Autor Wątek: Szczyt BiaBroHas  (Przeczytany 809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Moderator
  • Bohater
  • *
  • Polubień: 32
    • Odznaczenia
Szczyt BiaBroHas
« dnia: Czw, 04 Sty 2018, 13:15:57 »
W Bialenii trwa dyskusja na szczycie Bialenia-Brodria-Hasseland:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8748-page-3.html
Na razie trudno powiedzieć, czy dojdzie do jakiegoś ponownego zjednoczenia Bialenii, Brodrii i Hasselandu; pojawiają się rozmaite pomysły i propozycje. Rozważy je Rząd, rozważę je ja - i podejmiemy stosowne decyzje, przedstawiając projektowane działania wszystkim Hasselandczykom.
Oczywiście, najważniejsze jest to, by ewentualne porozumienie było wzajemnie korzystne dla wszystkich stron, w tym dla Hasselandu. I dotyczy to nie tylko ewentualnej, nowej unii Hasselandu z Bialenią i Brodrią, ale unii naszego kraju z jakimkolwiek innym państwem, o ile takie pomysły się pojawią.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

Offline Józef Sowiński

• Szef Sztabu Generalnego
  • Obywatel
  • Sąsiad
  • **
  • Polubień: 14
  • Kanclerz Królestwa Południolandii
    • Odznaczenia
Odp: Szczyt BiaBroHas
« Odpowiedź #1 dnia: Czw, 04 Sty 2018, 15:40:54 »
Jeżeli chcemy zjednoczenia- zgoda- idźmy w nie ale całkiem- niech nas pochłonie. Stwórzmy nowe Stany Zjednoczone, ale jeśli planujemy tylko przeprowadzkę w sensie idziemy na Bialeńskie forum... Mówię stanowczo nie.

Tak, możemy stać się częścią Bialenii dając przyszłemu państwo różnorodność w kulturze lecz musi sie pojawić "jednowładztwo" czyli Hasseland, straci swą suwerenność i niezależność na co moim zdaniem zgodzić się możemy. Ale jeśli to będzie choć trochę przypominać jedynie luźny związek gdzie każdy "stan" nowego tworu będzie prowadził swoją własną politykę mówię stanowczo nie. Ot- takie jest moje zdanie.
Królewska Rada Stanu
Lord Sekretarz

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Moderator
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Czw, 04 Sty 2018, 19:54:20 »
Hasseland suwerenności stracić nie może!

Wszystkie opcje są możliwe - poza utratą suwerenności.
Napisałem kiedyś i jest to wciąż aktualne:

1. Hasseland istnieje i istnieć będzie.
2. Gwarantem istnienia Hasselandu jest Król.
3. Hasseland może łączyć się z innymi, stowarzyszać, wchodzić do konfederacji i federacji. Podstawowa zasada musi być jednak jedna: Hasseland pozostanie odrębnym organizmem z własnym Królem jako gwarantem jego istnienia oraz prawem rezygnacji ze stowarzyszenia, wyjścia z konfederacji czy federacji.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Polubień: 50
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Sob, 06 Sty 2018, 12:12:39 »
Taką propozycję przedstawiłem władzom Bialenii i Brodrii.

Drodzy Bialeńczycy,
Szacowni Hasselandczycy,
Dumni Brodryjczycy,

Przybywam tu dziś jako Premier Królestwa Hasselandu - szef Rządu państwa hasselandzkiego, ale także jeden z inicjatorów współpracy naszych państw przed dwoma laty, jak i teraz. Na wstępie chciałbym pozdrowić obecnych tutaj JE Tadeusza Krasnodębskiego, JKM Piotra Pawła I, JCM Iwana Pietrowa, Sz.P. Ministrów, Sz. Obywateli trojga państw.

To co już było pozostawmy za nami. Nie ma już sensu rozpamiętywać win, czy zaniedbań. Nie ma również sensu zastanawiać się kto zawinił i nie ważne, czy była to wina któregoś z Narodów, czy też wina któregoś ze stronnictw, partii, czy grupy ludzi.

Nadszedł czas, aby tworzyć przyszłość. W dobie ogólno v-mikronacyjnego kryzysu, jesteśmy w stanie pokazać, że mikronacje nie tylko mogą się dzielić i upadać, ale też współpracować, łączyć i wzajemnie się odbudowywać. Pamiętacie miesiące tak piękne i aktywne, kiedy to nie nadążaliśmy odpisywać na wszystkie posty? Kiedy to trzeba było wybierać gdzie się udzielać, bo we wszystkim jeden mikronauta rady nie dawał? Musimy do tych czasów wrócić. A da się to osiągnąć tylko i jedynie jedną możliwością - współpracą.

Chciałbym przedstawić wstępny zarys mojego pomysłu - jak nasza współpraca mogłaby wyglądać. Proponuję utworzenie coś na kształt Unii. Unii, która pozostawałaby w hierarchii prawnej poniżej państw członkowskich, jednakże mającej uprawnienia w pewnych, wybranych przez nas dziedzinach, np: polityce zagranicznej, obronności, gospodarce oraz prawie i sądownictwie.

Na czele takowej Unii muszą stać niezależne władze: wykonawcze - choćby Kanclerz, czy Pierwszy Senator, ustawodawcze - np. Senat, a także sądownicze - Trybunał Unii. Historia pokazała nam, że skupianie władzy stowarzyszenia w rękach wodza jednego z państw (ostatnio Prezydenta Bialenii) prowadzi do konfliktów narodowościowych. Bowiem w takim wypadku tenże przywódca, wedle zarzutów, myśli więcej o dobru całego stowarzyszenia, a mniej o danym państwie. Niezależny Kanclerz, przewodzący tylko Unii nie mógłby być o takie cele oskarżany. W skład Senatu mogliby wejść po 1 przedstawicielu z każdego państwa lub można by tą liczbę uzależnić od l. aktywnych według wspólnych kryterii obywateli - np. 1-10 ->1, 11-20 -> 2 itd.

Oczywiście mój plan nie jest ostateczny i jestem bardzo chętny do dyskusji i rozmów. Co Państwo o tym sądzą?

Póki co zyskała ona poparcie JKM Piotra Pawła I - za co dziękuję. Spotkała się natomiast z niezbyt pozytywnym odbiorem od JCM Iwana Pietrowa z Brodrii. Władze Bialenii wciąż nie ustosunkowały się do tej wielkiej idei, mimo że minął już ponad tydzień od jej wystosowania.

Chciałem spytać Was - Hasselandczyków, co o takiej formie współpracy sądzicie?
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Moderator
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Sob, 06 Sty 2018, 12:44:58 »
Ja rozważam pomysł zaproponowania, aby na początek stworzyć jakąś Radę Współpracy Międzynarodowej, tak, by koordynować działania dyplomacji naszych trzech państw. Bo inaczej będziemy kręcić się w kółko, bez żadnych postępów.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu