Autor Wątek: DZIEŃ POWSTANIA CYBERYJSKIEGO  (Przeczytany 289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

 • ArcyKsiążę
 • Premier
 • Fundament
 • *****
 • *
 • Wiadomości: 2730
 • Płeć: Mężczyzna
 • Król-Senior
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
DZIEŃ POWSTANIA CYBERYJSKIEGO
« dnia: Czw, 30 Cze 2016, 19:22:50 »
Dnia 29.06.16r miała miejsce pamiątka "Powstania Cyberyjskiego.Garść informacji na jego temat:

Dnia 5 marca 2015 roku Król Iwan I Romanow po konsultacjach z Premierem Eddardem Noqternem i Radą Ministrów doszli do wniosku, że skończył się czas na rozmowy, a wielka nieaktywność i błędy władzy cyberyjskiego przekroczyły miarę. Przyszedł czas na działania.


Cytat: Iwan Pietrow
Rodacy!

Po długich rozmowach z Premierem Eddardem Noqternem doszliśmy do wniosku, że czas przerwać milczenie. Po zignorowaniu przez stronę solardyjską naszych pomysłów dotyczących przyszłości Cyberii, postanowiliśmy wystawić ultimatum Wielkiemu Księstwu Solardii. Pragnę przedstawić jego treść:

CytujUltimatum dla Wielkiego Księstwa Solardii

My, Naród Hasselandzki, mający na uwadze szeroko pojęte interesy hasselandzkiej ludności zamieszkującej tereny Cyberii, po porażce rozmów dyplomatycznych, żądamy od Wielkiego Księstwa Solardii oddania terytorium Cyberii. Władze, a także cały Naród Królestwa Hasselandu, nie mogą dłużej patrzeć na cierpienia ludności cyberyjskiej. Postanawiamy powiedzieć stanowcze "Nie!" barbarzyńskim władzom Solardii, które w bezwzględny sposób wyzyskują uciemiężoną ludność Cyberii. Na spełnienie naszych żądań, dajemy Wielkiemu Księstwu 24 godziny. W przypadku ich niewypełnienia, Królestwo Hasselandu będzię zmuszone wysłać do Cyberii siły pokojowe z misją humanitarną.

Iwanowo, 05.03.2015r.

W imieniu Królestwa Hasselandu:
/-/ Król Iwan I Romanow
/-/ Premier Eddard Noqtern

Po 24 godzinach nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Rozpoczęliśmy więc działania:

Cytuj
Królewska Marynarka Wojenna rozpoczęła manewry pod kryptonimem
POKÓJ DLA CYBERII
Z Shimontsen wypłynęły: niszczyciel "Król Janusz I", korweta "Ashtala",okręt logistyczny "Angemont", okręty desantowe "Tygrys", "Niedźwiedź" i "Kajman". Na okrętach desantowych zaokrętowano:
- "Tygrys" i "Niedźwiedź" - po 7 czołgów i 135 żołnierzy desantu,
- "Kajman" - 350 żołnierzy desantu, 6 czołgów, 15 samochodów pancernych, ok. 30 samochodów ciężarowych i terenowych.
Dodatkowo, na "Angemont" znalazło się 250 żołnierzy desantu.
W sumie - 20 czołgów, 15 samochodów pancernych, 30 sam. ciężarowych i terenowych, 520 żołnierzy. I do tego szpital polowy na "Angemont" i 10 psychologów wojskowych do niesienia wsparcia ludności cywilnej.

Cytat: Iwan Pietrow
Rozpoczęły się manewry Armii Lądowej i Sił Powietrznych. W ramach ćwiczeń 105. Dywizjon Rakietowy "Armageddon" został postawiony w stan gotowości bojowej. Intensywnie ćwiczą spadochroniarze, którzy przechodzą szkolenia na nowych samolotach transportowych Ił-76.


Cytuj
Manewry morskie POKÓJ DLA CYBERII przekształciły się w pokojową misję humanitarą. Ze zrozumiałych względów nie będziemy informować o niektórych szczegółach.
Oprócz zespołu okrętów, do konwoju dołączyły trzy statki handlowe, które zabrały ładunek pomocy humanitarnej oraz uzbrojenia, a także 120 żołnierzy, 30 policjantów i 30 osób personelu technicznego.
Kowój skierował się ku Cyberii.

Cytat: Iwan Pietrow
Na terenie Cyberii, miejscowa ludność wyszła na ulice. Tysiące osób domaga się natychmiastowego powrotu Cyberii do Królestwa Hasselandu. Masowe demonstracje zaszły pod główne urzędy władz Cyberii. Póki co sytuacja nie wygląda groźnie, pomimo agresywnego zachowania solardyjskich służb porządkowych.Cytat: Eddard Noqtern
Oficjalna wiadomość z Bialenii z 07.03:

Cytuj
Wasza Wysokość!
Pragnę poinformować, iż jako Prezydent Republiki Bialeńskiej, zważając na bliskie stosunki pomiędzy naszymi Państwami popieram Waszą stronę w sporze o Cyberię. Niech Bóg błogosławi Wasze wysiłki.
Z braterskim pozdrowieniem Aleksandra Izabella Dostojewska- Swarzewska

A także przypomnienie wiadomości z Surmenii z 04.03:

Archont Królestwa Surmeńskiego Konstantinos Mikisigos
Cytuj
Dostojni!

