Autor Wątek: Eddard Noqtern na Prezydenta Konfederacji  (Przeczytany 548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Polubień: 50
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
Eddard Noqtern na Prezydenta Konfederacji
« dnia: Nie, 26 Lut 2017, 12:07:12 »
Eddard Noqtern
kandydat na Prezydenta Konfederacji

Szanowni Obywatele Konfederacji,
Drodzy Hasselandczycy,
Bratni Brodryjczycy,
Kochani Slawończycy,

Ja nazywam się Eddard Noqtern i chciałbym ogłosić swój start w wyborach prezydenckich w Konfederacji Amicitia. Od początku swojej działalności w mikroświecie - w maju miną trzy lata - jestem mieszkańcem Królestwa Hasselandu. Przez ten okres zdobywałem cenne doświadczenie poprzez swoją aktywność w państwach mikroświata: w Hasselandzie byłem Królem elekcyjnym, Premierem i wielokrotnie ministrem, w Republice Bialeńskiej pełniłem urzędy Prezydenta, ministra, marszałka parlamentu, czy Lidera największej partii politycznej - Wspólnoty Rozwoju.

Podczas swojej wielomiesięcznej pracy na stanowisku szefa dyplomacji poznałem prawie wszystkie polskie mikronacje - w tym Federacje Slawonii i Carstwo Brodrjskie. Są to kraje które wielokrotnie odwiedzałem i gdzie często pracowałem jako dyplomata. Jestem także jednym z inicjatorów naszej powstałej Konfederacji. Dzięki rozmowom i ustaleniom z Prezydentem Ludwikiem Tomowiciem oraz później z Carem Iwanem Pietrowem doprowadziłem do jej powstania.

Teraz chciałbym pokrótce przedstawić mój program - pozwólcie że szczegóły będę prezentował w kolejnych dniach. Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że jako Prezydent nie będę wpływać na sytuacje wewnętrzną państw. Wszystkie traktował bym na równi i z takim samym szacunkiem.

I Sprawy gospodarcze
Moim celem będzie zorganizowanie wielkiej obywatelskiej debaty, podczas której ustalimy wszelkie szczegóły jak nasza gospodarka ma wyglądać. Dalszym etapem, będzie wcielenie naszych założeń w życie. Będę liczył na pomoc naszych informatyków, a wszczególności Diuka Bajtusia.

II Obrona
Zorganizuje konferencję z dowódcami i oficerami państw członkowskich podczas której zastanowimy się nad wspólnym sojuszem wojskowym i możliwymi płaszczyznami współpracy. Liczę na to, że taki sojusz pozwoli zaktywizować i rozwinąć narrację naszych armii, a także pomóc je wypromować i uatrakcyjnić.

III Polityka zagraniczna
Nasza Konfederacja powinna być aktywna na polu polityki zagranicznej. Współpracować powinniśmy z dużymi państwami mikroświata oraz młodymi "tygrysami Pollinu" Liczę na szczególną współpracę chociażby z Księstwem Sarmacji, Republiką Garepńską, czy Republiką Suderlandu.

IV Sądownictwo apelacyjne
Będę zabiegał, aby we współpracy z Radą Prezydencką powołać aktywny Trybunał Apelacyjny, który poza swoją statutową działalnościa mógłby pełnić role doradcze w kwestiach formalno-prawnych.

V Działalność dodatkowa
Przede wszystkim chciałbym pracować nad wszystkim kwestiami związanymi z powstającą Konfederacją. Trzeba wprowadzić nasze symbole: godło, flaga, hymn i loga. Ponadto musimy zadbać o nasze wspólne forum oraz pomyśleć o wspólnej stronie internetowej, czy fanpage'u na Facebooku.

VI "Chleba i igrzysk"
Poza działalnością statutową pragnę aktywnie działać na rzecz aktywności naszej Konfederacji. W związku z jej powstaniem chciałbym zorganizować wielkie Igrzyska Amicitia, w której osoby nie tylko z naszych trzech państw mogłyby zmierzyć się w wielu konkurencjach, zdobywając uznanie, wygrywając nagrody i po prostu dobrze się bawiąc.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Tomasz Dostojewski

Odp: Eddard Noqtern na Prezydenta Konfederacji
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 26 Lut 2017, 13:35:59 »
Plan Bardzo interesujący.
Po pierwsze chciałbym zwrócić uwagę co do nazewnictwa , nie Garepenia, a Garapenia.
Patrząc na twój plan widzę plan z mojej kandydatury kiedy to kandydowałem na urząd prezydenta Bialenii w 2016 roku.  ;D Chodzi konkretnie o pkt II i VI.
Jak wszyscy wiecie jestem miłośnikiem sportu i militarystyki .

