Autor Wątek: Układ Stowarzyszeniowy z Republiką Bialeńską  (Przeczytany 318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Naoki Asato

  • なおき あさと
  • Sąsiad
  • **
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Odznaczenia
Układ Stowarzyszeniowy z Republiką Bialeńską
« dnia: Nie, 24 Sty 2016, 19:35:06 »
Cytuj
Układ stowarzyszeniowy

    Wysokie Umawiające się Strony:
    Republika Bialenii, reprezentowana przez Prezydenta Markusa Felixa Spirkina von Wettin

    oraz

    Królestwo Hasselandu, reprezentowane przez Króla Piotra Pawła I,

    stanowią, co następuje:


    Art. 1.
    Republika Bialenii i Królestwo Hasselandu, zwane dalej Stronami, zawierają niniejszy traktat, będący umową o przyjaźni, bliskiej współpracy i sojuszu wojskowym.

    Art. 2.
    Królestwo Hasselandu staje się państwem stowarzyszonym z Republiką Bialenii.

    Art. 3.
    Republika Bialenii:
    a) reprezentuje Królestwo Hasselandu wobec państw trzecich i organizacji międzynarodowych;
    b) roztacza opiekę nad suwerennością i dobrobytem Królestwa Hasselandu;
    c) gwarantuje zewnętrzne i wewnętrzne bezpieczeństwo oraz stabilność Królestwa Hasselandu;

    Art. 4.
    Królestwo Hasselandu:
    a) dobrowolnie przyjmuje opiekę Republiki Bialenii i akceptuje jej zwierzchnictwo w kwestiach regulowanych niniejszym Traktatem;
    b) zachowuje autonomię wewnętrzną;
    c) zobowiązuje się do prowadzenia wszelkiej polityki zagranicznej za pośrednictwem właściwych organów Republiki Bialenii z zastrzeżeniem, że za zgodą Republiki Bialenii może prowadzić współpracę międzynarodową, a w razie potrzeby i w uzgodnieniu z Republiką Bialenii może posiadać własne misje dyplomatyczne lub konsularne. W takim przypadku może też reprezentować Republikę Bialenii;
    d) deklaruje przyjaźń i lojalność wobec Republiki Bialenii oraz wszelkie możliwe wsparcie, tak zbrojne, jak i gospodarcze czy polityczne.

    Art. 5.
    Na terytorium Królestwa Hasselandu obowiązuje prawo Republiki Bialenii w odniesieniu do spraw zastrzeżonych niniejszym Traktatem dla Republiki Bialenii.

    Art. 6.
    Sądownictwo na terytorium Królestwa Hasselandu sprawowane jest przez Sąd Najwyższy. Od wyroków Sądu Najwyższego, wydawanych na podstawie prawa hasselandzkiego, przysługuje odwołanie do Sądu Ludowego Republiki Bialenii. Sąd Ludowy Republiki Bialenii może też zastępować sąd hasselandzki w razie jego niefunkcjonowania.

    Art. 7.
    Obywatelstwo Królestwa Hasselandu jest równoznaczne obywatelstwu Republiki Bialenii. Obywatele Republiki Bialenii, chcący zostać obywatelami Królestwa Hasselandu, muszą osiedlić się na terytorium Królestwa, a obywatelstwo nabywają z samego faktu osiedlenia.

    Art. 8.
    Strony tworzą unię celną, znosząc wszelkie bariery dot. przepływu towarów, osób i kapitału. Strony deklarują chęć zawarcia unii monetarnej.

    Art. 9.
    1. Królestwo Hasselandu zobowiązuje się w terminie dni 21 dokonać takich zmian w Konstytucji i ustawach, które zapewnią ich zgodność z niniejszym Traktatem.
    2. Królestwo Hasselandu deklaruje, iż zawarte przez nie umowy i traktaty międzynarodowe zostają zawieszone, co nie wyklucza współpracy międzynarodowej zgodnie z Art. 5 lit. c niniejszego Układu.

    Art. 10.
    Niniejszy traktat wchodzi w życie z momentem ogłoszenia i będzie obowiązywał przez 2 miesiące. Wznowienie obowiązywania traktatu na kolejne trzy miesiące dokonuje się, o ile żadna ze stron przed datą wznowienia go nie wypowie.
なおき あさと
Namiestnik Wielkiego Księstwa Bałmucji
sprawujący władzę na ziemiach bałmuckich w imieniu cara Iwana Wspaniałego