczać ciekawostki o zasłużonych mikronautach i też cotygodniowy przegląd wiadomości z poszczególnych mikronacji.

« Ostatnia zmiana: Śro, 21 Lut 2018, 21:32:49 wysłana przez Jan Lubomirski-Dostojewski »
Jan Lubomirski, pan na Korsuniu, naczelny wódz sił zbrojnych Abachazji, rotmistrz w szeregach Rzeczplitej, członek pocztu hetmańskiego.
Komtur Wielki Zakonu Krzyżackiego.

Offline Adam Peterelli

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Śro, 21 Lut 2018, 21:56:27 »
Wasze Ekscelencje, Szanowni Zebrani, Drodzy Obserwatorzy!

Niezmiernie miło gościć na ziemi Hasselandu po niedługiej przerwie od czasu zawodów.
Promocja, jako wspólna akcja, to pomysł odważny, ale skoro wszyscy jesteśmy na tonącym
statku, gdzie jest strona lewa lub gdzie prawa, dużej różnicy nie robi, odkąd uświadomieni
bycia na jednym pokładzie jesteśmy.

Co jest najważniejsze w tym wszystkim to język. Na początku było słowo obieżyświat.
Wspólnie stanowimy o fundamentach nas łączących i już nie bez zasad coś budujemy
do czasu, gdy przed nami staje pieniądz reali-ozy, jak broń maszynowa siejący zamęt
i nawołuje do ucieczki od zaplanowanych działań, niszczy słowo.

Tu zebrani, wspólnie się zgodzimy, a później wrócimy do swoich krajów i swojego v-życia.
Pytanie więc, co trwałego stworzymy, jaką wartość dodatnią i jak ją egzekwować będziemy.
Aby tworzyć, trzeba mieć materię, czy mamy wspólną materię i jakie hasła sprzedamy.

Zobaczyć latarnię.
Adam Simon Peterelli von Landsbergen
Prezydent Trizondalu

Offline Antoni Kacper BurbonConti

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Śro, 21 Lut 2018, 22:04:51 »
Wasza Królewska Mość,
Szanowni Delegaci,

W imieniu Republiki Bialeńskiej pragnę podziękować za zaproszenie i możliwość podjęcia się rozmów dotyczących promocji oraz aktywności w mikroświecie. Nowe osoby napędzają naszą aktywność, pobudzają nas do pracy i przywracają w nas nadzieję, zaś nieefektywna promocja wywołuje w nas desperację. Chętnie poznam opinię na temat wyżej wymienionych spraw przez Szanownych Delegatów oraz mam nadzieję, że Szczyt okaże się owocny w swoich założeniach.
Prezydent Republiki Bialeńskiej
Antoni Kacper Burbon-Conti

Offline Jan Lubomirski-Dostojewski

• Przechodzień
  • *
  • "W polityce głupota nie stanowi przeszkody"
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Śro, 21 Lut 2018, 22:50:46 »
Pozwolę sobie przekazać list od Kanclerza Brodrii, Aurelio Paolo de Medici y Zepa.
Wasze Ekscelencje, Szanowni Państwo!

Kwestie omawiane podczas tego szczytu są mi niezmiernie bliskie, bowiem od początku swojej działalności w mikronacjach dostrzegam ogromny niedobór nowych osób, wraz z ich zapałem, zaangażowaniem i świeżymi pomysłami. Jestem pewien, że promocja idei mikronacjonizmu powinna być dla nas priorytetem, bo w tej kwestii nie ma podziałów - wszyscy chcemy, by było nas więcej. Proponuję zatem sięgnąć do naszych własnych doświadczeń - skąd my wiemy o mikronacjach? Co nas do nich przyciągnęło i nadal utrzymuje? Gdy znajdziemy odpowiedzi na te pytania, otrzymamy fascynujący materiał do dyskusji. Jeśli konkretne metody poskutkowały w naszych przypadkach, powinny przynieść korzystny efekt w poszukiwaniu nowych mieszkańców Pollinu. Również muszę zaznaczyć, że niezmiernie podoba mi się idea stworzenia sieci społecznościowej v-świata na Facebooku. To wspaniały pomysł, który pozwoli nie tylko na promocję mikronacji, ale także na realną integrację członków naszej społeczności. Zapewniam, że całym sercem będę wspierał ten projekt. Możecie Państwo liczyć na moje wsparcie, pomoc i pracę. Dla promocji v-świata jestem gotów zrobić wiele.