Teraz poszczególnie.

Pkt I
Bardzo jestem ciekawy rozwinięcia się gospodarki i w jaki sposób ona nastąpi . Czy można prosić o szerszą wypowiedz ws tego pkt ?

Pkt II
Jestem także głównym inicjatorem Komitetu Olimpijskiego dążącego do stworzenia i organizacji Igrzysk. Pracę nad tym zacząłem już jako wiceprezydent i minister spraw wewnętrznych Bialenii stojąc na czele Bialeńskiego Komitetu Olimpijskiego . Tam niestety projekt upadł z racji braku zaangażowania pozostałych obywateli.  23 lutego jako obywatel brodryjski oraz już teraz aktualny prezes Brodryjskiej Federacji Sportowej ogłosiłem projekt powstania  Komitetu Olimpijskiego Amicitii  (http://forum.hasseland.eu/index.php/topic,7372.0.html). Oczywiście zapraszam wprezesów pozostałych Federacji i Związków Sportowych z Hasselandu i Slawonii do udziału w projekcie.

Pkt III
Osobiście skierowałbym się ku Dreamlandowi oraz Sarmacji ,czy starającym się odbudować Skarlandowi . Oczywiście nie wykluczając Garapenii ( ;D) .

Pkt. IV
JA proponowałbym utworzenie Trybunału Narodów. Trybunał skladałby się z trzech sędziów ( Sędziowie Sądu Najwyższego z Hasselandu, Brodrii oraz Slawonii ). Z pośród siebie wybieraliby prezesa Trybunału.

Pkt V
Tu praktycznie bez komentarza. Wszystko kwestia dogadania .

Pkt. VI
Kolejna moja wisienka. No cóż, osobiście jestem jak najbardziej za utworzeniem Paktu Wojskowego , tylko pytanie czy nie prościej byłoby dodać poprawkę ws Paktu do Traktatu o powołaniu Konfederacji ?
/-/Książę adm. Tomasz Cyryl Dostojewski
Prezydent MUP
Wielki Książę i Ojciec Założyciel Abachazji
Kanclerz Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego
Prezes BFS

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Nie, 26 Lut 2017, 14:01:39 »
Dziękuję Ahmedzie za ten obszerny komentarz i pozytywną ocenę programu. Zbieżność naszych planów? Powiem, że na pewno z Twojego planu nie czerpałem, bo całość pisałem z głowy. Widać mamy podobne pomysły.  :D
A co do pomyłki - oczywiście wiem że Garapenia, to tylko literówka.

Ad I
Rozpiszę więcej swoich pomysłów, ale tak jak pisałem - w następnych dniach. Nie wszystko na raz!  ;D

Ad II (chyba pomyliłeś II i VI miejscami):
Według mnie lepiej stworzyć nowy dokument - przecież nie musimy wszystkiego umieszczać w podstawowej wersji Traktatu, aczkolwiek to tylko poprawki formalne, tak więc jestem otwarty na inne formy.

Ad IV
To już jest szczegółowo opisane w Traktacie, tak więc nie moja rolą jest zmienianie formuły, czy nazewnictwa.

Ad VI
Liczę, że we współpracy ze związkiem uda nam się wypracować coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Chciałbym, żeby każda dyscyplina była naprawdę ciekawa i emocjonująca. Mam już kilka pomysłów - jak na przykład Haxball drużynowo, czy mini-regaty.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej

« Odpowiedź #3 dnia: Nie, 26 Lut 2017, 14:34:28 »
Faktycznie, pomyliłem pkt  ;D

Oczywiście pod względem sportowym, jestem jak najbardziej do dyspozycji.  Chętnie nawet stanę na czele Komitetu Olimpijskiego  Amicitiio ile takowy powstanie. mam głowę pełną pomysłów  ;D.
Prezydent MUP
Prezes BFS

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Moderator
  • Bohater
  • *
  • Polubień: 32
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Wto, 28 Lut 2017, 18:55:26 »
POPIERAM KANDYDATURĘ EDDARDA NOQTERNA!

To chyba zresztą oczywiste!   ;D

Co do meritum, kilka uwag.

I Sprawy gospodarcze
Jak najbardziej, debata jest potrzebna - ale może warto jeszcze przed nią przygotować projekt minimum.

