Autor Wątek: Gala zakończenia III Regat Dookoła Pollinu  (Przeczytany 549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Moderator
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
Gala zakończenia III Regat Dookoła Pollinu
« dnia: Pią, 11 Lis 2016, 20:33:29 »

Gala zakończenia III Regat Dookoła Pollinu

W związku z bardzo małą frekwencją na IRCu, gala została przeniesiona na forum.

Szanowni Państwo,
Uczestnicy Regat,

Zakończone dopiero co regaty, były już trzecim takim wydarzeniem w historii. Zanim przejdziemy do omówienia obecnych chciałbym powiedzieć parę słów o tych ubiegłych. Pierwsze organizowane były  La Palmie, głównym organizatorem był ówczesny El Presidente Juan Pablo Morales - człowiek o wielu talentach, twórca Republiki Palmowej i pomysłodawca regat. Na jego cześć chciałbym nazwać Puchar, który otrzyma zwycięzca - będzie to puchar im. Juana Pabla Moralesa.

W pierwszej edycji wzięło udział 23 śmiałków. Zwyciężył Marcin von Primisz (obecnie Maria, miejsce XIV), drugie miejsce zajął Eddard Noqtern (obecnie trzecie), a trzecią lokatę zajął Markos apo Zep (obecnie nie brał udziału). Oto tabela pierwszych regat.

Drugie regaty odbyły się rok później (IX 2015r.), a ich organizatorem był już kolejny El Presidente - Hugo Miramontes. Jego imieniem pragnę nazwać drugą nagrodę. W tamtych regatach zmagało się 22 uczestników. Zwyciężył Ciaran van Scharfschuetze (obecnie czwarty), drugi był Karol Radziwił, a trzeci Lorenzo Sastre. A oto tabela drugich regat.

Jeśli zaś chodzi o obecne regaty, których organizatorem byłem ja w imieniu Królestwa Hasselandu, to brało w nich udział 15 dzielnych żeglarzy. Zaledwie 7 z nich dopłynęło do ostatniego 10. punktu kontrolnego w Shimontsen. Są to: Eddard Noqtern, Iwan Pietrow, Mikołaj Patryk Dostojewski, Ciaran van Scharfschuetzem, Ludwik Tomović, Piotr Paweł I i AndrzejSwarzewski. Dla wszystkich Panów przewidziałem nagrodę specjalną:

dwutygodniowy pobyt all inclusive w hotelu Royal-Shimon w Shimontsen
Gratuluję!

Dokładnie tą samą nagrodę specjalną otrzymują: Piotr Novitius, za stworzenie Loga Regat oraz Bajtuś, za stworzenie trasy regat -

Nadszedł teraz czas na ogłoszenie wyników regat. Zanim jednak do tego dojdzie chciałbym zaprezentować ranking państw, prezentującą najlepsze państwa ze względu na uczestników startujących pod daną banderą. Punkty zostały naliczone na prostej zasadzie: zwycięzca otrzymał punktów 14, a osoba, która zajęła miejsce 14 - 1 punkt. Oto i omawiana tabela:

Zwyciężył Hasseland, drugie miejsce zajął Trizondal, a trzecie Bialenia. Gratulacje dla wszystkich trzech nacji!

A więc pora na ogłoszenie ostatecznych wyników. Zacznijmy od końca:

III miejsce zajął @Eddard Noqtern , czyli ja. W nagrodę otrzymuję Razuryjski Miecz. Niezwyklę się cieszę, ale idźmy dalej.  ;)

II miejsce zajmuje... @Ludwik Tomović ze Slawonii. Wielkie brawa! W nagrodę otrzymuje on:  Zabytkowy Sekstant - ufundowany przez Hasselandzką Królewską Szkołę Wyższą oraz Puchar i voucher na bezpłatne korzystanie z rejsów liniami Jantar Ferries do końca 2017 roku a także uprawnienie do 25% zniżki na korzystanie z usług remontowo-naprawczych w stoczniach przedsiębiorstwa Zhybiartz (Stocznia Miejska w Las Libertes oraz Stocznia "Belkland" w Citta di Latoo) od Jantar Ferries z Trizondalu. Wielkie Brawa!