Z wyrazami szacunku, Aureliusz Paweł Medyceusz Zep
Jan Lubomirski, pan na Korsuniu, naczelny wódz sił zbrojnych Abachazji, rotmistrz w szeregach Rzeczplitej, członek pocztu hetmańskiego.
Komtur Wielki Zakonu Krzyżackiego.

Offline Norbert Byfyj

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Czw, 22 Lut 2018, 16:28:32 »
Szanowni goście i ekscelencje.

Wszyscy tutaj zgromadziliśmy się w celu dyskusji nad promocją mikronacji. Jednakże jak je promować? To nie jest takie proste jak mozemy myśleć. Braki w przypływie nowych obywateli są trendem który utrzymuje się i raczej łatwo nie będzie możliwe doprowadzenie go do zmiany. Oczywiście wciąż trzeba liczyć na kolejne podejścia. Może właśnie trzeba sieci w poszukiwaniu nowych obywateli robić w miejscach, w których tego nie czyniliśmy? Część z państwa może nie być świadoma jednak tak właśnie było z Republiką Suderlandu. Doszło do promocji idei mikronacji wśród społeczności, z której się wywodzimy i tym samym staliśmy się częścią mikroświata. Możliwe, że i tutaj trzeba właśnie szukać kolejnych możliwych mieszkańców w tych miejscach, o których nikt z nas nie myślał by móc to promować. Prawdopodobnie jeszcze w wielu miejscach nie prowadzono jeszcze promocji wśród ludzi i dlatego też zapewne w ich świadomości nie ma takiego pojęcia jak mikronacje. Dziękuję także w imieniu Republiki Suderlandu za zaproszenie na szczyt i obiecuję aktywny udział podczas wszelkiego rodzaju debat.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czw, 22 Lut 2018, 16:32:46 »
Wasze Ekscelencje,

Witam Serdecznie w Vienbien i dziękuję za zabranie głosu i ciekawe uwagi wstępne. Chciałbym przypomnieć, że I debata została już otwarta, dlatego też zapraszam do dyskusji i udziału w niej.

Offline RCA

• Książę Sarmacji
  • Przechodzień
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Pią, 23 Lut 2018, 10:49:53 »
[to jest przekaz satelitarny]

Wasza Królewska Mość,
Wasza Ekscelencjo Panie Premierze,
Wasze Ekscelencje, Szanowni Goście.

Niestety nie było mi dane, z racji na liczne obowiązki, pojawić się w Vienbien osobiście, jednakże na szczęście dzięki nowoczesnej technice jest możliwe bym uczestniczył w Szczycie bez potrzeby opuszczania grodziskiego Pałacu. Mam nadzieję, że doskonale to rozumiecie i wybaczycie mi, iż niejako zmuszam Was do kontaktu ze mną za pomocą łączy satelitarnych. Pragnę poinformować jednak, iż do Vienbien przyleci Jaśnie Wielmożny Daniel January markiz von Tauer-Krak, z którym w dniu wczorajszym wyjazd taki już uzgodniłem. Proszę o przyjęcie go jako mojego współpracownika na tym Szczycie.

