Autor Wątek: Razuryjskie miesiące - Marzec - Wąż  (Przeczytany 344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Naoki Asato

  • なおき あさと
  • Sąsiad
  • **
  • Wiadomości: 317
  • Polubień: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Odznaczenia
Razuryjskie miesiące - Marzec - Wąż
« dnia: Pon, 06 Mar 2017, 19:54:00 »
Marzec 2017 - miesiąc węża


Osoby, które przybyły do Hasselandu w miesiącu Węża są uważane za wnikliwe i rozsądne. Problemy rozwiązują za pomocą umysłu i logiki zamiast intuicji. Mają szczęście do pieniędzy, ale są także skąpi i nie pożyczają ich. Mają tendencje do bycia egoistami, czują współczucie dla innych i pomagają osobom, którym się nie poszczęściło. Nie wierzą innym i wolą brać sprawy w swoje ręce przewidując, że tylko wtedy zostaną one załatwione.


Węża uważa się za sprytnego, złego i podstępnego stworzenia. Ten, kto ma „serce węża”, jest osobą podstępną. Dawniej węże otaczane były w kulturze razuryjskiej kultem, szczególnie na obszarach przyrzecznych, ponieważ bogowie rzek wyobrażani byli często w postaci węża. Bóg Rzeki Żółtej na przykład był małym złotym wężem z czworokątną głową i czerwonymi kropkami pod oczami. Ten bóg-wąż kochał przedstawienia teatralne, które urządzano, aby podtrzymać jego dobry nastrój. Niektóre węże żądały co roku w określonym dniu ofiary w postaci młodej dziewczyny. Ofiary te składano, aż pewien dzielny bohater zabił węża, przebrawszy się w strój kobiecy. Podobnie jak w zachodnio azjatyckich baśniach węże mogą obdarowywać perłami. W jednej ze znanych baśni młodzieniec ratuje takiego właśnie węża i za to otrzymuje od niego w darze kosztowności. Gdy cesarz zażądał wątroby węża, młodzieniec poprosił o nią swego węża. Tego było już za wiele i wąż pożarł niewdzięcznika. Wątroba węża jest jeszcze w czasach dzisiejszych poszukiwanym lekarstwem. W Razuri jada się dużo węży, gdyż ich mięso podobno dobrze działa na oczy. Tłuszcz węża jest natomiast bardzo niebezpieczny, bo powoduje, że penis się kurczy i nigdy już dobrze nie funkcjonuje.

Wężową skórę powinno się zatrzymywać; dzięki niej człowiek może stać się bogaty. Sny o wężach mają różne znaczenie. Jeśli człowiekowi śni się, że goni go wąż, to sen taki przynosi szczęście. Sen o czarnym wężu zapowiada narodziny córki, natomiast siwy wąż oznacza narodziny syna. W Angemont sen o wężu wróży utratę bogactwa. Jeśli we śnie człowieka osaczają węże, zapowiada to zmianę w życiu; jest to nawiązanie do węża zrzucającego starą skórę, tzn. węża, który ulega przemianie. Jeśli mężczyzna śni o jednym tylko wężu, oznacza to nową znajomość z kobietą.

Węże mają opinię zwierząt bardzo zmysłowych, a ponieważ przyciąga je zapach damskiej bielizny, chwyta się je tą właśnie metodą. Nic dziwnego, że węża porównuje się do penisa. Jednak ilustracja węża z trójkątną głową to symbol żeński, co stanowi ostrzeżenie dla wszystkich, by nie przyjmować bez zastrzeżeń wyobrażeń z zakresu psychologii głębi.


なおき あさと
Namiestnik Wielkiego Księstwa Bałmucji
sprawujący władzę na ziemiach bałmuckich w imieniu cara Iwana Wspaniałego