Autor Wątek: FOTY 2016 - aleja stoisk  (Przeczytany 712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

 • ArcyKsiążę
 • Moderator
 • Fundament
 • *****
 • *
 • Wiadomości: 2730
 • Płeć: Mężczyzna
 • Król-Senior
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
FOTY 2016 - aleja stoisk
« dnia: Nie, 21 Sie 2016, 19:56:13 »
Aleja stoisk.

Konkurs i prezentacje stoisk to jeden z trzech podstawowych elementów FOTów. Każda mikronacja, region, miasto, organizacja, przedsiębiorstwo, czy klub ma możliwość założenia własnego stoiska. Może być ono skonstruowane w formie ciekawego tekstu z obrazkami lub plakatu. Co ważne jeden mikronauta może założyć maksymalnie dwa stoiska.

Dlaczego warto takie stoisko rozłożyć? Po pierwsze, dlatego że są one oglądane przez wiele osób z całego mikroświata - jest więc to doskonała okazja na promocję swojej mikronacji, czy przedsiębiorstwa. Po drugie wszystkie regulaminowo poprawne stoiska biorą udział w konkursie na najlepsze stoisko.

Głosowanie na najlepsze stoisko jest dwuczęściowe. Po pierwsze głos w otwartej dla wszystkich ankiecie oddaje publiczność - i wtedy 1 głos, będzie równy 1/2 punktu. Po drugie każde stoisko będzie oceniane przez jury złożone z organizatorów FOTów (Eddard Noqtern, Piotr de Zaym, Irmina de Vellior). Każdy z członków jury będzie przyznawał każdemu stoisku od 1 do 5 punktów. Zwycięży oczywiście stoisko, które zgromadziło największą liczbę punktów. Nasi sponsorzy nagrodzą również drugie i trzecie miejsce. Powodzenia!
Regulamin i terminarz:

1) Każda osoba może założyć maksymalnie dwa stoiska.
2) Termin zakładania stoisk konkursowych to 22.08- 28.08. Stoiska założone po terminie nie wezmą udziału w konkursie.
3) Stoiska mogą dotyczyć wyłącznie państw, miast, regionów, firm, organizacji istniejących w mikroświecie.
4) Stoisko może być założone w formie plakatu/ulotki, bądź tekstu z obrazami.
5) Głosowanie na najlepsze stoisko odbędzie się w dniach 29-31.08 i będzie składać się z części:
a - głosowania jurorów - każde stoisko od 1 do 5 punktów.
b - głosowania publiczności - każdy głos to 1/2 punktu.
6) Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31.08.
a- Zwycięzcą zostanie stoisko, które zdobędzie największą liczbę punktów.
b- Przyznane zostaną trzy pierwsze miejsca.Stoiska proszę zakładać w tym wątku!
« Ostatnia zmiana: Nie, 21 Sie 2016, 22:30:36 wysłana przez Eddard Noqtern »
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Ronon Dex

 • vel Krzysztof Razorblade
 • Lokator
 • **
 • Wiadomości: 209
 • Płeć: Mężczyzna
 • Dowódca Sił Zbrojnych RB
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
Odp: FOTY 2016 - aleja stoisk
« Odpowiedź #1 dnia: Śro, 24 Sie 2016, 11:46:53 »
STOISKO ZAKŁADÓW LOTNICZYCH "RONON AIR TECH"

Baner.pngFirma została założona 3 marca 2014 jako Zakłady Lotnicze "Razor Air Tech - Bialenia", jako prywatne przedsiębiorstwo obywatela Republiki Bialeńskiej Krzysztofa Razorblade, który po rocznej przerwie spowodowanej pobytem poza v-krajem obecnie nosi nazwisko Ronon Dex i w związku z tym z dniem 2 czerwca 2016 nazwa firmy została zmieniona na "Ronon Air Tech - Bialenia" - pozostając jednak przy dawnej nazwie skrótowej RAT oraz nie zmieniając firmowego logo.

