Autor Wątek: IV Regaty - regulaminy  (Przeczytany 668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

 • ArcyKsiążę
 • Moderator
 • Fundament
 • *****
 • *
 • Wiadomości: 2730
 • Polubień: 50
 • Płeć: Mężczyzna
 • Król-Senior
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
IV Regaty - regulaminy
« dnia: Czw, 21 Wrz 2017, 15:45:02 »
REGULAMIN IV REGAT DOOKOŁA POLLINU

1. W regatach biorą udział zawodnicy, zwani dalej żeglarzami, którzy dokonają swojego zgłoszenia w Głównym Biurze Regat do dnia 2 października br. g. 23:59.
Link bezpośredni: http://forum.hasseland.eu/index.php/topic,7882.0.html

2. Każdy żeglarz otrzymuje startowy numer dla swojego jachtu. Numery przydzielane są według kolejności zgłoszeń.

3. Do startu dopuszcza się jachty żaglowe. Nie mogą one posiadać napędów motorowych.

4. Każdy uczestnik prezentuje swój jacht w chwili zgłoszenia do udziału w regatach, dodatkowo może wzbogacić go opisem i szczegółowymi parametrami.

5. Regaty Dookoła Pollinu mają za zadanie tworzyć okazję do współpracy międzynarodowej pomiędzy głównym koordynatorem i współorganizatorami.

6. Regaty rozgrywane są na zasadzie punktów kontrolnych, w których trzeba się stawić w określonym czasie oraz określenej kolejności. Wynik łączny jest sumą wszystkich strat czasowych na każdym punkcie kontrolnym.

7. Klasyfikacja żeglarzy odbywa się według czasu dotarcia żeglarzy na poszczególne punkty kontrolne. Dokonuje się tego poprzez wpis w odpowiednim miejscu wyznaczonym na forum, gdzie znajduje się punkt kontrolny.

8. Organizator przewiduje możliwy najszybszy czas dotarcia do punktu kontrolnego, określony konkretną godziną.
Szczegółówe informacje: [link]

9. Przekroczenie, przed wyznaczonym czasem punktu kontrolnego jest równoznaczne z otrzymaniem kary czasowej, która zostanie wliczona w łączny czas żeglugi.

10. Kary czasowe za wcześniejsze dopłynięcie do Punktu kontrolnego (lub po przekroczeniu maksymalnej straty czasowej) wyglądają następująco:
-do 5 minut wcześniej- Kara czasowa 30 minut
-do 15 minut- Kara czasowa 1 godziny
-do 1 godziny- Kara czasowa 3 godziny
-do 3 godzin- Kara czasowa 5 godzin
Powyżej - dyskwalifikacja

11. Maksymalna strata czasowa opóźnienia na jednym punkcie kontrolnym wynosi 12 godzin.

12. Po przekroczeniu maksymalnej straty czasowej zawodnik zostanie ukarany dyskwalifikacją.

13. Wyznacznikiem czasowym jest godzina obowiązująca na terenie Polski. Należy jednak zwracać uwagę na minutowe różnice występujące na różnych forach.

14. Regulamin może ulec zmianie do czasu rozpoczęcia Regat.START I META REGAT

1. Regaty trwają w dniach 04.10-06.10. br..

2. Start regat odbywa się w Angemont, na forum Królestwa Hasselandu. Każdy żeglarz musi potwierdzić start do wyścigu wpisem na forum (w wyznaczonym do tego miejscu).

3. Każdy punkt kontrolny wymaga odnotowania odpowiednim wpisem na forum o dotarciu do niego w miejscu do tego przygotowanym.

4. Meta regat znajduje się w Ekorre, na forum Królestwa Dreamlandu. Każdy żeglarz musi potwierdzić dotarcie do mety wyścigu wpisem na forum po pokonaniu wszystkich punktów kontrolnych w odpowiedniej kolejności (w wyznaczonym do tego miejscu).

5. Ogłoszenie rozdania wyróżnień oraz ogłoszenia oficjalnych wyników nastąpi najpóźniej trzy dni po dopłynięciu zwycięzcy regat.Punkty kontrolne Regat o Puchar Pollinu

4.10
Angemont (start) - Hasseland
Teplice - Slawonia
Wyspy Przyjaźni - Bialenia
Port Dostojewsk - Brodria


5.10
Vihren - Garapenia
Miccuni - Trizondal
Terholtz - Elderland


6.10
Srebrny Róg - Sarmacja
Valtaria - Hasseland
Ekorre - DreamlandKARY I DYSKWALIFIKACJE

1. STRATA CZASOWA to czas po jakim jacht przypływa do każdego punktu kontrolnego po ustalonym czasie.

2. Kara za dopłynięcie do każdego punktu kontrolnego przed wyznaczonym czasem, to KARA CZASOWA, której szczegóły opisuje 10 pkt. Regulaminu

3. Kara za dopłynięcie do każdego punktu kontrolnego po wyznaczonym maksymalnym czasie 12 godzin jest powodem do dyskwalifikacji.

4. Dyskwalifikacja może nastąpić także na skutek wyraźnych oszustw załogi jachtu, nieopisanych w wyżej wymienionych punktach kar i dyskwalifikacji.

5. Maksymalna, sumowana strata czasowa wynosi 18 godzin. Po przekroczeniu tego progu, następuje dyskwalifikacja.SPONSORING

1. Wszelkie formy sponsoringu jachtów i żeglarzy, które są zgodne z obowiązującymi powszechnie normami, są dozwolone.

2. Fundowanie nagród dla żeglarzy jest możliwe. Po zatwierdzeniu przez organizatorów nastąpi oficjalnie przedstawiona i wliczona w cały poczet wyróżnień.SYTUACJE SPORNE

1. W przypadku identycznych strat dwóch lub więcej żeglarzy w klasyfikacji generalnej oraz równym dopłynięciu do mety, o kolejności w klasyfikacji decyduje kolejność pojawienia się postów na mecie.

2. Wszystkie sporne sprawy nieprzewidziane niniejszym regulaminem rozpoznawane są na bieżąco przez głównego koordynatora a rezultaty postępowania opisywane są w komunikatach do wyścigu.
« Ostatnia zmiana: Wto, 03 Paź 2017, 09:21:17 wysłana przez Eddard Noqtern »
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.