Autor Wątek: FOTY 2016 - Informator  (Przeczytany 406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

 • ArcyKsiążę
 • Moderator
 • Fundament
 • *****
 • *
 • Wiadomości: 2730
 • Płeć: Mężczyzna
 • Król-Senior
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
FOTY 2016 - Informator
« dnia: Wto, 16 Sie 2016, 10:31:18 »
FOTY2016.pngI Czym są FOTY?

FOTY, czyli Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji, to wielki międzymikronacyjny festiwal organizowany co roku w Shimontsen. Odbywa się on zawsze w ostatnim tygodniu sierpnia - czyli na końcu tradycyjnych wakacji szkolnych, ale też symbolicznym końcu lata, bo przecież wrzesień to miesiąc bardziej jesienny niż letni. Pierwszy raz FOTy odbyły się w roku 2014 z inicjatywy Gubernatora Prowincji Razuri Eddarda Noqterna. W roku 2015 FOTy zgromadziły jeszcze większą liczbę gości i stoisk.

Festyn składa się z trzech głównych elementów: aleji stoisk, podczas którego każdy region, nacja, czy organizacja może założyć swoje stoisko; wystąpień wielkich ludzi, słynnych w całym mikroświecie; a także konkursów - w tym roku będzie to konkurs na najlepszą organizacją samorządową. Ostatniego dnia FOTów odbywa się uroczysta gala podczas której jury wybiera zwycięzców i wręcza im nagrody fundowane przez wielu sponsorów.

II Terminarz FOTów 2016.

22-28.08 - okres zgłoszeń do konkursów stoisk, organizacji pozarządowych.
29-31.08 - głosowanie publiczności w konkursach, tajne głosowanie jury.
28.08 (wieczór) - rozpoczęcie FOTów, pierwszy dzień wystąpień.
29.08 (wieczór) - drugi dzień FOTów, wystąpienia wielkich ludzi.
30.08 (wieczór) - trzeci dzień FOTów, wystąpienie wielkich ludzi.
31.08 (g. 20:00) - gala zakończenia FOTów: ogłoszenie zwycięzców, podziękowania, gratulacje, wręczenie nagród.

III Aleja stoisk.

Konkurs i prezentacje stoisk to jeden z trzech podstawowych elementów FOTów. Każda mikronacja, region, miasto, organizacja, przedsiębiorstwo, czy klub ma możliwość założenia własnego stoiska. Może być ono skonstruowane w formie ciekawego tekstu z obrazkami lub plakatu. Co ważne jeden mikronauta może założyć maksymalnie dwa stoiska.

Dlaczego warto takie stoisko rozłożyć? Po pierwsze, dlatego że są one oglądane przez wiele osób z całego mikroświata - jest więc to doskonała okazja na promocję swojej mikronacji, czy przedsiębiorstwa. Po drugie wszystkie regulaminowo poprawne stoiska biorą udział w konkursie na najlepsze stoisko.

Głosowanie na najlepsze stoisko jest dwuczęściowe. Po pierwsze głos w otwartej dla wszystkich ankiecie oddaje publiczność - i wtedy 1 głos, będzie równy 1/2 punktu. Po drugie każde stoisko będzie oceniane przez jury złożone z organizatorów FOTów (Eddard Noqtern, Piotr de Zaym, Irmina de Vellior). Każdy z członków jury będzie przyznawał każdemu stoisku od 1 do 5 punktów. Zwycięży oczywiście stoisko, które zgromadziło największą liczbę punktów. Nasi sponsorzy nagrodzą również drugie i trzecie miejsce. Powodzenia!
IV Wystąpienia Wielkich Ludzi.

Kolejnym z głównych i najciekawszych elementów FOTów są Wystąpienia Wielkich Ludzi. W tej edycji skupimy się na konkretnej tematyce, a mianowicie na filarach mikronacji. Jednakże na początku zastanówmy się, czy wszyscy oni, ci bohaterowie i działacze są tacy sami? Wiemy, że każda osoba działa na swój sposób. Udało nam się, oczywiście w pewien sposób upraszczając podzielić takie osoby na trzy grupy.

Niektórzy preferują pracę w ciszy i spokoju, skupiając się na wykonywaniu jak najdokładniej, jak najwięcej. Ci cisi tytani pracy, nie szukają poklasku, ani błysku fleszy. A swoją tytaniczną pracę poświęcają rozwojowi i budowie potęgi swej mikronacji. Często niewidoczni, niezapamiętani, niedocenieni...

Kolejna grupa to Wielcy Liderzy. Charyzmatyczni, niezwykle aktywni, poświęcają mikronacjom wiele godzin każdego dnia. Są podziwiani nie tylko przez swych rodaków, ale także przez osoby z zagranicy. Często swoim zachowaniem budzą wiele kontrowersji. Można ich nazwać motorami napędowymi swych v-państw.

Trzecią, nadspodziewanie całkiem liczną grupę stanowią żywe legendy. Ci niezwykle doświadczeni, często z ponad piętnastoletnim stażem mikronauci są podporami i filarami swych nacji. Skarbnice wiedzy, porad i umiejętności. Osiągnęli już chyba wszystko, ale nadal działają. Prawdziwe skarby narodów.
V Konkurs na najlepszą organizację pozarządową.

Najłatwiej zacząć od tego jakie organizacje nie mogą wziąć udziału w konkursie. Są to mikronacje oraz ich organy samorządowe i terytorialne takie jak prowincje, miasta, lenna, czy wsie. Do udziału zapraszamy natomiast wszystkie kluby sportowe, zespoły muzyczne i kulturalne, wszelkiego rodzaju media, organizacje pozarządowe - międzynarodowe i krajowe, kluby dyskusyjne oraz prywatne przedsiębiorstwa. Zgłoszenia, które zawierać będzie opis działalności organizacji może dokonać pracownik lub osoba spoza niej - jednakże wtedy wymagać będzie ona weryfikacji.

W jaki sposób wybrane zostaną najlepsze przedsiębiorstwa? Odbędzie się to dwuetapowo - punkty zostaną przyznane przez głosującą publiczność w otwartej dla wszystkich ankiecie oraz przez jury złożone z organizatorów imprezy. Dla trzech najlepszych organizacji przewidziane zostaną różnorakie nagrody.

« Ostatnia zmiana: Pon, 22 Sie 2016, 10:47:23 wysłana przez Eddard Noqtern »
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Piotr Pawel I

 • Król Hasselandu
 • Król
 • Bohater
 • ****
 • *
 • Wiadomości: 1945
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
Odp: FOTY 2016 - Informator
« Odpowiedź #1 dnia: Sob, 27 Sie 2016, 12:23:28 »
Cytuj
Zapraszamy do zakładania stoisk!
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.