II Obrona
Jak najszybciej powinniśmy wypracować koncepcję, być może faktycznie - jak sugeruje Ahmed Husain - w postaci aneksu do traktatu.

III Polityka zagraniczna
Słuszne propozycje;co do sugestii ws. Dreamlandu, to jakoś niespecjalnie wierzę, by Dreamland chciał, ale może się mylę...

IV Sądownictwo apelacyjne
Najtrudniejsze, bo sędziów jest jak na lekarstwo. Ja sam pełnię obowiązki SN...

V Działalność dodatkowa
Popieram!

VI "Chleba i igrzysk"
Też popieram!
I obiecuję moją pomoc oraz współpracę!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

« Odpowiedź #5 dnia: Wto, 28 Lut 2017, 19:25:17 »
Może warto nawiązać współpracę z Trizondalem.
Prezydent MUP
Prezes BFS

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Moderator
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Wto, 28 Lut 2017, 20:31:06 »
...z każdą sympatyczną mikronacją warto...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline Freyton Camirr

• Wicehrabia
  • Wicekról Vienbien
  • Sąsiad
  • **
  • Polubień: 13
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Wto, 28 Lut 2017, 22:19:41 »
Warto by pomyśleć nad tym aby konfederacja w przyszłości mogła liczyć jakiegoś nowego członka.
Naczelny Dowódca Sił Powietrznych Hasselandu, Dyrektor Instytutu Statystyki i Kartografii

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Czw, 02 Mar 2017, 21:49:53 »
Warto by pomyśleć nad tym aby konfederacja w przyszłości mogła liczyć jakiegoś nowego członka.

Warto pomyśleć, ja jestem otwarty, o ile będzie to państwo na poziomie i pragnące współpracy z nami.

Offline Freyton Camirr

• Wicehrabia
  • Wicekról Vienbien
  • Sąsiad
  • **
  • Polubień: 13
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czw, 02 Mar 2017, 22:28:36 »
Racja, jest to bardzo ważny punkt. Warto zrobić wywiad środowiskowy.
Naczelny Dowódca Sił Powietrznych Hasselandu, Dyrektor Instytutu Statystyki i Kartografii

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Pią, 03 Mar 2017, 16:07:08 »
Garść szczegółów i pomysłów.

Gospodarka
Jesteśmy związkiem aktywnym, dużym i merytorycznym. Są pośród nas osoby zarówno pomysłowe, które byłyby zdolne stworzyć wspólnie pomysł jak gospodarka mogłaby wyglądać, jak i świetni informatycy, którzy mogliby się podjąć zbudowania jej.

Ja sam widziałbym ją jako, na początku, niezbyt skomplikowany system dostępny na stronie umożliwiający bogacenie się na przykład poprzez zakładanie przedsiębiorstw/fabryk, oszczędzanie pieniędzy, inwestowanie ich, dokonywanie przelewów oraz zakupów ze sklepów. Oczywiście w grę wchodziły by podatki wprowadzone przez Konfederację, chciałbym także ujednolicić nasz system walutowy.

Wraz z biegiem czasu, obserwacją tego co jest dobre, ciekawe, tego co zbędne i nudne, a także wraz z zauważaniem błędów i problemów gospodarka byłaby rozwijana i aktualizowana, tak aby była jak najciekawsza.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Wto, 07 Mar 2017, 14:25:07 »
Szanowni Obywatele,

Chciałbym jeszcze raz prosić wszystkich o głosowanie na mnie w wyborach na Prezydenta Konfederacji Amicitia. Chciałbym zrealizować kilka ważnych reform, nadać bieg i wyznaczyć strategię naszej nowo powstałej Konfederacji. Ponadto liczę na współpracę z wszysktimi chętnymi do współdziałania obywatelami. Nie będę się wywyższać, ani znieważać kogokolwiek z racji jego pochodzenia, czy rasy.

Zagłosujcie na mnie, a razem zmienimy naszą przyszłość na lepszą!

WYBORY

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Moderator
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Wto, 07 Mar 2017, 16:21:38 »
Popieram Eddarda Noqterna
w wyborach na Prezydenta Konfederacji
i apeluję
oddajcie na niego Wasze głosy!

1549090_orig.png
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #13 dnia: Śro, 08 Mar 2017, 09:21:01 »
Dziękuję Wasza Królewska Mość za głos poparcia. Dziękuję również wszystkim tym którzy na mnie głosowali i którzy mnie w tych wyborach wspierają. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcam do oddania głosu.  ;)