Wczoraj wysokiej rangi przedstawiciel władz Królestwa Hasselandu poprosił mnie serdecznie, aby Rada Tesmotetów Królestwa Surmeńskiego wsparła jego rząd w odzyskaniu ziem od Księstwa Solardii, które winny być hasselandzkie. Mówi, że jeżeli sprawa nie zostanie wzięta poważnie przez stronę solardzką to strona hasselandzka nie wyklucza pokojowej misji militarnej, która na tychże ziemiach zneutralizuje ośrodki władzy solardzkiej, która jest w stanie rozkładu. My nie mamy zamiaru uczestniczyć w akcji, ale zagwarantujemy niepodległość braterskiemu Hasselandowi, gdyż roszczenia tego państwa są legalne i słuszne.


Oraz przykry dla Solardii, potwierdzający ich krytyczną sytuację głos Króla-Seniora Surmenii:

Król-Senior Surmenii Viktorjos Paulosigos
Cytuj
Z tego co mi wiadomo Solardia od dawna nie istnieje i żadnych ziem nie zajmuje. Wobec jakich ziem, więc, wysuwa Hasseland swoje roszczenia?

Cytat: Iwan Pietrow
Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że członkowie AWC zajęli urząd miasta w stolicy Cyberii - Valtarii. Nie wiemy, czy podczas całego zajścia użyto broni. Wiemy natomiast, że służby rządowe próbują odbić budynek, póki co z marnym skutkiem. Dochodzą do nas również wiadomości o tym, że w czasie demonstracji w miastach Cyberii, użyto na ludności armatek wodnych i gazu łzawiącego. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Ludzie czują gniew do solardyjskiego okupanta i coraz chętniej wstępują do Armii Wyzwolenia Cyberii. Na ulicach budowane są barykady i zbierany jest sprzęt, który będzie przydatny do stawienia oporu.Powstańcy powoli zaczęli wygrywać i przejmować całą wyspę.Piszę o tym Gazeta Hasselandzka: https://gazetahasseladzka.wordpress.com/2015/03/09/walki-w-cyberii/

Cytat: Iwan Pietrow
Cytuj
Rozkaz Szefa Sztabu Generalnego z dn. 12.03.2015r.

1) 105. Dywizjon Rakietowy "Armageddon" wyposażony w pociski strategiczne RS-12M1 Topol-M, które przenoszą głowice termojądrowe, zostaje postawiony w stan gotowości bojowej.
2) 101. Batalion Ochrony zostaje postawiony w stan gotowości bojowej.
3) 106. Batalion Logistyczny zostaje postawiony w stan gotowości bojowej.
4) 1. Dywizja Hasselandzka zostaje postawiona w stan gotowości bojowej.
5) Rozkaz wchodzi w momencie ogłoszenia.

Podpisano
/-/ Iwan I Romanow


Cytat: Iwan Pietrow
Cytuj


Ultimatum dla Wielkiego Księstwa Solardyi

Ze względu na ofensywną politykę Wielkiego Księstwa Solardyi, które nie szanuje własnych obywateli i prowadzi politykę wojny, Królestwo Hasselandu nakazuje, aby władze Wielkiego Księstwa Solardyi wycofały swoje wojska do baz i uznały wolę Wolnego Ludu Cyberyi. W innym wypadku Królestwo Hasselandu użyje pełni swoich sił, włączając w to broń jądrową, aby zneutralizować jakiekolwiek ośrodki władzy solardyjskiej. Celem ataków jądrowych staną się stolica WKS - Viktoria, Książęcy Gród - Sargentis, Xantium oraz Evilstone. Na wycofanie wojsk i wydanie dokumentu przyznającego Królestwu Hasselandu wyspę Cyberię, daje się Wielkiemu Księstwu Solardyi 48 godzin.

Podpisano:
/-/ Iwan I Romanow

Jednakże sytuacja zaczęła się zaogniać, a przytłoczony całą sytuacją i chorą opinią zagranicy, która po raz kolejny obawiała się wzrostu znaczenia Hasselandu i uświadomienia sobie, że Solardia to trup przy obecnych władzach misja zakończyła się. Król Abdykował, a powstanie zostało niestety zakończone...

Cytat: Eddard Noqtern
Cytuj


KRÓLESTWO HASSELANDU
OGŁOSZENIE

Po wielu dniach mediacji oraz negocjacji ogłasza się rozejm Królestwa Hasselandu z Księstwem Cyberii oraz Wielkim Księstwem Solardii. Postanawia się o wycofaniu wszystkich wojsk Królewskiej Armii Hasselandu do baz na terenie Królestwa. Wzywa się wszystkich powstańców do złożenia broni i spokojnego oczekiwania na ostateczną kwestię rozwiązania sporu, która już wkrótce zostanie ogłoszona.

Angemont, dn. 22.03.2015r.

(-) Eddard Noqtern, Premier Królestwa Hasselandu


Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.