Autor Wątek: Spacuruję  (Przeczytany 172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
  • Polubień: 32
    • Odznaczenia
Spacuruję
« dnia: Wto, 14 Lis 2017, 20:23:34 »
Spaceruję po Valtarii. Jest cicho spokojnie; jesień, więc na staromiejskich uliczkach z rzadka widac ludzi. Owszem, w restauracjach, barach i pubach jest ich pełno - to dobry czas na popijanie valtarskiego piwa.

I ja pewno zajrzę do ulubionego baru... nazwy nie zdradzę, nie, nie chcę by ktoś mnie tu szukał. Valtarskie stare miasto lwczesną jesienią pełne jest dziwnych ludzi. Turyści już nie zaglądają, jest spokojniej niż latem, wychodzą więc na ulice ci, którzy chcą sobie przypomnieć stary Hasseland. Solardyjscy okupanci zniknęli, ale stare, dobre czasy nie wróciły. Nie da się powrócić do dawnych czasów. Stolica jest dziś w Angemont, a Cyberia to prowincja. Ci dawni Hasselandczycy, choć wyprostowani i nie kryjący się po kątach - to jest ich Cyberia! - czują, że ich radość jest taka trochę nie do końca wesoła. Późną jesienia znów schowają się do domów, by przeglądać wyciągnięte ze schowków zdjęcia. "Tak, ta pani to Magda Hasse. Najprawdziwsza!".
Czy to szare niebo, jakby niżej niż kiedyś, przypomina, że mikronacje się kurczą i przestrzeni brak? Tak naprawdę to przestrzeni jest dosyć, ale brak jest ludzi. I to, że ich nie ma, powoduje, że mikronacyjny świat się kurczy...
Wchodzę do baru. Piwo pomoże rozgonić smutki.
Mam nadzieję...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Polubień: 50
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
Odp: Spacuruję
« Odpowiedź #1 dnia: Wto, 14 Lis 2017, 23:08:41 »
Nie da się ukryć, że mikronację się kurczą i kurczą. Ile nas jest? 100? Nie jestem nawet pewien. Kiedyś spokojnie można było naliczyć trzy setki aktywnych. A wcześniej ponoć i pół tysiąca. Te czasy minęły i nie możemy nostalgicznie patrzeć w przeszłość! Pora spojrzeć w przyszłość i szukać nowych rozwiązań. Działalnie w 5-osobowym państwie nie ma żadnego sensu. Musimy skupić się w większe grupy - razem zawsze łatwiej jest bronić się przed  czyhającym wrogiem. Pora też rozpromować nasz mikroświat, tak aby zaczęły pojawiać się nowe osoby.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
  • Polubień: 32
    • Odznaczenia
Odp: Spacuruję
« Odpowiedź #2 dnia: Śro, 15 Lis 2017, 12:48:21 »
Zapewne, drogi Eddardzie, masz rację.
Dziś poszedłem na spacer poza miasto.
Jesień...

Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.