Poruszana przez to spotkanie tematyka nie jest prosta. Bez wątpienia obszar promocji mikronacji, tak tej nowoczesnej w Social Media, jak i tej bardziej tradycyjnej, pozostaje od lat zaniedbany. Nie raz i nie dwa poruszane, w różnych miejscach, także w Sarmacji, były sprawy z promocją związane. Dominuje ogólne przekonanie, że promocję należy robić... wszyscy wiedzą jak, jednak nikt nie zadaje sobie pytania o to, do czego chcemy namawiać potencjalnych nowych mieszkańców. Oferta zabawy jaką proponujemy od dawna już odbiega od modelu masowej zabawy jaką oferuje wiele innych gier. To nasza słabość. Jednak z każdej słabości można uczynić korzyść i liczę, że ten szczyt pozwoli właśnie to uczynić. Nie chodzi bowiem tylko o to by za wszelką cenę promować. Promocja to nie tylko reklama i marketing. To także konsumpcja owoców tejże promocji. Proces należy rozpatrywać kompleksowo, nie można pozwolić sobie na półśrodki.

Liczę na ciekawe debaty.
Pozdrawiam i dziękuję za zaproszenie.

[to koniec transmisji satelitarnej]
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii, etc. etc.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Pią, 23 Lut 2018, 15:29:34 »
Ekscelencje,

Odpowiadając na postawione gdzie indziej pytanie w sprawie listy zaproszonych na Szczyt, powiem tak: w niektórych przypadkach popełniliśmy przeoczenie, które, mam nadzieję, zostanie nam wybaczone. Ale przykład Dreamlandu jest inny; to wirtualne państwo cieszyło się dawniej moim wielkim szacunkiem, ale niestety, jego niezbyt dla mnie zrozumiała niechęć do Hasselandu spowodowała, że zapraszając jego przedstawicieli postawilibyśmy Dreamland w kłopotliwej sytuacji: mieliby jechać do państwa, którego nie lubią? Przyjechać i udawać, że antyhasselandzkość to prywatne opinie kilku osób? Albo nie przyjechać, uzasadniając to w jakiś wyszukany sposób? Właściwe wydawało się ułatwienie sytuacji władzom Dreamlandu, które nie musiały się głowić, co robić z niechcianym zaproszeniem. Ale i tak nasz Szczyt jest starannie obserwowany, sądząc, po dość ożywionej dyskusji w Dreamlandzie. Natomiast ja ze swej strony nieustannie liczę na zmianę sytuacji, na to, że Dreamland powróci do swego dawnego charakteru, że znów stanie się wzorem jak budować wirtualne państwo, a nie wzorem jak się kłócić i obrażać innych. To takie moje prywatne marzenie, marzenie o Kraju Marzeń...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Pią, 23 Lut 2018, 18:45:42 »
Wasza Królewska Mość,

proszę mi wybaczyć, że się wtrącę, jednak chciałbym zwrócić na jedną, dość istotną sprawę, uwagę. W mowach wstępnych wszyscy razem podkreśliliśmy, że promocja w mediach powinna być ponadnarodowa, a dostęp do promocji miałyby wszystkie państwa, zaś priorytetem byłaby jedność w działaniach, bo oczywiście to w jedności siła. Tymczasem Wasza Królewska Mość z własnych, prywatnych pobudek odsuwa jedno z państw (to nie jest istniejąca od miesiąca mikronacja, ale Dreamland), uniemożliwiając ich przedstawicielom udział w naszych debatach. Jeżeli naprawdę chcemy osiągnąć wymierny efekt, powinniśmy, wszyscy, odstawić na bok własne uwagi i opinie, zaś zacząć pracować na dobro nas wszystkich.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #13 dnia: Pią, 23 Lut 2018, 19:37:14 »
Ekscelencjo Panie Prezydencie,