***RAT BIALENIA.png

Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją lotniczą (samoloty i śmigłowce), remontami samolotów, obrotem sprzętem lotniczym (nowym i z drugiej ręki), a także produkcją i naprawą osprzętu lotniczego - zarówno na rynek cywilny, jak na rynek wojskowy i dla służb państwowych. Ponadto zajmujemy się konstruowaniem i produkcją rakiet o przeznaczeniu zarówno wojskowym (pociski rakietowe o różnym przeznaczeniu), jak i cywilnym (badania kosmosu) oraz produkcją pojazdów kosmicznych i elementów stacji kosmicznych o przeznaczeniu cywilnym i wojskowym.

Cytuj
POCZYTAJ O FIRMIE RAT:

Razor Air Tech
Ronon Air Tech

F-2C.png

Wielozadaniowy samolot myśliwski RAT F-2C w barwach Sił Powietrznych RB - obecnie podstawowy typ samolotu tej klasy w Bialenii.

F-9A.png

Samolot myśliwski F-9 najnowszy produkt RAT dla Bialeńskich Sił Powietrznych.

A-2.jpg

Samolot szturmowy RAT A-2 - obok wielozadaniowych myśliwców RAT F-2C/D stanowi główne wyposażenie skrzydeł lotnictwa taktycznego Sił Powietrznych RB.

Cytuj
POCZYTAJ O GŁÓWNYCH PRODUKTACH RAT DLA SIŁ ZBROJNYCH RB:

1/ Lekki samolot myśliwski F-1
2/ Wielozadaniowy samolot myśliwski F-2
3/ Samolot myśliwski F-9
4/ Samolot szturmowy A-2
5/ Lekki samolot szturmowy i patrolowy AP-3
6/ Samolot myśliwsko-szturmowy pionowego startu i lądowania AS-4
7/ Śmigłowiec szturmowy HA-8

Inne maszyny z RAT w SZ RB w katalogu Sił Powietrznych oraz katalogu samolotów Marynarki Wojennej.

***RAT NUPIA.png

Po początkowym okresie, kiedy to produkcja i zasięg działania RAT skupiał się wyłącznie na odbiorcy krajowym czyli Siłach Powietrznych Republiki Bialeńskiej oraz cywilnych Liniach Lotniczych "Air Bialenia" działających na terenie kraju - zaczęto otwierać się na rynki zewnętrzne. Pierwszym państwem, w którym RAT utworzył swoje przedstawicielstwo, a następnie zakłady produkcyjne (Razor Air Tech - Nupia) była NUPIA (Neokontynentalna Unia Państw Integracyjnie Autonomicznych) - pierwszy partner i oficjalny sojusznik Republiki Bialeńskiej. Niestety pomimo bardzo udanego okresu początkowego, w którym w zasadzie całość sprzętu lotniczego dla tamtejszych sił powietrznych, armii i marynarki wojennej oraz w zasadzie całkowicie wyposażono w samoloty komunikacyjne cywilne linie lotnicze "Emirates" - współpraca zaczęła podupadać, ze względu na znaczący spadek aktywności w NUPIA. Jednak okres współpracy z NUPIA jest dla RAT bardzo ważny, gdyż cześć produkowanych do dzisiaj na zamówienie Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej samolotów i śmigłowców powstała właśnie w ramach kontraktów dla NUPIA.

AS-4 NUPIA.jpg

Samolot pionowego startu i lądowania RAT AS-4 w barwach Marynarki Wojennej NUPIA.