I miejsce, wraz z Pucharem imienia Juana Pabla Moralesa, 70 000 punktów w serwisie chomikuj.pl. od Marcina von Biberstein-Krasickiego z Trizondalu oraz nagrodę główną - Samochód Luczeng klasy E - ufundowany przez Dwór Królewski Królestwa Hasselandu otrzymuje: @Iwan Pietrow z Hasselandu. GRATULACJE!!!

Puchar im. Juana Pablo Moralesa

Na koniec pragnę podziękowaćnaszym kochanym sponsorom. A byli nimi:

Główny partner i organizator:
Dwór Królewski Królestwa Hasselandu

Sponsorzy:

Hasselandzka Królewska Szkoła Wyższa

Jantar Ferries

Marcin von Biberstein-Krasicki; Trizondal

Zachęcam zwycięzców i uczestników do zabrania głosu.  :)
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Marcin von Biberstein

• Gość
Odp: Gala zakończenia III Regat Dookoła Pollinu
« Odpowiedź #1 dnia: Pią, 11 Lis 2016, 21:05:09 »
Dziękuję wszystkim uczestnikom. Serdecznie gratuluję pierwszej trójce :)

Pana Iwana proszę o kontakt poprzez prywatną wiadomość celem ustalenia szczegółów niezbędnych do przekazania nagrody.

Ciaran van Scharfschuetze

• Gość
Odp: Gala zakończenia III Regat Dookoła Pollinu
« Odpowiedź #2 dnia: Sob, 12 Lis 2016, 00:10:25 »
Ech, w zeszłym roku płynęło się praktycznie bez przeszkód. W tym zapowiadało się, że pierwszy dzień będzie ciężki, ale okazało się, że w pierwszym dniu problemów nie było, za to drugi dzień spowodował niespodziankę, która pozbawiła mnie podium. Na szczęście udało się w ostatnim dniu awansować o jeszcze jedno oczko na miejsce czwarte. Ale przecież liczy się udział !

Przede wszystkim cieszę się, że Trizondal wziął udział w tej zabawie. Cieszę się, że ja mogłem reprezentować moje państwo, ale i że nie byłem sam, że także Marcin mógł płynąć pod banderą Trizondalu.
Jako prezes Jantar Ferries cieszę się także, że oba trizondalskie jachty wyszły "spod igły" mojej firmy i że moja firma, która działa już ponad 3,5 roku, mogła zostać sponsorem tego wspaniałego przedsięwzięcia.

I tu chyba pora na podziękowania i gratulacje dla organizatorów.
Mikroświat się kurczy. Coraz mniej zapaleńców, którzy bawią się w wirtualne państwa. Źle byłoby, gdybyśmy zamykali się wyłącznie w swoich forach i udawali, że jesteśmy sami. To, że współpracujemy, że bierzemy udział we wspólnych przedsięwzięciach takich jak Our Sound, czy choćby Regaty, świadczy, że przynależność do państw jest sprawą wtórną, a tak naprawdę jesteśmy jednym wielkim forum miłośników mikroświata. W niektórych portach miałem problem rozpoznać kim jest osoba logująca się, bo zauważyłem, że niektórzy w różnych państwach mają różne nazwiska. Nie wiedziałem co o tym myśleć, ale postanowiłem nie oceniać.
Ja jestem sobą i ja, jako ja sam, serdecznie dziękuję organizatorom za organizację (i liczę na kontynuację) zaś współzawodnikom za współzawodnictwo :) Była fajna zabawa. No i oczywiście gratuluję laureatom nagród.

A teraz dzwonię do hotelu umówić termin mojego wypoczynku. Dziękuję za tę nagrodę pocieszenia :D