Ja jestem gotów wznieść się ponad podziały, ale - cytując klasyka a z reala - są granice, których przekraczać nie można. Nie chodzi o moje własne, prywatne pobudki, ale o Królestwo Hasselandu, które reprezentuję. Trudno zapraszać przedstawicieli państwa, które jest wobec nas nastawione zdecydowanie niechętnie. Dziwię się, że Ekscelencja Prezydent tego nie rozumie.
To oczywiście nie wyklucza współpracy w przyszłości, na którą liczę, bo współpraca jest zdecydowanie lepsza od jej braku. A może ktoś z obecnych pomoże w osiągnięciu jakiegoś minimum porozumienia? Bo ja niezmiennie mówię, że jestem zwolennikiem takiego porozumienia.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #14 dnia: Pią, 23 Lut 2018, 20:59:43 »
Ekscelencje,
Czy na prawdę na szczycie warto rozmawiać o takich sprawach? Kwestia zaproszeń leży po stronie organizatorów. Hasseland zaprosił te państwa z którymi (1) współpracuje lub współpracował w przeszłości, a także które (2) nie mają do Hasselandu negatywnego stosunku. Nie widzę sensu zapraszać nacji wrogo do nas nastawionych,

Offline Wilhelm Orański

• Jego Eminencja
  • Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #15 dnia: Sob, 24 Lut 2018, 13:38:04 »
Ekscelencje,
Czy na prawdę na szczycie warto rozmawiać o takich sprawach? Kwestia zaproszeń leży po stronie organizatorów. Hasseland zaprosił te państwa z którymi (1) współpracuje lub współpracował w przeszłości, a także które (2) nie mają do Hasselandu negatywnego stosunku. Nie widzę sensu zapraszać nacji wrogo do nas nastawionych,

Wasza Ekscelencjo, moim zdaniem warto, bo tego typu wydarzenia, na których omawiane są kwestie istotne dla całego mikroświata nie są spotkaniem tylko w gronie przyjaciół przy kawce. A przynajmniej nie powinny być. Nie odpowiedziano nadal na moje pytanie, czy informacje z tych mikronacji również będą zamieszczane na wspólnych fanpage'u, czy będzie dotyczyć to tylko przyjaciół Hasselandu?
Jego Eminencja
Wilhelm Jan Orański-Nassau
Kanclerz Wielki Rzeczypospolitej Obojga Narodów

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #16 dnia: Sob, 24 Lut 2018, 17:17:32 »
Ja wciąż liczę na osiągnięcie porozumienia także z tymi, którzy tu nie są obecni.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #17 dnia: Sob, 24 Lut 2018, 19:48:12 »
Czy na prawdę na szczycie warto rozmawiać o takich sprawach? Kwestia zaproszeń leży po stronie organizatorów.
Naprawdę warto. Jeżeli ma to być szczyt dotyczący wszystkich mikronacji, to dlaczego organizator ma decydować, komu udzielać głosu? Proponuję umożliwienie wszystkim chętnym mikronacjom udziału w szczycie, bowiem sprawa dotyczy wszystkich.

Ja wciąż liczę na osiągnięcie porozumienia także z tymi, którzy tu nie są obecni.
Jednak Wasza Królewska Mość zamiast zaprosić swoich nieprzyjaciół, zaostrza konflikt.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #18 dnia: Sob, 24 Lut 2018, 21:01:16 »
Nie. Szczyt dotyczy promocji mikronacji i w moim przekonaniu nie muszą w nim brać udziału wszystkie mikronacje. Mojej decyzji nie zamierzam zmienić. O zaproszonych decyduje organizator, nie zgodzę się na żadne wpraszanie.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #19 dnia: Nie, 25 Lut 2018, 11:34:25 »
Wasza Królewska Mość zamiast zaprosić swoich nieprzyjaciół, zaostrza konflikt