***


RAT BRODRIA.png

Drugą próbą zdobycia rynków zagranicznych była współpraca z nieistniejącą już Federacją Brodryjską, wówczas krajem który był zaprzyjaźniony z Republiką Bialeńską. Firma RAT wyposażyła w sprzęt lotniczy Brodryjskie lotnictwo i częściowo wojska lądowe. Rozpoczęła także realizację kontraktów na cywilne samoloty komunikacyjne dla Linii Lotniczych "Brodria Air" oraz otworzyła kolejny oddział firmy pod nazwą "Razor Air Tech - Brodria".  Tym razem na przeszkodzie dalszej współpracy stanęły względy polityczne i konflikt z władzami Republiki Bialeńskiej wywołany przez ówczesnego przywódcę Federacji Brodryjskiej niejakiego Grutina, który za pomocą wiernych sobie urzędników państwowych usiłował nawet zając majątek ruchomy RAT.  Lojalna wobec Republiki Bialeńskiej Firma RAT wycofała się wówczas całkowicie ze współpracy z tym państwem i w zasadzie pomimo zmian politycznych i ustrojowych Brodrii już do tego kraju nie wróciła... choć niedawno realizowała kontrakt na samoloty wojskowe dla Carstwa Brodryjskiego, ale już tylko jako eksport produkcji z zakładów zlokalizowanych na terenach Bialenii.

F-1A i CB01.png

Samolot rozpoznawczy RAT RF-1A czyli odmiana myśliwca F-1A w barwach Federacji Brodryjskiej (powyżej) oraz (poniżej) samolot pasażerski podarowany przez RAT ówczesnemu Carowi (w czasie gdy Carstwo w Brodryjskie mieściło się na terenie Bialenii w formie "rządu na uchodźstwie")

***BPK Logo.jpg

Niezawinione przez RAT niepowodzenia zagraniczne jednak bynajmniej nie osłabiły firmy, ponieważ w tym czasie pojawiły się kolejne możliwości rozwoju - rozpoczęła działanie Bialeńska Agencja Kosmiczna, a wkrótce potem ruszył Bialeński Program Kosmiczny. Rozwinęła się więc kolejna dziedzina działalności RAT czyli produkcja rakiet nośnych dla programu kosmicznego, a potem w miarę rozwoju technicznego produkcja elementów stacji kosmicznych oraz coraz bardziej zaawansowane statki kosmiczne, obecnie już dokonujące swobodnych lotów wewnątrz układowych, a nawet mogące dotrzeć do najbliższych układów planetarnych… za pomocą statku kosmicznego produkcji RAT wykonano lot dyplomatyczny na Micrę. Gdy na skutek rozwoju techniki kosmicznej i programów kosmicznych powstał Korpus Kosmiczny Sił Powietrznych Republiki Bialeńskiej to i tam znalazły zastosowanie produkty (działającej już pod nowa nazwą) Ronon Air Tech - w tym pierwszy wytworzony w Bialenii typowo bojowy pojazd kosmiczny czyli myśliwiec UMK-1.

TSK-3.png

Transportowy samolot kosmiczny TSK-3 (produkcji RAT) na orbicie Pollinu w barwach Bialeńskiej Agencji Kosmicznej.

Cytuj
POCZYTAJ O GŁÓWNYCH PRODUKTACH RAT DLA BIALEŃSKIEGO PROGRAMU KOSMICZNEGO:

1/ Rakiety nośne
2/ Załogowe pojazdy kosmiczne
3/ Samoloty kosmiczne
4/ Statki międzyplanetarne i międzyukładowe

UMK-1.png

Myśliwiec kosmiczny UMK-1 dostarczany przez RAT Korpusowi Kosmicznemu Sił Powietrznych RB.

