Autor Wątek: Mowa Prezydencka  (Przeczytany 155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
Mowa Prezydencka
« dnia: Sob, 11 Mar 2017, 11:19:06 »

Szanowni Obywatele Konfederacji,

W dniu dzisiejszym poznaliśmy wyniki głosowania na Prezydenta Konfederacji: za moją kandydaturą zagłosowało 11 osób, głos pusty oddała jedna osoba. Przede wszystkim chciałbym więc wszystkim gorąco i serdecznie podziękować za wszystkie oddane głosy. To, że taka zdecydowana większość z Was zagłosowała na mnie, jest dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu wiem, że jestem Prezydentem wszystkich obywateli, a taka wiedza obliguje mnie do tego aby tak postępować. Chciałbym, abyśmy mimo różnic w działaniu, kulturze, historii potrafili współpracować i działać jak jeden duży organizm. Abyśmy czerpali zyski z naszej kooperacji. Razem możemy zrobić więcej niż każdy z nas z osobna.

Nie chcę, aby moja Prezydentura była zaskakująca, czy nieprzemyślana. Dlatego będę postępować zgodnie z moim planem wyborczym. Moim głównym celem będzie uporządkowanie wszystkich spraw i przede wszystkim zapoczątkowanie wielu elementów, które w obecnej chwili wydają się kluczowe. I tak mam zamiar rozpocząć dyskusje na tematy gospodarcze i zacząć wprowadzać nasze założenia w życie. Po drugie wkrótce zwołam konferencję oficerów i dowódców naszych wojsk, aby wspólnie ustalić co dalej w kwestii armii. Po trzecie będę aktywizował naszą politykę zagraniczną. Po czwarte zajmę się kwestiami sądownictwa i prawa Konfederacji. Po piąte zajmę się podstawowymi elementami naszej Konfederacji które jeszcze nie są ustalone - takimi jak flaga, godło i hymn.

Chciałbym także ogłosić, że już od dziś ruszą pracę nad Igrzyskami Amicitia. Czyli wielkim wydarzeniem kulturowo sportowym, podczas którego my oraz goście z całego mikroświata będą mogli bawić się i rywalizować w wielu konkurencjach. A wszystko z okazji powstania naszego wspaniałego związku trzech państw.

Zachęcam teraz do zadawania pytań do mnie o moje przyszłe działania, a także do komentowania i przedstawiania swoich opinii.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
Odp: Mowa Prezydencka
« Odpowiedź #1 dnia: Sob, 11 Mar 2017, 12:16:24 »
Gratuluję wyboru!
I oczywiście, zapewniam o mojej współpracy i pomocy. Będziemy działać razem - i bardzo się z tego cieszę. Zamierzam wspierać Pana Prezydenta zwłaszcza w sprawach takich jak polityka zagraniczna i wojsko, a także w sprawach legislacyjnych, czyli przy tworzeniu dyrektyr i innych przepisów prawnych. No i oczywiście w kwestii promocji.
Musimy konieczne zbudować równowagę w funkcjonowaniu Konfederacji - i państw członkowskich, tak, by aktywność była wszędzie. By Hasseland, Brodria i Slawonia były dalej aktywne, a Konfederacja aktywna coraz bardziej.
Życzę sukcesów!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.