Chyba Ekscelencja Pan Prezydent, ustawiając się z nieznanych powodów jako ambasador spraw Dreamlandu, czegoś nie zauważył.
Po pierwsze, Dreamland nie jest "moim nieprzyjacielem". To Dreamlandczycy regularnie atakują Hasseland na swoim forum, to Dreamlandczycy sytuują Hasseland jako swego nieprzyjaciela. Skoro tak czynią, czemu mam ich zapraszać?
Po drugie, nie ma żadnego konfliktu na linii Hasseland - Dreamland. Królestwo Hasselandu nie reaguje i nie będzie reagować na antyhasselandzkie działania ze strony Dreamlandczyków. Skoro tak, konflikt nie istnieje, jest natomiast jednostronne, niechętne wobec Hasselandu postępowanie Dreamlandczyków.
Jeśli WE chce przyczynić się do poprawy stosunków pomiędzy Hasselandem i Dreamlandem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by Wasza Ekcelencja oficjalnie wystąpił w roli przedstawiciela Dreamlandu, tworząc np. Sekcję Interesów Dreamlandu w Ambasadzie Bialenii...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

• Podróżnik
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #20 dnia: Nie, 25 Lut 2018, 14:52:41 »
Szanowni Delegaci,

Postawa Królestwa Hasselandu jest komiczna - niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Sposób organizacji Szczytu i postępowania przedstawicieli władz Królestwa woła o pomstę do nieba; a szkoda, ponieważ Republika Bialeńska wiązała duże nadzieje z tym spotkaniem delegatów.

Bialenia przyjęła zaproszenie na Szczyt oraz wzięła w nim udział z nadzieją na poważne rozmowy oraz poważne traktowanie przedstawicieli innych państw. Nie mamy bowiem wątpliwości, że promocja Pollinu powinna być priorytetem nie tylko dla każdego z krajów, ale również dla przedstawicieli mikronacji na arenie międzynarodowej. Tymczasem władze Hasselandu z prywatnych pobudek wykluczają jedno z państw, a mojej osobie w publicznym wątku insynuują tajne konszachty z Królestwem Dreamlandu. Promocja mikroświata nie przyniesie owoców, jeśli nie odstawimy na bok sympatii i antypatii - czego najwyraźniej Hasselandczycy organizujący Szczyt nie rozumieją.

Idea promowania mikroświata jest oczywiście w pełni popierana przez Naród Bialeński. Trzeba jednoznacznie odpowiedzieć na obecne problemy demograficzne mikroświata, jednak nie popieramy działań Hasselandu w tym kierunku. Szczyt powinien być przeznaczony dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych mikronacji, ponieważ bezprecedensowo sprawa dotyczy nas wszystkich. Pozwolę sobie zacytować własne słowa sprzed kilku dni, gdzie podkreślałem, iż promocja w mediach powinna być ponadnarodowa, a dostęp do promocji powinny posiadać wszystkie państwa, zaś priorytetem byłaby jedność w działaniach, bo oczywiście to w jedności siła. Niniejszy Szczyt uniemożliwia realizację tych zamiarów w sposób właściwy i skuteczny. Jeżeli naprawdę chcemy osiągnąć wymierny efekt, powinniśmy, wszyscy, odstawić na bok własne uwagi i opinie, zaś zacząć pracować na dobro nas wszystkich.

W związku z powyższym z przykrością zawiadamiam, że Republika Bialeńska postanowiła o wycofaniu się z rozmów. Jednocześnie pragnę podkreślić, że decyzja ta wynika wyłącznie z postawy organizatorów, a nie z jakichkolwiek innych pobudek - Bialenia z chęcią przystąpi do rozmów o promocji Pollinu, o ile rozmowy te odbywać się będą w sposób poważny i z udziałem jak największej liczby państw.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #21 dnia: Nie, 25 Lut 2018, 16:00:19 »
Wasza Ekscelencjo,

Przykra to sytuacja, kiedy to zaproszony gość dyktuje gospodarzowi kogo ten powinien do swego Państwa zaprosić. A po usłyszeniu odpowiedzi odmownej w nerwach decyduje się na opuszczenie Szczytu.