Cytuj
POCZYTAJ O GŁÓWNYCH PRODUKTACH RAT DLA KORPUSU KOSMICZNEGO SIŁ POWIETRZNYCH:

1/ Samoloty kosmiczne i pojazdy transportowe
2/ Kosmiczne pojazdy bojowe
3/ Międzyplanetarne statki kosmiczne
4/ Stacje orbitalne

Nowe możliwości zagranicznego rozwoju firmy otworzyły się przed RAT po powrocie na Pollin jej właściciela Ronona Dex, gdyz w czasie jego nieobecności zawarto traktat stowarzyszeniowy z Carstwem Brodryjskim oraz Królestwem Hasselandu. Co prawda na skutek dawnych i niedawnych doświadczeń z Brodrią firma nie zamierza już otwierać przedstawicielstw w tym kraju i do interesów z Brodrią podchodzi bardzo ostrożnie - to jednak poprzez zakłady produkcyjne znajdujące się na terenie Republiki Bialeńskiej realizowała kontrakty na dostawę nowych samolotów i śmigłowców bojowych dla lotnictwa Carskich Sił Zbrojnych oraz na remonty tych, które kiedyś dostarczono do Federacji Brodryjskiej, a które dalej są eksploatowane w "nowej Brodrii". Powstały wówczas dwa obecnie "sztandarowe" produkty eksportowe w zakresie wielozadaniowych samolotów bojowych czyli F-10 i F-11.

F10 i F11.png

Wielozadaniowy samolot myśliwski RAT F-10 (powyżej) i RAT F-11 (poniżej) w barwach Carstwa Brodryjskiego.

Cytuj
POCZYTAJ O NIEKTÓRYCH AKTUALNYCH OFERTACH EKSPORTOWYCH RAT :

1/ Wielozadaniowy samolot myśliwski F-10
2/ Wielozadaniowy samolot myśliwski F-11

***RAT KH.png

Obecnie największe nadzieje firmy budzi współpraca z Hasselandem, który nie dość że jest stabilnym państwem z długą tradycją to jeszcze zawsze budził osobiste zaufanie właściciela firmy Ronona Dex. Po reaktywacji firmy dość szybko nawiązano więc współpracę, a RAT po raz kolejny ulokował swoje zakłady poza granicami Bialenii. Na hasselandzkiej wyspie Halanda powstała nowa fabryka oraz filia firmy pod nazwą RAT Hasseland. Pierwsza produkcją Ronon Air Tech - Hasseland było zaopatrzenie w samoloty i śmigłowce wojsk lądowych Królewskiej Armii Hasselandu. Część zaproponowanych maszyn pochodzi z wcześniejszych kontraktów RAT, ale niektóre jak lekki samolot transportowych pionowego startu i lądowania V-10 czy śmigłowiec szturmowy HA-15 zostały specjalnie zaprojektowane i skonstruowane dla armii Królestwa Hasselandu. Firma ma nadzieję na dalszą współpracę z Królestwem Hasselandu i na dostawy kolejnego sprzętu - choćby dla sił powietrznych KAH oraz dla Hassenadzkiego Programu Kosmicznego.

V-10.png

Samolot RAT V-10 w barwach Królewskiej Armii Hasselandu.

Cytuj
POCZYTAJ OFERCIE RAT DLA KRÓLEWSKIEJ ARMII HASSELANDU:

1/ Śmigłowce wielozadaniowe i transportowe.
2/ Śmigłowce szturmowe.
3/ Samoloty V-10 i AP-3

  

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.

Offline Piotr Pawel I

 • Król Hasselandu
 • Król
 • Bohater
 • ****
 • *
 • Wiadomości: 1945
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
Odp: FOTY 2016 - aleja stoisk
« Odpowiedź #2 dnia: Śro, 24 Sie 2016, 13:58:59 »
STOISKO HKSW
jednej z najstarszych uczelni polskich mikronacji


STOISKO HKSW.png

Zapraszamy zainteresowanych studiami dziennikarskimi i dyplomatycznymi!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

Offline Piotr Pawel I

 • Król Hasselandu
 • Król
 • Bohater
 • ****
 • *
 • Wiadomości: 1945
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
Odp: FOTY 2016 - aleja stoisk
« Odpowiedź #3 dnia: Pon, 29 Sie 2016, 16:12:18 »
STOISKO
MUZEUM HASSELANDZKIEGOMuzeumHasselandzkie_stoisko.png
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.