Autor Wątek: DZIEŃ KRÓLA IWANA I ROMANOWA  (Przeczytany 347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Pawel I

• Król Hasselandu
  • Król
  • Bohater
  • *
    • Odznaczenia
DZIEŃ KRÓLA IWANA I ROMANOWA
« dnia: Pon, 27 Cze 2016, 09:30:05 »
DNI HASSELANDU
DZIEŃ KRÓLA IWANA I ROMANOWA

Trzeci Król Hasselandu - po Magdalenie I i Piotrze Pawle I.

Poniżej jego aktualny wizerunek.

Iwan I.png
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

Offline Kim Myong Won

• Obywatel
  • Osiedlowiec
  • Iwan Pietrow
    • Odznaczenia
Odp: DZIEŃ KRÓLA IWANA I ROMANOWA
« Odpowiedź #1 dnia: Pon, 27 Cze 2016, 17:22:03 »
Wasza Królewska Mość, Szanowni Obywatele Królestwa Hasselandu!

Jestem bardzo wdzięczny za to, iż nie zapomniano o mnie w Hasselandzie - kraju, w którym rozpoczynałem swą przygodę z mikroświatem. Dziękuję, iż jeden z piętnastu rocznicowych dni został poświęcony właśnie mej osobie.

Pozwolę sobie, z racji tego, iż jest to poniekąd mój dzień, opowiedzieć tutaj o mych rządach...

Władzę objąłem po abdykacji JKM Piotra Pawła I, w czasach bardzo ciężkich dla Królestwa Hasselandu. Było to dla mnie wielkie wyróżnienie. Stałem się nagle Królem, można wręcz powiedzieć, iż wkroczyłem w zupełnie inny świat. Od samego początku starałem się zmienić Hasseland, miałem wiele pomysłów związanych z jego funkcjonowaniem. Nie wszystko, co sobie zaplanowałem, udało się osiągnąć, niemniej jednak uważam, iż okres mych kilkumiesięcznych rządów był czymś innym w nowoczesnej historii Hasselandu. Na pewno Królestwo było bardzo aktywne na niwie polityki zagranicznej. Chcieliśmy odzyskać Cyberię, co doprowadziło do konfliktu z Solardią. Później uzyskaliśmy dostęp do obszarów na Orientyce. Wiele państw sprzeciwiało się naszym działaniom, wiele osób krytykowało mnie. Uważam jednak, iż to właśnie Hasseland poprzez takie działania, doprowadził w tamtych czasach do aktywności w wielu państwach. Aktywności, której państwa te nie zdołały później utrzymać.

Wiele działo się także w samym Hasselandzie. Cały czas na starym forum dostępne są liczne wątki pełne rozmów, dyskusji, kłótni. Królestwo na pewno rozwinęło się, wtedy także pojawiły się pierwsze plany zacieśniania współpracy z Republiką Bialeńską.

Abdykowałem jednak, gdyż poczułem, iż mój czas na tronie minął. Kolejnym Królem został wybrany ponownie Piotr Paweł I. Ja natomiast usunąłem się w cień.

Chciałbym prosić tych, którzy działali w czasach mych rządów o komentarze. Jak oni wspominają tamte dni? Jak im funkcjonowało się w Hasselandzie Romanowa?
(-)płk. Kim Myong Won
김명원

Offline Eddard Noqtern

• ArcyKsiążę
  • Premier
  • Fundament
  • *
  • Król-Senior
    • Odznaczenia
Odp: DZIEŃ KRÓLA IWANA I ROMANOWA
« Odpowiedź #2 dnia: Wto, 28 Cze 2016, 15:34:03 »
Królu-Seniorze,

Rozpocznę od podziękowania za to, że zjawiłeś się i nie zapomniałeś o swojej ojczystej ziemi. Po cichu liczę na to, że jeszcze kiedyś wrócisz do nas i zamieszkasz w Iwanowie.

Odpowiadając na pozostawione przez Ciebie pytanie:

W tamtym okresie pełniłem rolę Premiera i bardzo często miałem różne od Ciebie zdanie. Wywoływało to atmosferę nerwowości i napięcia, ale co to za mikronacja bez różnicy zdań i sprzeczek? Odpowiem, że nudna. W kwestiach najważniejszych udawało nam się jednak współpracować - jak w sprawie Cybierii, czy Orientyki i z naszej współpracy udało się osiągnąć wiele. Tak jak mówisz - o małym Hasselandzie mówiło się na całym świecie.

No właśnie - o małym - bo niedobra opinia zagranicy i brak skutecznej polityki demograficznej doprowadził do gwałtownego spadku liczby ludności i reputacji naszego kraju. Takie były wady twoich rządów. Jednakże ostatecznie cały okres zapamiętałem jako pozytywny i mocno sprzyjający aktywności. Na pewno budził też wiele emocji i był po prostu niezwykle ciekawy.

Pozdrawiam i liczę na częstsze odwiedziny - najbliższe już 3 lipca.
Arcyksiążę Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.