Chciałbym tylko zauważyć, że to Królestwo Hasselandu zainicjowało rozmowy, przygotowało tematy i działy, rozesłało zaproszenia i wykonało całą pracę do której nikt inny się nie kwapił. Żadne inne Państwo nie zorganizowało i (z tego co mi wiadomo) nie miało planu organizować podobnego Szczytu. Wobec tego godna pożałowania jest postawa ataku wobec Nas.

Przypominam tylko, że udział w Szczycie nie jest obowiązkowy, a lista Państw zaproszonych była znana od miesiąca. Tym bardziej dziwne jest opuszczanie rozmów, de facto nie wprowadzając do dyskusji merytorycznej wartości.

Z wyrazami szacunku,

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #22 dnia: Nie, 25 Lut 2018, 17:05:52 »
Ekscelencje,

Prezydent Republiki Bialeńskiej insynuuje nam "prywatne pobudki". Może dla Pana Prezydenta kierowanie się dobrem swojego państwa to sprawa prywatna, ale nie dla mnie. Ja kieruję się dobrem Królestwa Hasselandu.
Pan Prezydent, jestem o tym głęboko przekonany, przybył na Szczyt z jednym celem: zakłócenia jego obrad. Gdyby było inaczej, zechciałby pomóc nam i Dreamlandowi w nawiązaniu normalnych relacji.
W ten sposób Republika Bialeńska staje się mikronacją konfliktogenną. Bialeńczycy z pełną świadomością chcą zaostrzyć konflikt hasselandzko-dreamlandzki. My na to nie pozwolimy.
Liczę na opamiętanie Bialeńczyków. Hasseland jest nastawiony pokojowo - i tak będzie dalej. Nie damy się wciągnąć w wojenki, nawet słowne!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline RCA

• Książę Sarmacji
  • Przechodzień
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #23 dnia: Nie, 25 Lut 2018, 19:11:18 »
Wasze Ekscelencje,

spotkaliśmy się tu by rozmawiać o promocji. Nie musi to oznaczać konkretnych konkluzji, ale jest to dyskusja ważna, która nie ważne w jakich okolicznościach się odbywająca, sama w sobie jest dyskusją dobrą. Nie można jednak rozmawiać o promocji mikronacji, kiedy na szczycie temu tematowi poświęconemu, z powodu błahostki, dwa kraje zaczynają się do siebie wrogo odnosić. I mówię kraje z pełną premedytacją. Bo w konflikt weszły osoby stojące na czele tych krajów. Wołam więc do Was o opamiętanie. Każdy z Was ma swoje racje, zapewne, a na pewno nie w tym miejscu i nie teraz, nie przekonacie się do swoich racji. Dlatego apeluję zaprzestańcie niepotrzebnej wymiany zdań, w tym szczególnie tych nacechowanych konfliktem.

Uważam za przyjaciela zarówno Jego Królewską Mość Piotra Pawła I, jak i Ekscelencję Prezydenta Antoniego Kacpra Burbon-Contiego. Wierzę, że i Wy mnie za swego przyjaciela uznajecie. Oferuję przeto Wam, i jednym, i drugim, swoje usługi mediacyjne. Usiądźmy w prywatnym gabinecie, we trzech, i porozmawiajmy. Starajmy się rozwiązywać konflikty nim nabiorą nieznośnie wagi. Starajmy się czynić to w sposób cywilizowany.

Jeśli zechcecie przyjąć moją propozycję służę pomocą. Zorganizuję i zmoderuję rozmowę. Jestem pewien, że konflikt między, jakby nie patrzeć, wieloletnimy przyjaciółmi da się zażegnać.

Pozdrawiam Was.
Robert Fryderyk
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii, etc. etc.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #24 dnia: Nie, 25 Lut 2018, 19:33:39 »
Ja chętnie porozmawiam. Pokojowe rozwiązywanie sporów - to słuszna zasada.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu